PDA

View Full Version : اشکال در شروع کار با pocket pc

roya_dibaj
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 15:53 عصر
سلام دوستان من برنامه نویسی با c# بلدم ولی الان می خواهم برنامه نویسی برای موبایل را شروع کنم ولی نمی دانم باید از کجا شروع کنم نمی دانم روی win xp و باc#.net .میشه این کار را کرد یا نه؟ یعنی می خواهم یک برنامه ساده بنویسم که بتونم اونو به pocket pc منتقل کنم و اجرا کنم
لطفا راهنمایی کنید

sinpin
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 17:20 عصر
نوع پروژه رو smart phone انتخاب كنيد، خود ويژوال استاديو هم يك emulator براي اجراي برنامه ها داره.

Mahdi.Kiani
چهارشنبه 11 اردیبهشت 1387, 18:08 عصر
سلام دوستان من برنامه نویسی با c# بلدم ولی الان می خواهم برنامه نویسی برای موبایل را شروع کنم ولی نمی دانم باید از کجا شروع کنم نمی دانم روی win xp و باc#.net .میشه این کار را کرد یا نه؟ یعنی می خواهم یک برنامه ساده بنویسم که بتونم اونو به pocket pc منتقل کنم و اجرا کنم
لطفا راهنمایی کنید

سلام
خود ویژوال استودیو شبیه ساز هایی برای این کار در اختایر شما قرار میده..
در نسخه 2008 اکثر SDK هااضافه شده..
ولی به عنوان مثال بسیاری از SDK ها ، روی دات نت 2.0 به صورت پیش فرض نیست ( مثلا sdk مربوط به ویندوز موبایل 5 ) و باید به صورت جدا دانلود کنید و نصب کنید تا قالب مربوطه در ویژوا ل استودیو اضافه بشه .. ( حجمش هم تقریبا 174 mb هست )

علاوه بر این به Active Sync هم احتیاج خواهید داشت. خیلی کار های جالبی براتون می تونه انجام بده .. مثلا همانطور که به pocket PC ها با Active Sysnc می تونین وصل بشین، به همین طریق می تونین به Emulator هم وصل بشید و دقیقا مانند یک گوشی واقعی با آن رفتار کنید
فایل اضافه کنید. پاک کنید. برنامه نصب کنید و ....
زمانی که من کار می کردم، آخرین نسخش 4.5 بود . خیلی وقته خبر ندارم ..
منبع فارسی که سراغ ندارم. اما منابع انگلیسی بسیار هستند..

کار کردن با اون هم مثل کار کردن تویمحیط win هست . فقط به جای فرم ها، گوشی موبایل جلوی چشمتونه :لبخند:
موفق باشید