PDA

View Full Version : ویستا و دلفی

mortezakiaee
شنبه 24 فروردین 1387, 10:55 صبح
من برای برنامه نویسی بیشتر از دلفی 7 و sql2000 استفاده می کنم روی سیستم عامل xp professional . اگه بخوام با همین فریم تو ویستا کار کنم مشکلی پیدا می کنم؟ اختلالی تو اجرای برنامه ها پیش نمیاد؟ از کدوم ورژن ویستا استفاده کنم بهتره. ultimate یا business ؟

vcldeveloper
شنبه 24 فروردین 1387, 12:33 عصر
نه مشکلی برای دلفی 7 پیش نمیاد. البته برای نصبش فکر کنم باید دسترسی Administrator د اشته باشی. قبلا درباره نصب دلفی 7 روی ویستا بحث شده. از نظر اجرا مشکلی نداره. برنامه ها هم مشکلی ندارند. ولی در دلفی 2007 امکان استفاده از بعضی امکانات جدید ویستا وجود داره که با دلفی 7 نمی تونید بصورت عادی از اونها استفاده کنید.
در ضمن، دقت داشته باشید که ویستا یک سیستم عامل جدید با ساختاری جدیدتر از XP هست. مسلما بعضی از رفتارها در ویستا نسبت به XP فرق کرده. اینکه چقدر این تغییر رفتارها روی برنامه های شما تاثیر میزاره به نوع برنامه های شما و امکانات سیستم عاملی که استفاده کرده اند بستگی داره.

computer-mag
شنبه 24 فروردین 1387, 22:42 عصر
من هم کار میکنم و مشکل زیاد خاصی نداشتم ولی از acess به راحتی میشه استفاده کرد ولی sql2000 را تست نکردم!درضمن فایل راهنمای دلفی 7 توی ویستا کار نمیده که یه پچ رو باید نصب کنی براش ولی در کل مشکل خاصش اینه که یک مرتبه دلفی 7 قاط میزنه و بسته میشه پس کن اگه ویستائی شدی برنامتو زود به زود ذخیره کنی که به مشکل بر نخوری!

mortezakiaee
یک شنبه 25 فروردین 1387, 08:42 صبح
ممنون. همه از ultimate استفاده می کنین یا ورژن های دیگه؟ راستی مایکروسافت ورژن اینرپرایز هم تازه اضافه کرده. کسی امتحانش کرده؟

Hamid.Kad
یک شنبه 25 فروردین 1387, 09:54 صبح
جناب Computer-mag این پچی که فرمودید رو میشه بفرمائید از کجا میشه دانلود کرد ؟

computer-mag
یک شنبه 25 فروردین 1387, 11:23 صبح
جناب Computer-mag این پچی که فرمودید رو میشه بفرمائید از کجا میشه دانلود کرد ؟

اگه یه جای آپلود بهم بدید تا فایل رو براتون بزارم حجم زیاد نیست لینک دانلودشم از خود مایکرو سافت بود که فراموش کردم.ولی دارم خودم فقط باید آپلودش کنم تا شما دانلود کنید و بعدش به به خیلی ممنونممممم!:لبخند:

در جواب دوست دیگم هم باید بگم که بله من از ویستا آلتیمیت استفاده می کنم ولی دیدم که به صورت کامل روی ویستا بیزینس هم برنامه جواب داد اما روی ویستا هوم اصلا کار نمیده!

Hamid.Kad
یک شنبه 25 فروردین 1387, 11:40 صبح
Hamid.kad@gmail.com
خیلی محبت می کنید. اگه امکان ارسال با ایمیل براتون وجود نداره توی rapidshare آپلود کنید ممنون

DAMAVAND
یک شنبه 25 فروردین 1387, 22:17 عصر
این لینک کار نمیکنه !
لطفا دوباره بررسی کنید.با تشکر

SYNDROME
دوشنبه 26 فروردین 1387, 05:56 صبح
SQL Server 2000 روی Vista خیلی سخت نصب می شود.
البته Microsoft به این نکته اشاره کرده است که بر روی ویستا SQL 2005 نصب کنید .
موفق باشید

mortezakiaee
دوشنبه 26 فروردین 1387, 17:20 عصر
ممنون از همه. فکر می کنم حداقل تا وقتی سرویس پک 2 ویستا نیاد از xp استفاده کنم مطمئن تر باشه. کسی تا حالا بهتون گفته ویستا علاوه بر خوشگلی مزیت دیگه ای هم داره؟:گیج::چشمک::متفکر::لبخن :. در ضمن جنابcomputer-mag فکر کنم تشکر از مایکرو سافت تو این مورد بی علت باشه مگه نرم افزار خودش باغث این اشکال نشده؟:متفکر::شیطان:

computer-mag
دوشنبه 26 فروردین 1387, 21:42 عصر
خوب دوستا ببخشید لینک راه اندازی راهنمای دلفی روی ویستا رو تصحیح کردم

http://download.microsoft.com/download/4/d/5/4d56f3c4-e65a-402b-826f-b87ef81fc31c/Windows6.0-KB917607-x86.msu