PDA

View Full Version : تاخیر زمانی در اجرای فایل exe

niloofarabi137
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 11:17 صبح
با سلام خدمت دوستان برنامه نویس
یک برنامه با دلفی نوشتم که برای کار توی نمایشگاههای ماشین استفاده می شه فقط چند تا مشکل دارم
1 - فایل exe را توسط نرم افزار اینستال شیلد درست کردم که بعد از نصب آیکونی رو روی دسکتاب می سازه اما وقتی روی آیکون کلیک می کنیم تا برنامه اجرا بشه تاخیر نسبتا محسوسی داره که کاربر رو کمی کلافه می کنه و منتظر می گذاره
2 - وقتی که درون دیتا بیس که sql2000 است اطلاعات نسبتا زیاد می شه به نظرم می یاد که این تاخیر طولانی تر می شه
3 - در فرم هایی از یک باتوم استفاده کردم که کار پاک کردن radio buttom و edit ها رو بر عهده داره حالا اگه بخواهم dbgrid داخل فرم هم که برای ویرایش گذاشته ام با زدن باتوم مربوط به پاک کردن صفحه پاک شود و خالی نمایش داده شود تا کاربر جستجو را بر اساس آیتم جدید انجام دهد باید از چه کدی استفاده کنم ؟؟؟

Mahyaa
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 13:35 عصر
مطمئن و قطعی نمیشه گفت ولی به نظر میرسه که در زمان Create فرم اصلی یا یک از فرمها که به صورت اتوماتیک Create میشن ، یک دیتاست را باز میکنید . مثلا جدول یا کوئری که حجم زیادی دیتا را از دیتا بیس برمیگردونه !
به رویداد Create فرمها نگاهی بندازید ببینید چه چیزی باعث تاخیر میشه .

در مورد پاک کردن DbGrid ، به نظرم عجیبه ! خوب DBGrid رکوردهای دیتاست رو نشون میده ، هرآنچه که وجود داره ! چرا لازمه محتویات DBGrid خالی بشه ؟

dkhatibi
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 19:27 عصر
- فایل exe را توسط نرم افزار اینستال شیلد درست کردم که بعد از نصب آیکونی رو روی دسکتاب می سازه اما وقتی روی آیکون کلیک می کنیم تا برنامه اجرا بشه تاخیر نسبتا محسوسی داره که کاربر رو کمی کلافه می کنه و منتظر می گذاره
از SplassForm استفاده کنید کلمه ی Splash را جستج. کنید.

amin_alexi
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 08:36 صبح
مطمئن و قطعی نمیشه گفت ولی به نظر میرسه که در زمان Create فرم اصلی یا یک از فرمها که به صورت اتوماتیک Create میشن ، یک دیتاست را باز میکنید . مثلا جدول یا کوئری که حجم زیادی دیتا را از دیتا بیس برمیگردونه !
به رویداد Create فرمها نگاهی بندازید ببینید چه چیزی باعث تاخیر میشه .

با نظر دوستمون موافقم ...
سعی کنید Form ها رو زمانی که لازم دارید Create کنید ....
اگه بخواین Grid رو پاک کنید (نمی دونم درست فهمیدم )...!!!
باید DateSet که به اون وصله رو Close کنید !

MiRHaDi
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 11:03 صبح
سلام
اگر برای جستجو از Filter استفاده میکنید موقع پاک کردن ، فیلتر را طوری تنظیم کنید که هیچ رکوردی نشان ندهد و جدول خالی میشود ! مثلا id = -1!
در مورد بالا آمدن برنامه هم باید بگویم برنامه ننماشگاه ماشین معمولا اطلاعات زیادی ندارد ! و مثلا شما 10000 ماشین که بیشتر ندارید !؟ هر کدام هم چند جدول ! این اطلاعات زیادی نیست که مشکلی داشته باشد
احتمال میدهم شما از queryهایی استفاده کرده اید که در زمان اجرای اولیه Open هستند در حالی که به آنها نیاز ندارید ! هر وقت نیاز داشتید Open کنید سرعت درست میشود
موفق باشید