PDA

View Full Version : یک سوال فنی از کمبو باکس

mehran5
دوشنبه 02 اردیبهشت 1387, 23:22 عصر
سلام
یک کمبو باکس داریم خاصیتtextاون با یک فیلداز جدول اصلی پر کردیم .جدول دوم رو داریم که کلید اصلی اون مقدارفیلد مورد نظر در جدول اوله.حالا جدول دوم روکه در دیتاست هست به خاصیتdata sourceکمبو اختصاص دادیم.وفیلد دوم از جدول دوم رو به خاصیت display memberا زکمبو اختصاص دادیم.حالا در مرحله اول که دیتا ست لود میشه فیلد مورد نظر(دوم) از جدول مورد نظر در کمبو وجود داره ولی بعد از پیمایش دیتاست فقط مقدار فیلد اول جدول دوم نشون داده میشه.مشکل کجاست؟

ali_md110
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 03:25 صبح
دوست عزیز شما میخواهید بین دو کومبوباکس رابطه master/Deatiels ایجاد کنی یا نه یعنی با انتخاب یک فیلد از کومبوباکس اول فیلدهای منتاظر اون نمایش داده بشه یا چیز دیگه؟

mehran5
سه شنبه 03 اردیبهشت 1387, 09:58 صبح
دوتاجدول داریم اولی جدول اصلی و دومی جدول فرعی(جدول فرعی دارای دو فیلد شماره 1 و 2 است)فیلدشماره 1 جدول فرعی کلید اصلی است که در جدول اصلی نیز همان فیلد وجود دارد که کلید خارجی است .. هر دو جدول رو دریک دیتاست بنام ds1جای داده ایم.یک کمبو باکس بنام combo1 رو ایجاد کرده ایم.خاصیت text اون رو به فیلد خارجی در جدول اصلی بایند کردیم.وخاصیت data source اون رو به جدول فرعیه ds1 ست کرده ایم.وخاصیت display member رو به فیلد دوم جدول فرعی ست کرده ایم.اکنون زمانی که ds1لود میشه برای نمایش رکورد اول فیلد دوم جدول فرعی نشون داده میشه ولی با فشردن دکمهای پیمایش textکمبو باکس مقدار کلید خارجی جدول اول ویا کلید اصلی جدول دوم رو نشون میده راه حلش به نظر شما چیه؟

ali_md110
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 00:10 صبح
شما هدفتون چیه
می خواهید اطلاعات فیلد دوم ار جدول دوم رو نمایش بدید که ربطی به فیلد کلید اصلی جدول اول نداره
تکه کد زیر ارتباط بانک رو با کومبوباکس نشون داده

mehran5
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 08:50 صبح
خوب آره یک کمبو رو با یک جدول پر کردید ولی با یک مثال بیشتر توضیح بدم .فرض کنید یک جدول پرسنلی دارید و یک جدول بنام "محل خدمت" یک کارمند در جدول پرسنلی دارای یک سری خصوصیاته از جمله یک فیلد ینام محل خدمت که زمانی جعبه متنها رو به فیلد ها متشابه جدول پرسنلی بایند میکنیم کمبو باکس رو هم به جدول پرسنلی و هم به جدول محل خدمت بایند میکنیم که بتونیم محله خدمته یک کارمند رو برای مثال از انبار به حسابداری عوض کنیم.بوطریکه با زدن کمبو لیست محلها ی خدمت نشون داده بشه.بحث دخیره رو بلدم.فقط مشکل همینجاست.

mehran5
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 10:24 صبح
اون چیزیو که من توی دات نت 2003میخوام با یک مثال از اکسس نشون دادم ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه.

ali_md110
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1387, 01:34 صبح
یه مثال فرستادم هم ریلیشن شیپ بین دو جدول رو داره و هم جستجو زمانی گه یگ ایتم از کومبو را انتخاب میکنی شغل ان شخص نمایش داده میشود
دوست عزیز شما جداول بانک خود رو استاندارد درست نکرده ای
در ضمن ممکن است یک نفر در این پروژه شما دارای دو یا بیشتر شغل باشد و نشان دادن ان در تکست باکس جالب نیست

mehran5
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1387, 21:49 عصر
من vs2003 دارم از شما چه ورژنیه؟

ali_md110
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 22:52 عصر
vs2005
اگه برات امکان داره از 2003 به 2005 کوچ کنید خیلی راحت تر و بهتره
اگر رو سیستم شما برنامه اجرا نشد و خواستی رو 2003 اجراش کنی برو در مسیر برنامه فرم1 رو از طریق notepad اجرا بکن کدهای اونو ببین و کپی بگیر
یک پروژه جدید بساز و اونها رو کپی بکن تو برنامه خودت

mehran5
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 22:51 عصر
.از اون جایی که من dayta dynamic active report استفاده میکنم و اون با 2003 سازگار تر نمیتونم کوچ کنم.از راهنمائیت ممنون .

ali_md110
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 18:02 عصر
دوست عزیز شما یک ابزار قوی در گزارشگیری رو ول کردید رفتید دنبال برنامه های دیگه crystal reports خیلی قویه به راحتی ازش نگزرید