PDA

View Full Version : کلید های میانبر؟

EhsanKhafan
پنج شنبه 15 مرداد 1383, 11:17 صبح
یک سوال:
چجوری میشه برای برنامه یک کلید میانبر گذاشت که هر جا زد برنامه من اکتیو بشه؟
مثل:Ctrl+n
متشکر

arshia_
پنج شنبه 15 مرداد 1383, 17:04 عصر
نمی دونم منظور شما اینه که می گم یا نه....
یه میانبر بساز و توی اون کلید میانبر را تعریف کن
روش سخت تر اینه که توی کد نویسی برنامه خودت رو توی حافظه ماندگار کنی و اونجا کلید میانبرت رو تعریف کنی...که البته کار زیاد آسونی نیست...

orion188
پنج شنبه 15 مرداد 1383, 23:26 عصر
سلام
منظورتون اینه که هر جای ویندوز که این کلید زده شد برنامه RUN بشه؟
خوب برای این اگه نمیخواین یه shortcut روی desktop تعریف کنین ، و میخواین برنامه نویسی کنین ، از HOOK استفاده کنین. یه چیزی که کلیدها رو monitor کنه و ... تمام

موفق باشین

EhsanKhafan
جمعه 16 مرداد 1383, 09:42 صبح
سلام
منظورم ایجاد یک کلید میانبر بود.مثل بعثی از دیکشنری ها یا اسپل چکر ها که هر جا بخواهید با زدن یک کلید احظارشون میکنید.HOOK چیه؟؟ توی دات نت کنترلی برای این کار نداریم؟؟
مرسی

orion188
جمعه 16 مرداد 1383, 10:18 صبح
سلام
وقتی شما میخواین هرجا کلیدی زده شد، جواب بدین، باید یه جوری تمام کلیدهای زده شده رو Monitor کنین دیگه. توی دات نت هنوز دقیقشو نمیدونم.

arshia_
جمعه 16 مرداد 1383, 12:05 عصر
برای اون کار نیاز است برنامه شما در حافظه ماندگار باشه تا با ترکیب کلید بتواند فعال شود. و حساس به موضوع عمل کند..

EhsanKhafan
جمعه 16 مرداد 1383, 16:32 عصر
میدونید برناممو که از حافظه خارج نمیکنم یعنی Application.Exit() که نمیکنم.مثلا برنامه من به صورت یک ایکون نوتیفایر در میاد و Form1.ActiveForm.Visible=false; میکنم.حالا میخوام هر جا که مثلا یک کلید میانبر خاص زد فرم من ظاهر بشه نه اجرا.یعنی برنامه در حال اجراست .باید یه کاری شبیه همان مونیتورینگ انجام بشه ولی من شنیده بودم که ویندوز خودش برای کلید های میانبر event های خاصی داره.به هر حال اگه به جوابی رسیدم حتما اینجا هم میزنم!
مرسی

EhsanKhafan
چهارشنبه 28 مرداد 1383, 10:54 صبح
با لاخره یافتم
یه تاپیک ساختم برنامشم گذاشتم اونجا :lol:
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=13431
احسان