PDA

View Full Version : مشکل در اتصال به سرور در برنامه ای که با SQLServer است

nasr
سه شنبه 06 مرداد 1383, 15:06 عصر
سلام

سلام اول بگم که خیلی جستجو کردم متاسفانه مطالب زیاد بود ولی من در مورد این مشکل به نتیجه ای نرسیدم
یه برنامه نوشته ام که بانک اون SQLServer است و روی کامپیوتر اصلی که SQLserver روی اون نصب است و جدولها هم روی اون است مشکل نداره
ولی وقتی یک کپی از برنامه را روی کامپیوتر دیگر قرار می دهم و اون را اجرا می کنم یه پیام خطا می ده

از ADO استفاده کرده ام و

یه ADOConnection گذاشته ام و چند تا ADOTable که به ADOConnection متصلند
آیا برنامه خاصی باید روی Client ها نصب کنم
ممنون میشم اگه زود کمکم کنید

در پیام زیر اسم کامپیتر سرور هم NASR است

nasr
سه شنبه 06 مرداد 1383, 16:17 عصر
سلام

SQLServer که من نصب کردم بصورت Local است همینطور که در عکس مشاهده می کنید
آیا باید اون را تغییر بدم
چگونه

ممنون (خیلی عجله دارم)

Mahdi_S_T
پنج شنبه 08 مرداد 1383, 16:51 عصر
با توجه به مطالبی که در تاپیک زیر یاد گرفتم . فکر می کنم که شما Client ها را به Server متصل نکرده اید . روش آن هم در تاپیک زیر است :
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=9908

MToloo
شنبه 10 مرداد 1383, 08:01 صبح
موقع درست کردن ConnectionString نوع Login و چی گذاشتی؟ Use a Windows NT Integrated security یا Use a specified user name and password ؟
نوع اولی فقط تو ویندوز از نوع NT مثلا خود NT یا XP قابل استفاده ولی نوع دوم تو همه ویندوزها. البته در نوع اول باید موقع نصب SQL srever از mixed mode استفاده نکرده باشی. یعنی هم امنیت ویندوز هم امنیت Sql server که معمولا برای امنیت Sql server از sa برای UserName استفاده میکنند.
احتمالا (من زیاد در این موارد تجربه و اطلاعات ندارم) تو از نوع windows security رو کامپیوتر خودت استفاده کردی ولی روی کامپیوتر دیگه چون دیگه موقع نصب mixed mode انتخاب شده برنامه ات نمیتونه LogIn کنه.

nasr
شنبه 10 مرداد 1383, 09:39 صبح
مشکل من هم همین بود که بالایی را انتخاب کرده بودم
باید پایینی را انتخاب می کردم با یوزر نام Sa که البته درست شد

ممنون