PDA

View Full Version : تغییرات در کامپاننتهای ساخته شده

spanishtrain
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 14:32 عصر
بچه هایی که اصول آبجکت اورینتدو میدونند یکی به من بگه چطوری میشه یه کامپاننت از قبل ساخته شده رو تغییر داد مثلا" میخوام برای proprty نام (name) یه textbox جای یه نام چند حرفی یه جمله وارد کنم ولی پروپرتی name محدوده بطور خلاصه میخوام نوع متغیر مربوط به یه proprty یه کاپاننت رو تغییر بدم یا اینکه چگونه می شه یه proprty به کامپاننت اضافه کرد

رضا عربلو
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 17:51 عصر
خوب، از اون کلاس یک کلاس دیگر به ارث ببر

Public Class AdvancedTextBox:TextBox
{
}

spanishtrain
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 15:10 عصر
آقا دستت درد نکنه از اینکه جواب دادی ولی می تونم ازت بخوام یه کم بیشتر توضیح بدی میشه یه کد بنویسی که یه نوع textbox ایجاد کنی که همه ی خصوصیات text معمولی رو داشته باشه فقط خصوصیت name اون از نوع int باشه و همیشه background ش قرمز باشه و چطوری دفعات بعد ازش استفاده کنم؟؟؟
اگه جواب بدی خیلی مرام گذاشتی

رضا عربلو
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 17:05 عصر
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Text;
namespace WindowsApplication1
{
classExtendedTextBix : System.Windows.Forms.TextBox
{
public ExtendedTextBix()
{

base.BackColor = System.Drawing.Color.Black;
}
publicnew System.Drawing.Color BackColor
{
[System.ComponentModel.DefaultValue(typeof(System.D rawing.Color), "System.Drawing.Color.Black")]
get
{
returnbase.BackColor;
}
set
{
base.BackColor = value;
}
}
}
}

spanishtrain
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 00:25 صبح
آقا دستت درد نکنه فقط این بک گروند text تغییر میده من می خوام نوع یه پروپرتی از textbox امو تغییر بدم الان سیاه بودن یه مقدار برای پروپرتی color چطور میشه نوع یک پروپرتی از یک کامپاننت که قبلا ساخته شده را تغییر داد مثلا چطور میشه یه textbox ساخت که برای مقدار طول آن عدد float به جای int وارد کرد بعد من الان نمیدونم برای استفاده مجدد از این کلاس از چه کدی کجا باید استفاده کنم
مرسی بامرام

رضا عربلو
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 16:55 عصر
یک کلاس به پروژه ات اضاف کن و مد زیر را در آن قرار بده :

using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Text;
namespace WindowsApplication1
{
classExtendedTextBix : System.Windows.Forms.TextBox
{
public ExtendedTextBix()
{
this._Width = base.Width;
}
privateSingle _Width;
publicnewSingle Width
{
[System.ComponentModel.DefaultValue(typeof(System.D rawing.Color), "System.Drawing.Color.Black")]
get
{
return _Width;
}
set
{
Single f = value;
int i = System.Convert.ToInt32(System.Math.Round(f));
_Width = value;
base.Size = new System.Drawing.Size(i, base.Width);
}
}
}
}

بعد پروژه ات را کامپایل کن. حالا در نوار ابزار ToolBaox می تونی کنترل ات را ببینی ( در پنل Solution Name Components)
اگر هم می خواهی در دیگر پروژه هایت از این کنترل استفاده کنی بهتره یک پروژه از نوع Class Library ایجاد کنی و ...