PDA

View Full Version : مشکل در ایجاد فرم در دلفی

omidam
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 11:58 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز من دلفی را بر روی سیستم خانگی خودم نصب کردم و خوب جواب میده اما بر روی لب تاب کامل نصب کردم و زمانی که میخوام دلفی رو اجرا کنم یه پیغامی میده
Unable to rename 'C:\Program Files\Borland\Delphi7\Bin\delphi32.$$$' to 'C:\Program Files\Borland\Delphi7\Bin\delphi32.dro'
که اگه okبزنم برنامه بالا میاد اما نمیشه که یه فرم ایجاد کرد و همش این خطا رو میزنه لطف کنید مرا کمک کنید ضروریه. با تشکر از شما.

Hamid.Kad
یک شنبه 08 اردیبهشت 1387, 12:29 عصر
احتمالاً ویندوز لپ تاپ شما ویستا است.فکر کنم مشکل از Security روی این ویندوزه که بصورت پیش فرض دسترسی شما رو محدود میکنه به این فولدر. برید دسترسی خودتون رو Full کنید مشکل برطرف میشه

omidam
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 00:15 صبح
فکر نکنم ویندوز ویستا چنین محدودیتی ایجاد کرده باشه!!!
البته من دلفی 7 رو روی ویندوز ویستا نسخه Ultimate 32 Bit کردم و هیچ مشکلی نداشت...
ممکنه در نسخه های دیگه حق با حمید باشه...
موفق باشید

با تشکر از شما دوست عزیز میشه بیشتر راهنمای کنید

omidam
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 00:17 صبح
احتمالاً ویندوز لپ تاپ شما ویستا است.فکر کنم مشکل از Security روی این ویندوزه که بصورت پیش فرض دسترسی شما رو محدود میکنه به این فولدر. برید دسترسی خودتون رو Full کنید مشکل برطرف میشه

با تشکر از شما دوست عزیزم میشه بیشتر راهنمایی کنید با تشکر از شما.

Hamid.Kad
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 13:00 عصر
دوست عزيز اگه درايو c شما فرمتش ntfs باشه ممكنه اين مشكل بروز كنه. براي چگونگي دادن حق دسترسي مي تونيد جستجو كنيد ولي بطور خلاصه روي فولدر 'C:\Program Files\Borland\Delphi7\Bin راست كليك و بعد گزينه properties و بعد سربرگ Security رو انتخاب كنيد. حالا مي تونيد ببينيد كه يوزر شما چه حق دسترسي هايي داره و با زدن كليد edit دسترسي خودتون رو روي full بذاريد. اگه به مشكلي برخورديد مي تونيد از help ويندوز استفاده كنيد.

فکر نکنم ویندوز ویستا چنین محدودیتی ایجاد کرده باشه!!!
البته من دلفی 7 رو روی ویندوز ویستا نسخه Ultimate 32 Bit کردم و هیچ مشکلی نداشت...
ممکنه در نسخه های دیگه حق با حمید باشه...
موفق باشید

درسته توي نسخه ultimate اين مشكل بوجود نمياد ولي نسخه هاي home و basic اين دسترسي رو محدود مي كنند