PDA

View Full Version : بهترین کامپیلر C++

bita_naz
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 20:58 عصر
سلام دوستان

من شروع کردم به یادگیری C++ و با Borland C++ کار می کنم. ولی خیلی خوب نیست
لطفا یه کامپیلر بهتر معرفی کنید
آیا اگه توی VS2008 کار کنم خوبه؟؟

مرسی

PC2st
چهارشنبه 04 اردیبهشت 1387, 21:23 عصر
کامپایلر مایکروسافت خوبه، ولی نمیدونم از کجا شنیدم که کامپایلر اینتل بهتره! (اعتباری به این حرفم نیست، چون فقظ شنیدمش)

lordhp
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1387, 19:21 عصر
خوب بودن یک کامپایلر بستگی به شما داره
اگه محیط کارتون ویندوزه ویژوال استودیو بهترین چیز ممکنه یک ide کامل و دیباگر عالی که هم به درد تازه کارا ( منظورم شما نیستی ) و هم به درد برنامه های طولانی می خوره
اگه محیط کاریتون لینوکس و یا مک و یا سولاریس هست شما باید از کامپایلر g++ استفاده کنید ولی برای سهولت کار می توانید از ide هایی مثل kdeveloper و یا sunstudio استفاده کنید که البته اگه بخاید بدون ide کار کنید این کار برایتان خیلی سخت می شه
نسخه ی ویندوز برای g++ هم ریخته و می توانید از dev-cpp استفاده کنید

amir_civil
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1387, 19:50 عصر
سلام
برلند خیلی قدیمیه از ویژوال سی++ استفاده کنید قست win32 یا mfc

galaxy.ice
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1387, 20:52 عصر
استاندارد ترین و بهترین کامپایلر c++ حتما GCC هست, شک نکن!

bita_naz
پنج شنبه 05 اردیبهشت 1387, 23:06 عصر
با تشکر از همه دوستان

من قبلا vb.net کار می کردم و حالا می خام برنامه نویسی Native رو هم یاد بگیرم
با VS شروع کردم و دیدم c++ رو پایه ای نمیشه توش کار کرد . مثلا اصلا از تابع main خبری نیست و تماما کلاس نویسیه

لطفا بیشتر توضیح بدید

Nima_NF
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 03:44 صبح
هر کامپایلری در جای خودش طرفداران خودش را دارد، اما در حال حاضر ++Visual C محبوب ترین کامپایلر ویندوز و بیشترین تعداد کاربران را دارد و البته این دلیل نمی شود کامپایلر های دیگر نادیده گرفته شوند،
همانطوری که دوستان توضیح دادند gcc محبوب ترین کامپایلر برای سیستم عامل لینوکس هست. (و نسخه minGW آن محبوب ترین نسخه رایگان برای ویندوز)
اگر قصد دارید با VCL کار کنید تا کارها برایتان راحت تر شود باید از C++Builder استفاده کنید.(معایب خود را دارد و البته کمترین میزان سازگاری را با سایر کامپایلر ها دارد اما همچنان به دلیل تسریع برنامه نویسی و قابلیت های منحصر به فردش کاربران خاص خود را دارد)
اگر قصد دارید به شیوه Native در ویندوز برنامه بنویسید ++visual C بهترین انتخاب برای برنامه نویسی تجاری هست،

با VS شروع کردم و دیدم c++ رو پایه ای نمیشه توش کار کرد . مثلا اصلا از تابع main خبری نیست و تماما کلاس نویسیه
لطفا بیشتر توضیح بدیدبرای native اگر win32 کار کنید همه چیز باید به دست خودتان انجام شود، یعنی هم main دارید هم بخشی برای پردازش پیام ها هم .... و کلا کلاسی در کار نیست.
اگر MFC ، بسیاری از این موارد در پشت صحنه در قالب کلاس هایی انجام می شود و البته این دلیل بر این نمی شود که انجام نمی شوند، فقط شما آن ها را نمی بینید.

Warrior
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 22:29 عصر
VS بهترین یست ولی خیلی خوبه

ICEMAN
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 08:41 صبح
البته مسایل مختلف توی Compiler های مختلف به روش های مختلفی تعریف میشن
به همین دلیل نمیشه مستقیم کد VC2003یا ... رئ مستقیم با minGW کامپایل کرد
یا بر عکس و بعضا نیاز به تغییرات زیادی هم برای این تبدیل هست
من VC8 و DevC++ رو بهت پیشنهاد میکنیم

فکر میکنم بحث هایی هم که قبلا در Post های قبل شده هم خیلی میتونه کمک کنه

sara ghanbari
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 14:03 عصر
من نیاز فوری به مزایا و معایب سولاریس دارم

Keyhan Clever
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 15:35 عصر
ببینید من از ویژوال سی پلاس پلاس زیاد تعریف شنیدم
قبلا هم با توربو کار میکردم ولی وقتی دستوراتی رو که توی توربو مینوشتم توی ویژوال مینویسم کار نمیکنه کسی میتونه کمکم کنه ؟

pswin.pooya
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 23:59 عصر
بله. چرا نمی تونه.
لطفا دستورهایی رو که مشکل دارید لیست کنید تا کمکتون کنیم.

pedram.t
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 14:00 عصر
من یه تازه کارم من از مدرسه مون با برنامه نویسی اشنا شدم و خیلی ازش خوشم اومد متاسفانه زبانی رو که بهمون درس می دن خیلی بی استفاده هست برای همین من علاقه پیدا کردم c رو یاد بگیرم و هیچی از c نمی دونم لطفا یکم به من کمک کنید تا اون رو یاد بگیرم الان من حتی نمی دونم کامپایلر c رو از کجا پیدا کنم لطفا کمکم کنید

البته باید بگم من 13 سالمه

اول لطفا به من بگید کامپایلر خوب c رو از کجا پیدا کنم؟

من یه کامپایلر خوب می خوام

homan1374
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 14:46 عصر
دوست عزیز Pedram.t زبونی که تو مدرستون آموزش میدن چیه؟؟؟
آخه زبون بی استفاده یعنی چی؟؟

accepted
جمعه 10 اردیبهشت 1389, 20:54 عصر
استاندارد ترین و بهترین کامپایلر C++‎ حتما GCC هست, شک نکن!
تایید میشود
++g رو میتونی با minGW توی ویندوز داشته باشی
همه جا تو مسابقات هم همینو استفاده میکنن

Abdoullah
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 11:49 صبح
سلام خسته نباشید من دارم turbo c++ کار می کنم به نظر شما turbo c++ بهتره یا vc++ ممنون می شم کمکم کنید