PDA

View Full Version : باز کردن یک فایل بزرگ در یک Memo یا Listbox ؟

Mah6447
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 08:18 صبح
چگونه می توانم یک یک فایل بزرگ حدوداً 150 میگی را در یک Memo یا Listbox باز کنم ؟

Cave_Man
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 09:11 صبح
توی یک Thread با دستور Readln بازش کنید و خط به خط به Memo یا ListBox اضافش کنید

Mah6447
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 14:57 عصر
ممنون از پاسخگویی شما .
یک سئوال دیگر هم در این خصوص داشتم این است که آیا Listbox یا Memo میتوانند همه محتویان فایل سنگینی مثل آنچه را که در بالا ذکر کردم را باز کنند یا نه ؟
با بطور کلی حداکثر آیتم برای ListBox چقدر است ؟

Cave_Man
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 16:08 عصر
TStrings مقدار اطلاعاتی که میتونه ذخیره کنه محدودیتی نداره . تنها محدودیت کامپوتر شما و مقدار حافظه شما هست.
هر چقدر اطلاعات به TStrings اضافه کنید مقدار فضایی که اختصاص داده میشه بصورت پویا افزایش پیدا میکنه.تخصیص حافظه پویا.

nouri2015
چهارشنبه 21 فروردین 1387, 16:21 عصر
بستگی به ویندوز دارد ، توی ویندوز 98 متغیری که برای شمردن تعداد خط های آن در نظر گرفته بود 2 بایتی بوده یعنی توی ویندوز 98 ، 65535 خط بیشتر قبول نمی کند توی ویندوز XP به قول دوستمون بستگی به محدودیت حافظه Heap شما دارد(این ابزار از طرف ویندوز تعریف می شود) می تونی تست کنی

vcldeveloper
پنج شنبه 22 فروردین 1387, 01:29 صبح
آیا Listbox یا Memo میتوانند همه محتویان فایل سنگینی مثل آنچه را که در بالا ذکر کردم را باز کنند یا نه ؟
هیچوقت 150 مگ داده رو یکجا لود نمی کنند. بلکه سعی می کنند هر بار بخشی از اون رو لود کنند. string در دلفی محدودیت نداره، ولی قرار نیست که یه برنامه کل منابع سیستم کاربر بیچاره رو قورت بده!