PDA

View Full Version : روش ساده در گزارشگیری

drwatson
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 17:59 عصر
با سلام
از دوستان عزیز خواهشمندم اگر روشی ساده برای گزارشگیری از پایگاه داده بدون استفاده از کریستال ریپورت بلدن
آموز ش بدن من فقط میخوام کوری هایی که در vb.net مینویسم نتیجشون رو برای چاپگر بفرستم
با تشکر:تشویق:

علیرضا مداح
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 18:15 عصر
سلام ،
یک روش اینست که اطلاعات مورد نظر را داخل دیتاگریدویو نمایش داده و سپس از محتویات آن توسط روشهای موجود پرینت بگیرید :
http://69.10.233.10/KB/cs/DGVPrinter.aspx

eyes_shut_number1
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 18:42 عصر
بعد از این کهکریستال روپرتت رو آماده کردی این کارو بکن

dim rp as new crytalreport1
rp.setdatasource(ds.tables(0))
crystlareportviewer1reportsource=pt

gdevnb
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1387, 01:10 صبح
با سلام
از دوستان عزیز خواهشمندم اگر روشی ساده برای گزارشگیری از پایگاه داده بدون استفاده از کریستال ریپورت بلدن
آموز ش بدن من فقط میخوام کوری هایی که در vb.net مینویسم نتیجشون رو برای چاپگر بفرستم
اگه میتونی از کمپوننتهایی بدون کمپوننت های خود ویژوال استدیو استفاده کنی. من برای این کار دواکسپرس رو پیشنهاد میدم.
موفق باشید.

eyes_shut_number1
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1387, 08:49 صبح
من نمیدونم وقتی VS چند تا ابزار جوب گداشته چرا کاکپوننت های دیگه!ّ؟
من که هم.ن crystal report رو پیشنهاد میدم!
دوستم اگه با کرستال مشکل داری و نتونسی با کد بالا ازش استقاده کنی بگو تا راه استفادشو واست بذارم

gdevnb
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 00:09 صبح
من که هم.ن crystal report رو پیشنهاد میدم!
دوستم اگه با کرستال مشکل داری و نتونسی با کد بالا ازش استقاده کنی بگو تا راه استفادشو واست بذارم
دوست عزیز جمله منو شما خوب نخوندی من گفتم اگه میتونی.
در ضمن وقتی سوالی پرسیده میشه برای اون سوال جوابهای مختلفی وجود داره و نه فقط یه جواب.
شاید جواب کریستال ریپورت بهترین جواب نباشه!(که من مطمئنم که نیست)
باید همه راهها مطرح بشه تا بهترین راه توسط شخص سوال کننده انتخاب بشه.
موفق باشید.

eyes_shut_number1
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 06:57 صبح
اهان okey بعضی و قتام ممکنه جوابها آدم رو به انحراف ببره!
بعید میدونم کاری رو نشه با crystal کرد
بازم من تجربه ندارم شما بهتر میدونی

gdevnb
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 20:45 عصر
با سلام
از دوستان عزیز خواهشمندم اگر روشی ساده برای گزارشگیری از پایگاه داده بدون استفاده از کریستال ریپورت بلدن آموز ش بدن من فقط میخوام کوری هایی که در vb.net مینویسم نتیجشون رو برای چاپگر بفرستم
لطفاً به سوال توجه کنید . این دوستمون فرمودن بدون استفاده از کریستال ریپورت.

سلام ،
یک روش اینست که اطلاعات مورد نظر را داخل دیتاگریدویو نمایش داده و سپس از محتویات آن توسط روشهای موجود پرینت بگیرید :

در این مورد من با نظر جناب مداح کاملاً موافقم.

جوابی که من دادم هماهنگ با جواب دوستمون جناب مداح بود ایشون فرمودن که از دیتاگریدویو استفاده کنید بعد با استفاده از کد مربوطه اونو چاپش کنید.من برای اینکه کار راحتتر بشه گریدوییو دواکسپرس رو پیشنهاد دادم چون ابزارهای و امکانات خیلی وسیعی برای چاپ کردن داره که شما در حالت دیزاین اونها رو ست میکنید.بعد در آخر با یک خط کد اونو به خروجی(چاپگر)می فرستید.

من از شما سوال میکنم آیا این ابزارها کافیه؟ و فقط به خاطر اینکه برای این کار یه ابزار وجود داره باید کمپوننت های دیگه رو نفی کرد؟
خیر .درسته VS ابزارهایی داره ولی این ابزارها نارسایی هایی هم دارن که با وجود کمپوننت های خارجی این مسئله برطرف میشه.

