PDA

View Full Version : وارد کردن اطلاعات datagrid به بانک به صورت ستونی

bahar2008
چهارشنبه 28 فروردین 1387, 16:44 عصر
سلام دوستان عزیز
من دیتا گریدی دارم که اطلاعات هر ستونش رو باید در table های جداگانه در بانک ذخیره کنم .
چه جوری می تونم این کار رو انجام بدم؟ اگر ممکنه کدش رو برام بگذارید.

در اصل می خوام بدونم با چه دستوری می تونم به یک خونه یا یک سطر یا یک ستون در datagrid دسترسی داشته باشم؟
یک چیزی شبیه این دستور که برای text box به کار می بریم ولی به همین شکل چه جوری می شه برای datagrid استفاده کرد؟
cmd.CommandText = " INSERT INTO [user](id,name)VALUES(@TextBox1,@TextBox2)"

komail_sh
پنج شنبه 29 فروردین 1387, 09:59 صبح
سلام
شما باید insert رو توی یه حلقه for بندازی

For i = 0 To count
da.actiondb("insert into TJAzmaiesh(field1,field2) values('" & grid.Item(0, i).Value.ToString & "','" & grid.Item(1, i).Value.ToString & "')
Next

bahar2008
پنج شنبه 29 فروردین 1387, 14:03 عصر
ممنونم از راهنماییتون دوست عزیز
من این دستور رو به این صورت در برنامم نوشتم ولی دقیقا از خط هشتم که همون دستور شما هست خطا می گیره:ناراحت:

cn.Open()
cmd.Connection = cn
cmd.CommandType = Data.CommandType.Text
Me.DadeTableAdapter.Fill(Me.ProjectDataSet2.dade)
Me.Sal1TableAdapter.Fill(Me.ProjectDataSet2.sal1)
WithMe.DataGridView1
For i As Int16 = 0 ToMe.DadeBindingSource.Count()
.......>>>>>>Me.ProjectDataSet2.sal1("INSERT INTO sal1 (meghdar)VALUES('" & DataGridView1.item(0,i).Value"')
Next
EndWith
cmd.ExecuteNonQuery()
cn.Close()

در بانکم تیبلی دارم به اسم sal1 با دو فیلد sal و meghdar که سال رو به صورت دستی خودم پر کردم و حالا می خوام اطلاعات وارد شده در datagrid در فیلد مقدار ذخیره بشه .
آیا من جایگزین هایه دستور رو درست نگذاشتم که پیغام خطا می ده؟:افسرده:

Dariuosh
جمعه 30 فروردین 1387, 11:11 صبح
این برا دسترسی به هر Cell

Me.DataGridView1.Rows(...).Cells(...).Value

یا

Me.DataGridView1.Rows.Item(....).Cells(....).Value

bahar2008
جمعه 30 فروردین 1387, 11:59 صبح
مشکل اساسی من این هست که من یک دیتا گریدی دارم که هدرهای ستونهاش رو با اعداد 81 تا 90 به صورت دستی وارد کردم و هدرهای ردیف هایش با برنامه نویسی از یک بانک آورده شده و حالا مقادیری که کاربر وارد این datagrid زیر هر عدد وارد می کنه رو چه جوری می تونم در بانکم ذخیره کنم؟

بانکم هم دو فیلد داره به نام sal که به صورت دستی از 81 تا 90 پر هست و یک فیلد داره به نام meghdar که قرار هست مقادیری که کاربر برای هر ردیف وارد دیتاگرید می کنه وارد بانکم بشه

چه جوری می تونم این مقادیر رو در بانکم ذخیره کنم؟ آیا می شه در هر خونه بانکم یک آرایه تعریف کنم؟