PDA

View Full Version : قفل کردن و جلوگیری از اجرای هر نوع فایل مخصوصا (exe)

delphiprog3000
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 09:29 صبح
سلام به اساتید و دوستان محترم.

برای من سوال که آیا میشه فایلهای موجود در سیستم و مخصوصا فایلهای Exe رو از حالت اجرایی خارج نمود.

ویا روی آنها قفل گذاست؟

یه نمونه رومیزارم آیا شبیه به این مطلب وجود داره .

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=52234&page=23

ممنون میشم منو راهنمایی کنید.........

با تشکر.....

B-Vedadian
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 11:24 صبح
برای محافظت از فایل EXE باید کارهای زیادی کرد. اولا رمزگذاری باید امن باشه. روش هایی که فی البداهه به ذهنتون می رسه، اصلا قابل اعتماد نیستند. تو همین سایت یک انجمن در مورد روش های رمز گذاری هست. ویندوز هم یک تعداد از روشهای کدگذاری رو پیاده کرده و بصورت API در اختیار برنامه نویسان قرار داده. روشهایی مثل DES و 3DES و AES و ... .

دوما باید جلوی Dump برنامتو تو حافظه بگیری و گرنه با یک دامپر ساده اصل فایل اولیه رو بر میگردونن. برای مثال به Net Reactor. اشاره می کنم. این نرم افزار فایل اجرایی رو رمزگذاری میکنه ولی در نهایت کل فایل رو رو حافظه باز میکنه و اجرا میکنه. برای همین Unpack کردن این نرم افزار 10 دقیقه بیشتر کار نداره.

سوما باید مراقب Debuggerها باشی و گرنه خیلی راحت کدت بخش رمز گذاری تو رو دنبال می کنند و برنامه لخت و عور در اختیار هکر هاست. متدهای AntiDebug زیادی وجود داره که برای هر کدومش هم روش گول مالی! ارائه میشه. بنا بر این باید به روز باشی و از آخرین متدها استفاده کنی.

در نهایت تو یه پستی همین جناب Inprise نوشته بود که برای محافظت از برنامه های خودتون، برید و یک محافظت کننده قوی و گرون و جدید بخرید، راه درستش اینه.

robatik
شنبه 23 آبان 1388, 21:52 عصر
سلام
من يه برنامه به زبان سي شارپ نوشتم كه ميخوام روش قلف بزارم و از دي كد شدن اون جلوگيري كنم
اگه بتونيد يه نرم افار خوب معرفي كنيد ممنون ميشم امكان خريد نسخه اصليش باشه قيمتش مهم نيست
با تشكر

obvious
دوشنبه 09 آذر 1388, 14:11 عصر
رباتيك عزيز پيشنهاد من براي محافظت از نرم افزار و قفل گذاري استفاده از قفل سخت افزاري البنه اگه بتوني با قفل نرم افزاري تركيبش كني خيلي مطمئن تر مي شه و در آخر براي محافظت از exe يه پروتكتور خوب مي تونه يكم كار راه انداز باشه البته به شرطي كه خودش كرك شده نباشه!