بعضی و قتام ممکنه جوابها آدم رو به انحراف ببره!

با گفته جنابعالی کاملاً موافقم .اما فکر نمی کنم جواب من کسی رو منحرف کرده باشه.
در مورد کریستال ریپورت هم با کمپوننت هایی مانند StimulReport قبلاً مقایسه شده.
سرعتی که این ابزار درنمایش گزارش داره قابل مقایسه با کریستال ریپورت نیست. توصیه میکنم یه سر به وب سایتش بزنید و دموی آنلاینی رو که برای کار وب باهاش ایجاد کردنو ببینید.
و در آخر اصلاً دلم نمی خواست این بحث به حاشیه کشیده بشه و از حول وحوش سوالی که دستمون پرسیدند خارج بشیم.اگه اینطوری شد معذرت میخوام.
با تشکر.

علیرضا مداح
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 21:36 عصر
دوست عزیز این مسئله باید دقیقتر بررسی شود ، اول اینکه چرا از کریستال ریپورت استفاده نمیکنید؟ اگر با کریستال ریپورت مشکل دارید ، میتوانید از ابزارهای دیگر گزارش گیری از جمله Active Reports بهره بگیرید ، دوم اینکه توجه کنید که به کارگیری روش های غیر استاندارد و غیر متداول به تنهایی میتواند در آینده مشکل ساز باشد. مسلما" کریستال ریپورت امکاناتی فرای پرینت دیتاگریدویو و یا کامپوننت های نظیر از قبیل Janus GridEX , DevExpress,... در اختیار شما میگذارد ،
از ویژگیهای یک برنامه نویس و طراح حرفه ای اینست که هنگام حل مسائل و کدنویسی ، انعطاف پذیری نرم افزار برای تغییرات احتمالی آینده را در نظر بگیرد .....

drwatson
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 12:04 عصر
سلام ،

با تشکر از دوستانیکه پاسخ دادند میخواستم بگم این ابزاریکه معرفی کردین از این لینک دانلود نمیشه
ضمنا من در زمینه کریستال ریپورت زیاد حرفه ای نیستم
من نمیخوام از ویزارد در کریستال ریپورت استفاده کنم میخوام همه کارهای گزارشگیری رو توسط کد نویسی sql و در برنامه انجام بدم سر آخر نتایج کوری هامو بشکل گزارش به پرینتر بفرستم کریستال ریپورت خیلی بدقلقه و نمیشه بتنهایی ازش سردراورد و برای کار رو کامپیوتر مقصد هم باهاش مشکل دارم
اگر روشی برای کاری که عرض کردم دارید حتی با کریستال ریپورت ممنمون می شم بگید

gdevnb
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 12:41 عصر
با تشکر از دوستانیکه پاسخ دادند میخواستم بگم این ابزاریکه معرفی کردین از این لینک دانلود نمیشه
ضمنا من در زمینه کریستال ریپورت زیاد حرفه ای نیستم
من نمیخوام از ویزارد در کریستال ریپورت استفاده کنم میخوام همه کارهای گزارشگیری رو توسط کد نویسی sql و در برنامه انجام بدم سر آخر نتایج کوری هامو بشکل گزارش به پرینتر بفرستم کریستال ریپورت خیلی بدقلقه و نمیشه بتنهایی ازش سردراورد و برای کار رو کامپیوتر مقصد هم باهاش مشکل دارم
اگر روشی برای کاری که عرض کردم دارید حتی با کریستال ریپورت ممنمون می شم بگید
به نظر من StimulReport رو هم یه تست بزنید.
ضرر نمی کنید.

drwatson
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 00:11 صبح
به نظر من StimulReport رو هم یه تست بزنید.
ضرر نمی کنید.

ضمن تشکر میخواستم بگم از کجا میشه اینو دانلود کرد؟

یه سوال دیگه هم دارم آیا میشه یه ریپرت خالی به پروژه افزود و بعد از طریق کد اونو به پایگاه داده متصل کرد مثل کاری که با دیتا گرید میکنیم
اگه ممکنه روش اینکارو بفرمایید

ضمنا اگه لینک دانلود DGVprinter رو بزارید ممنون می شم چون از لینک گفته شده دانلود نشد
باز هم ممنونم:قلب: