PDA

View Full Version : قراردادن چندمقدار از یک نوع داده در یک سطر Datagrid

sheida-peyravi
شنبه 17 فروردین 1387, 17:07 عصر
من صفحه ای طراحی کرده ام که در آن datagrid اطلاعات دانشجویان که از" جدول انتخاب واحد - جدول دانشجو و جدول درس " انتخاب کرده است را نمایش می دهد . اشکال انست که به تعداد درسهایی که دانشجویان در یک ترم انتخاب میکنند اسم و مشخصاتشان در سطرهای جدول انتخاب واحد تکرار می شود.
و من نیز در Datagrid می خواهم اطلاعات هر دانشجو در یک سطر کامل بیاید و در صورتی که یک دانشجو دو یا چند درس انتخاب کرده باشد نام درسونمره آن به صورت متوالی در آن سطر تکرار گردد.
کوئری که در SQLDataAdapter ساخته ام بدین شرح است

SELECT distinct u_stude.Id, u_stude.name, u_stude.family, u_stude.vorudi, u_stude.email, u_selectunit.term, u_selectunit.score, u_selectunit.avg AS Expr1,
u_course.coursename, u_course.unit
FROM u_stude INNER JOIN
u_selectunit ON u_stude.Id = u_selectunit.Id INNER JOIN
u_course ON u_selectunit.courseno = u_course.courseno
چه تغییری باید اعمال شود.
اگر این امر امکان پذیر است لطفا کامل توضیح دهید.
با تشکر از دوستان

Dariuosh
شنبه 17 فروردین 1387, 23:05 عصر
خوب در هر صورت چون به ازای هر دانشجو تعدادی درس در یه جدول دیگه داری فک میکنم راهی نداری به جز اینکه برای هر درس یه Select بنویسی که اونم خیلی کاره جالبی نیست چون اگه یه درسی رو نداشته باشه خالی میاره جاشو و یا اگه یه درسی اضافه بشه که تو Quaryات نباشه نمیارتش
به نظرم بهتره بی خیال گرید خود VS بشی و به جاش از گرید جانوس یا مشابه اون استفاده کنی که راحت Relations رو ساپورت میکنه و .....

saman_itc
شنبه 17 فروردین 1387, 23:20 عصر
با استفاده از dispose میتونی مقادیر تکراری از تو select حذف کنی

Morteza Manafpour
شنبه 17 فروردین 1387, 23:42 عصر
با استفاده از dispose میتونی مقادیر تکراری از تو select حذف کنی
تا اونجایی که من میدونم distinct باید باشه

sheida-peyravi
یک شنبه 18 فروردین 1387, 10:27 صبح
1) من از Dispose چطوری استفاده کنم؟
2) برای جای دادن نمرات به صورت متوالی در ستون های یک سطر چگونه میشود معین کرد.اکنون زمانی که یک سطر باز میشود ستون های درس و نمره یک درس تکرار می شود. چگونه می شود که در صورت نبودن درس بقیه سطر خالی بماند و در غیر این صورت سطرها به ترتیب با مقادیر متفاوت پر شوند

Dariuosh
یک شنبه 18 فروردین 1387, 10:40 صبح
اولاً فک میکنم منظور از Dispose همون Distinct هست که تازه اگه اونم باشه ربطی به مشکل شما نداره چون سطرهای تکراری رو حذف میکنه
بقیشم که بالا گفتم