PDA

View Full Version : مشخص کردن فرم فعال

zahracomputer
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 20:51 عصر
سلام دوستان
من در محیط ویندوز دات نت چند فرم لضلفه کردم، و عملیات مورد نظر رو انجام میدم.
حال میخوام فرم فعال رو عوض کنم یعنی ابتدا فرم دوم اجرا بشه، در محیط وب روی فرم کورد نظر راست کلیک می‌کردم و گزینه set as start را کلیک می‌کردمک تا برنامه با اون فرم شروع بشه، در محیط ویندوز باید چیکار کرد.
با تشکر

KavoshGar_ir
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 21:13 عصر
سلام دوستان
من در محیط ویندوز دات نت چند فرم لضلفه کردم، و عملیات مورد نظر رو انجام میدم.
حال میخوام فرم فعال رو عوض کنم یعنی ابتدا فرم دوم اجرا بشه، در محیط وب روی فرم کورد نظر راست کلیک می‌کردم و گزینه set as start را کلیک می‌کردمک تا برنامه با اون فرم شروع بشه، در محیط ویندوز باید چیکار کرد.
با تشکر
سوال شما را من تا جایی که فهمیدم چه چیزی منظور شماست جواب میدم!

اگر منظور شما محیط Asp.Net باشد و نه Csharp :

فرمی وجود ندارد و صفحه گفته می شود!جهت اجرا هر صفحه اگر در محیط لوکال بخواهید اجرا کنید بر روی صفحه F5 را بزنید آن صفحه اجرا می شود. همچنین برای اجرا شدن صفحه اصلی با رایت کلیک بر روی صفحه مورد نظر Set as Start Page

بر روی هاستینگ هم معمولا صفحاتی که با نام Default - index و .. باشند سایت بر روی این صفحات بالا می آید...

twelve
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 21:16 عصر
حاج خانم محض اطلاعتون اینجا تالار Asp.NET هستا!! حواست نیس اصلا!
هر چند این تاپیک انتقال پیدا میکنه جوابتون :

1-Right Click On Project Name & Select Properties
2- Set Your Optional 'FormName' As Startup Object on Genaral Part of Common Properties Tab in Project Property Page.

zahracomputer
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 23:11 عصر
سلام
ممنون از جوابتون، در startup object فقط نام برنامه است و گزیه (not set) و چون در combobox است ، امکان نوشتن نام فرم مورد نظر نیست. اشکال کار من کجاست.
باتشکر

علیرضا مداح
جمعه 06 اردیبهشت 1387, 23:30 عصر
سلام ،
در WinApp ، وارد Solution Explorer شده و بر روی My Project کلیک کنید، سپس تب Application را انتخاب کرده و از کامبوباکس Startup Form ، فرم مورد نظر برای نمایش در شروع برنامه را انتخاب نمایید.

zahracomputer
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 22:01 عصر
سلام ممنون از توجهتون
در تب Application یک کامبوباکس به نام Startup object است که فقط نام برنامه اصلی‌را دارد.
با تشکر

علیرضا مداح
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 22:12 عصر
http://i27.tinypic.com/2rc0u53.jpg

zahracomputer
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 00:32 صبح
ممنون من وقتی‌propeties رو كليك می كنم

به جای‌startUp form گزينه startup form است، گزينه‌های پايين نيز با شكل فئق فرق می كند.
با تشكر

bargesabz
جمعه 18 مرداد 1387, 12:03 عصر
با سلام دوباره
من هم این مشکل رو دارم یعنی در تب Application به جای Startup Form گزینه startup object وجود دارد
کجای کار ما اشتباه است ؟