PDA

View Full Version : 3 تا سوال ساده در مورد دیتا گرید و ADO

azorbet
پنج شنبه 29 فروردین 1387, 21:45 عصر
من تو VB.Net تازه کارم.چند تا سوال مبتدیانه دارم.اگه لطف کنید و خیلی فوری جواب بدید،ممنون میشم:
1.چی کار کنم که کاربر نتونه text مربوط به combobox رو دستکاری کنه.یعنی read only بشه.
2.یه data grid دارم که وصل شده به یه پایگاه داده اکسس.میخوام وقتی که کاربر یکی از ردیف های دیتاگرید رو انتخاب کرد،اون ردیف cut بشه توی یه پایگاه داده ی دیگه.
3.چطوری میتونم کاری کنم که فیلدی که توسط دستور "recordset1.Fields!comment.Value = txtComment1.Text"
مقدار دهی میشه،داینامیک باشه.مثلا کاربر بتونه هر فیلدی رو که خواست باز کنه؟
با تشکر!

Dariuosh
جمعه 30 فروردین 1387, 10:40 صبح
قانون شماره 5
پیش از مطرح کردن سوال خود از امکان جستجوی سایت (http://barnamenevis.org/forum/search.php) استفاده کرده و در صورتی که به جواب سوال خود نرسیدید، اقدام به ساخت گفتگوی جدید نمایید.

قانون شماره 8
لطفاً در هنگام طرح سوالات خود آن ها را به صورت جداگانه مطرح فرمایید. بدین معنی که در صورتی که سوال های گوناگونی دارید، آنها را در چندین گفتگو مطرح نمایید و از مطرح کردن تمامی سوالات در یک ارسال خودداری فرمایید.

1- ComboBox یه Property داره به نام DropDownStyle که مشکلتو حل میکنه
2-

Me.DataGridView1.CurrentRow

میتونی به اطلاعات اون Rowایی که Select شده دسترسی داشته باشی
3- منظورتو درست نگرفتم ولی در هر صورت میتونی Commandات رو پارامتری کنی

azorbet
جمعه 30 فروردین 1387, 11:12 صبح
خیلی ممنون و با عرض معذرت.من اینجا تازه کارم و با قوانین آشنایی ندارم.ولی من چطوری اون سوال سومم رو سرچ میکردم؟
منظورم از سوال سوم اینه که، مثلا یه فرم داریم با یه Textbox درهنگام اجرای برنامه قرار هستش که یه دیتابیس رو باز میکنیم و من به عنوان برنامه نویس، نمیدونم چه دیتا بیسی قراره باز بشه.پس نام فیلد ها رو نمیدونم و می خوام کاربر اسم هر فیلدی رو که توی تکست باکس وارد کرد باز بشه یعنی مقدارش خونده بشه.
یا حق