PDA

View Full Version : Folders!!!

Black_Queen
یک شنبه 18 فروردین 1387, 08:57 صبح
با سلام خدمت دوستان.
من دوسوال داشتم که اگه ممکنه کمکم کنید.
اول-پوشه ها چی هستند؟ایا یک نوع فایل هستند؟!روی هارد جا میگیرند؟چون بالاخره مسیرشون واسمشون بایدجایی ذخیره بشه ،اگه ممکنه یک توضیح کامل درمورد فولدرها بدید.
دوم-چطورمیتونم برنامه ای بنویسم که به explorer.exe الحاق بشه وقبل از explorer.exeبرنامه من اجرا بشه.مثل برنامه هایی که روی پوشه ها رمزعبور قرارمیدن،که با دابل کیلیک روی فولدربجای بازشدن فولدر برنامه مورد نظر رمز را درخاست میکنه؟ مثل برنامه folderguard
با تشکر

bad_boy_2007
یک شنبه 18 فروردین 1387, 14:42 عصر
با سلام خدمت دوستان.
من دوسوال داشتم که اگه ممکنه کمکم کنید.
اول-پوشه ها چی هستند؟ایا یک نوع فایل هستند؟!روی هارد جا میگیرند؟چون بالاخره مسیرشون واسمشون بایدجایی ذخیره بشه ،اگه ممکنه یک توضیح کامل درمورد فولدرها بدید.
دوم-چطورمیتونم برنامه ای بنویسم که به explorer.exe الحاق بشه وقبل از explorer.exeبرنامه من اجرا بشه.مثل برنامه هایی که روی پوشه ها رمزعبور قرارمیدن،که با دابل کیلیک روی فولدربجای بازشدن فولدر برنامه مورد نظر رمز را درخاست میکنه؟ مثل برنامه folderguard
با تشکر

در مورد سوال دومت سرچ بزن بارها بحث شده و به نتیجه هم رسیده

gdevnb
یک شنبه 18 فروردین 1387, 18:31 عصر
پوشه ها فایلهایی هستند که اطلاعات فایلها (و پوشه ها) ی داخل خودشونو نگه داری می کنند .
اگه به مراجع لینوکس یا یونیکس مراجعه کنید تو این زمینه خیلی بحث کردن.

mohammad272005
یک شنبه 18 فروردین 1387, 18:49 عصر
1- البته جای این سوال اینجا نیست. به هر حال
حتما می دونید که ساختار کلی هر پارتیسن روی هارددیسک به این صورته:
1- Boot Sector
2- Directory Structure
3- (FAT (File Allocation Table
4- Data Structure
نمی خوام وارد جزئیات بشم چون میشه یه مقاله کامل. فقط اینو بگم که هر فولدر توی Directory Structure یه ورودی داره که به مشخصات اون اشاره می کنه. بعد فایلها توی FAT به اون نسبت داده میشن.
2- برای اینکه شما روی یه فولدر رمز بذارید نیازی به نوشتن این برنامه که گفتین نیست. ما چند نوع FAT داریم: FAT16, FAT32, NTFS, NTFS2 (دیگه نمیدونم چه نوعهای دیگه‏ای هم هست.) Windows XP نوع NTFS رو support می کنه که توی اون بازای هر موجود، یه Security Description وجود داره که سطح دسترسی هر کاربری که admin بخواد به تفصیل توی اون نوشته میشه. اگه برای userی که الان login کرده، permissionی set شده باشه، کاربر الزاما از اون پیروی میکنه. برای این کار تو NTFS رو هر شیء دلخواه Right Click کنید و Sharing and Security رو انتخاب کنید و برید روی tab security. فقط یادتون باشه اینجا خیلی خطرناکه اگه سطح دسترسی خودتون رو بگیرید دیگه شما هم ب اون، دسترسی نخواهید داشت.

Black_Queen
دوشنبه 19 فروردین 1387, 01:16 صبح
البته اینو میدونم که باید ازثوابعی به اسم hook استفاده کرد وپیغامهای ویندوزو دستکاری(فیلتر) کرد.اما اینکه چطوری میشه با.netاینکاروکرد نمی دونم