PDA

View Full Version : واژه پرداز فارسي

ahoola
سه شنبه 10 اردیبهشت 1387, 17:29 عصر
سلام
کسي در مورد طرزکار برنامه هاي فارسي نويس مثل نرم افزار مريم اطلاعاتي داره .(از اين نرم افزار براي فارسي نوشتن در محيط هاي گرافيکي مثل فلش و فتوشاپ استفاده مي شه.اين نرم افزار فايل هايي با فرمت txt و doc رو به صورت rtf ذخيره مي کنه بعد مي شه از اون تو برنامه گرافيکي استفاده کرد.):متفکر:

davood-ahmadi
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 07:55 صبح
تا اونجایی که من می دونم:
ابتدا یک فونت برای این کار مهیا می کنند که در آن فونت بر اساس یونیکدها، کاراکتر و یا همان حرف مربوط به آن را ترسیم می کنند و در نهایت آن فونت را خروجی می کنند. در این زمینه نرم افزار بسیار است.
بعد یک برنامه تهیه می کنند که بر اساس تنظیمات در آن فونت و نسبت هایی که در آن فونت کاراکترهای نوشتاری را به یونیکد داده اند را پیاده سازی می کنند. مثلاً اگر دکمه W در کیبورد زده شد کاراکتر ص نشان داده می شود و به این شکل فقط کدهای کیبورد است که در آن فایل متن مانند Rtf و یا doc ذخیره می شود و در هرجا که بخواهد خوانده شود باید با همان فونت مخصوص نشان داده شود تا متنهای تایپ شده قابل فهم باشند.

handvbnet
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 18:03 عصر
شما می تونی با برنامه font creator این کار رو بکنی

davood-ahmadi
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 18:19 عصر
یک بار نصب کردم ولی وقتش را پیدا نکردم که بشینم و برای خودم یک فونت درست کنم ولی می شه با اون نرم افزار همچین کاری کرد.
شاید یکی از علتهاش این باشه که چون کار خاصی با این جور چیزها نداشتم، نکردم. ولی در کار در هر زمینه ای که مشکل داشتم تا حالا نشده که حل نشه.
شاید زمان برده باشه ولی بالاخره حلش کردم.

handvbnet
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 18:27 عصر
آخه کار خیلی حصله سر بریه .. منم حوصله ندارم این کارارو کنم.. اگه کسی حال داره بسم الله

ahoola
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 21:08 عصر
تا اونجایی که من می دونم:
ابتدا یک فونت برای این کار مهیا می کنند که در آن فونت بر اساس یونیکدها، کاراکتر و یا همان حرف مربوط به آن را ترسیم می کنند و در نهایت آن فونت را خروجی می کنند. در این زمینه نرم افزار بسیار است.
بعد یک برنامه تهیه می کنند که بر اساس تنظیمات در آن فونت و نسبت هایی که در آن فونت کاراکترهای نوشتاری را به یونیکد داده اند را پیاده سازی می کنند. مثلاً اگر دکمه W در کیبورد زده شد کاراکتر ص نشان داده می شود و به این شکل فقط کدهای کیبورد است که در آن فایل متن مانند Rtf و یا doc ذخیره می شود و در هرجا که بخواهد خوانده شود باید با همان فونت مخصوص نشان داده شود تا متنهای تایپ شده قابل فهم باشند.
ممنون از راهنماييت. تو اين جور نرم افزارها بايد خودت متن رو تايپ کني. حالا اگه بخواهي يه متني رو از توي ورد کپي کني بعد تو اون نرم افزار ها کپي کني مشکل پيش مياد براي اين مشکل راه حلي سراغ داريد يا اينکه نرم افزار ي براي اين کار سراغ داريد که اين کار رو انجام بده.

davood-ahmadi
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 22:20 عصر
شما می توانید برای اینکار یک کلید Import تعریف کنید که اگر مثلاً کاربر کلید Import را زد یک فایل دایلوگ باز شود و فایلهای متنی مانند txt, doc , rtf را گرفته و از کد پیج فارسی به کدپیج شما تبدیل کند تا اطلاعات آن در برنامه شما بطور درست قابل مشاهده باشد و سپس می توانید به فرمت دلخواه خود و با نامی که شما اختصاص می دهید، ذخیره شود.