PDA

View Full Version : ریختن اطلاعات از یک تیبل به تیبل دیگر

GoldenRing
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 18:23 عصر
سلام من نیاز فوری به یک کد دارم تا بتوانم اطلاعات خاصی یک تیبل را در تیبل دیگر بریزم

علیرضا مداح
شنبه 07 اردیبهشت 1387, 18:45 عصر
سلام ،
از متد Copy مربوط به شیء DataTable استفاده نمایید :
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/system.data.datatable.copy.aspx

GoldenRing
دوشنبه 09 اردیبهشت 1387, 22:21 عصر
ممنونم از راهنمایی تون ولی اگه امکان داره بیشتر توضیح بدین چون من این روش رو کار نکردم.
در ضمن اگه بخوام از دستور insert int tabel2 select * from tabel1 استفاده کنم کد مربوطه چطور میشه ؟(روشی مثل insrt معمولی)

علیرضا مداح
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 09:31 صبح
دوست عزیز متد DataTable.Copy یک شیء DataTable با ساختار و دیتای یکسان ایجاد می نماید :

private void CopyDataTable(DataTable table){
// Create an object variable for the copy.
DataTable copyDataTable;
copyDataTable = table.Copy();
// Insert code to work with the copy.
}

gdevnb
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 09:40 صبح
سلام
اگه مشخصات جدولها یکی هستش به نظر من از دستورات Sql استفاده کن.
به عنوان مثال:اضافه کردن مقادیر جدول T1 به T2

Inser Into T2
Select * From T1

gdevnb
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 09:43 صبح
ممنونم از راهنمایی تون ولی اگه امکان داره بیشتر توضیح بدین چون من این روش رو کار نکردم.
در ضمن اگه بخوام از دستور insert int tabel2 select * from tabel1 استفاده کنم کد مربوطه چطور میشه ؟(روشی مثل insrt معمولی)
دستور Select رو محدودش کن دیگه!
در ضمن این سوال مربوط این بخش نیست.
موفق باشید.

GoldenRing
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 00:25 صبح
سلام من دستور sql رو می دونم توی قسمت قبل هم گفتم ،منظورم اینه که کد مربوط به این دستور(Inser Into T2 Select * From T1) توی محیط#C چیه؟

gdevnb
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 02:38 صبح
سلام من دستور sql رو می دونم توی قسمت قبل هم گفتم ،منظورم اینه که کد مربوط به این دستور(Inser Into T2 Select * From T1) توی محیط#C چیه؟
سوالتون گنگه دوست عزیز.
آیا میخوایید این دستور رو از طریق سی شارپ اجرا کنید؟
یا اینکه معادل این دستور چی میشه؟
بهتره منظورتون رو همون اول و به صورت کامل بیان کنید تا بهترین جواب رو بگیرید. در هر صورت با استفاده از DataTable.Copy مشکلتون حل میشه.

hassan razavi
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 08:38 صبح

دوست عزیز به نظر میاد که شما با ADO.Net و کار با پایگاه داده در VS آشنا نیستید. بهتره که ابتدا در این مورد کتابی را مطالعه کنید.