PDA

View Full Version : نمایش فایل PDF از طریق JAVA

mahdi_dev
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 20:37 عصر
با عرض سلام به همه دوستان
لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره کمک کنه
من می خوام به عنوان مثال یک فایل PDF که در آدرس C:\doc\test.pdf ذخیره شده رو از طریق جاوا نمایش بدم
چند روش هم امتحان کردم نشده . اگر کسی می دونه راهنمایی کنه
متشکرم:بوس:

javaphantom
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 21:19 عصر
http://www.lowagie.com/iText/index.html
هم jar فایلی که باید از آن استفاده کنی ر. می تونی download کنی
هم document اون jar فایل هست
هم توی خود سایتش مثال زده که چه جوری با این jar فایل کار کنی

handinux
چهارشنبه 14 فروردین 1387, 22:53 عصر
تو sourceforge.net دهها Library برای انجام این کار هست!

alinoori
جمعه 16 فروردین 1387, 15:12 عصر
بنده نیز کتابخانه iText را برای کار با PDF در جاوا به شما توصیه می کنم .
و بسیار نیز راحته.
برای یادگیری نکات اساسی کار با iText می توانید از کتاب iText in Action استفاده کنید که این کتاب نوشته خود آقای Lowagie (توسعه دهنده و برنامه نویس اصلی iText) می باشد.

در این کتاب مثال های خوب و جالبی آمده و به نظر من iText یکی از قویترین کتابخانه برای کار با PDF در جاوا می باشد و من اونو با خیلی دیگر از کتابخانه های موجود برای دستکاری و ایجاد pdf مقایسه کردم و هیچ کدام را به کاملی و راحتی iText ندیدم.

اگر خواستید لینک کتابش را هم حتما برایتان می گذارم.

mahdi_dev
جمعه 16 فروردین 1387, 15:38 عصر
سلام دوستان عزیز ، من از iText استفاده کردم ، اما به نتیجه دلخواه نرسیدم ، شاید خوب توضیح ندادم ، من می خوام فایل PDF که مثلا در آدرس C:\doc\test.pdf ذخیره شده ، از طریق نرم افزار Adobe Acrobat Reader نمایش بدم . یعنی اینکه Adobe Reader باز بشه و فایلی که در آدرس C:\doc\test.pdf است را نمایش بده .
البته اگر روش دیگری برای نمایش فایل PDF هم باشه ایرادی نداره
واقعا ، متشکرم

mahdi_dev
جمعه 16 فروردین 1387, 16:21 عصر
اگر لینک کتاب رو بذارید ممنون میشم.

handinux
جمعه 16 فروردین 1387, 18:46 عصر
برای باز کردن یک فایل PDF در ویندوز:

public class ShowPDF {
public static void main(String[] args) throws Exception {
Process p =
Runtime.getRuntime()
.exec("rundll32 url.dll,FileProtocolHandler c:/pdf/mypdf.pdf");
p.waitFor();
System.out.println("Done.");
}
}

alinoori
شنبه 17 فروردین 1387, 00:27 صبح
اینم لینک دانلود کتاب iText in Action

http://www.paid4share.com/file/2727/1932394796-rar.html

باید بگویم که با استفاده از iText شما با قابلیت های بسیار جدیدی درباره pdf آشنا می شوید که کار را برای شما بسیار آسان می کند.

اما جناب mahdi_dev (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=58650) با استفاده از کتابخانه iText دیگر نیازی به Acrobat Reader نیست و شما می توانید pdf ها را با یکسری متد و کلاس حتی دستکاری کنید.و کاری که شما می خواهید انجام دهید دیگر نیازی به دانستن چیز زیاد جدیدی نیست چون شما در حقیقت می خواهید برنامه تان Acrobat Reader را اجرا کند(به همراه یک فایل pdf) که جناب handinux مثال خوبی آورده اند.
اگر سوالی درباره iText بود بنده در خدمتم .

mahdi_dev
شنبه 17 فروردین 1387, 21:42 عصر
وای واقعا متشکرم
خیلی مخلصیم
:تشویق: :قلب: :بوس:
حل شد
از کمک هاتون واقعا متشکرم
همه ی کمک ها موثر بود

lionking_1360
جمعه 28 تیر 1387, 19:16 عصر
سلام
من وقتی از Itext استفاه می کنم حروف فارسی بصورت برعکس نشان داده می شود(این حالت وقتی ایجاد می شود که PDF را با خود iText ایجاد شود)

amirshiva
جمعه 28 تیر 1387, 20:15 عصر
برای باز کردن یک فایل PDF در ویندوز:
کد:
public class ShowPDF {
public static void main(String[] args) throws Exception {
Process p =
Runtime.getRuntime()
.exec("rundll32 url.dll,FileProtocolHandler c:/pdf/mypdf.pdf");
p.waitFor();
System.out.println("Done.");
}
}

دوست عزیز ضمن تشکر از مطلبتون
سئوال دیگه ای داشتم آیا میشه به این طریق مثلا برنامه Internet Explorer رو باز کرد که در عین حال به url مشخصی که خودمون تو کد دادیم بره؟
ممنون

mazdadoost
شنبه 29 تیر 1387, 18:17 عصر
دوست عزیز ضمن تشکر از مطلبتون
سئوال دیگه ای داشتم آیا میشه به این طریق مثلا برنامه Internet Explorer رو باز کرد که در عین حال به url مشخصی که خودمون تو کد دادیم بره؟
ممنون

دوست عزیز:
اگه با SE6 کار میکنید میتونید از Java Desktop API استفاده کنید.میتونید در این لینک اطلاعات مفصلی پیدا کنید:
با این API میتونید کارهای زیر رو به شکل شفافی انجام بدین:
1-اجرای براوزر پیشفرض سیستم ورفتن به URL مورد نظر شما.
2-اجرای نرم افزار کلاینت ای میل با مشخصات گیرنده(گان) و محتوای مورد نظر شما.
3-باز کردن و-ویرایش و چاپ فایل های با پسوند مورد نظر شما با برنامه مسئول فرمت مربوطه.(در این حالت این جاوا و سیستم هستند که فقط با داشتن اسم و مسیر فایل مورد نظر شما باز کردن برنامه رو برای چاپ یا حتی ویرایش کنترل میکنند و همچنین با کنترل کردن Exeption هامیتونید از نصب نبودن برنامه مورد نیاز مطلع بشید.مثلا موضوع همین تاپیک برای باز کردن فایل های PDF).
http://java.sun.com/developer/technicalArticles/J2SE/Desktop/javase6/desktop_api/
متاسفانه مدتیه اصلا فرصت ندارم .مطالعه کنید اگر باز سوالی بود خوشحال می شم از افتخار یاری و همیاری.
موفق باشید.