PDA

View Full Version : تغییر محدوده(integer) به (int64)

Good Looking
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1387, 23:45 عصر
با سلام
خواهشن یکی از دوستان نحوه تغییر محدوده(integer) به (int64) را بنویسد .
(و از شما می خواهم که از مطرح کردن این سئوال بر من خرده نگیرید-و در تایپکهای قبلی هم عرض کردم که هنوز در ابتدای مسیر هستم- و الان بیشتر از یک هفته است که هرکاری کردم نتوانستم این تغییر را انجام بدهم البته در سایت هم سرچ کردم).

mrm0101
جمعه 13 اردیبهشت 1387, 00:30 صبح
سلام . شما دقیق بگید برای چه کاری نیاز به تغییر رنج اعداد دارید ؟ اگه می شه واضح تر بگید چی می خواهید

Good Looking
جمعه 13 اردیبهشت 1387, 00:35 صبح
مشغول نوشتن یک دفترچه تلفن هستم ولی زمانی که شماره مثلا موبایل(09123610869) را می نویسم با پیام خطا مواجه می شوم.(و DBEdit را برای این منظور بر روی فرم برنامه قرار دادم).

SYNDROME
جمعه 13 اردیبهشت 1387, 08:08 صبح
برای تغییر محدوده باید نوع فیلدتان و یا متغییرتان را در آنجا که تعریف کرده اید عوض کنید.
برای ذخیره شماره تلفن بهتر است از رشته استفاده کنید چون ممکن است بخواهید چند شماره را با هم ذخیره کنید.(9-32456785)
موفق باشید

hadisalahi2
جمعه 13 اردیبهشت 1387, 12:00 عصر
من با نظر دوستم SYNDROME موافقم
در صورتی که شما فیلدتون رو از نوع عددی تعریف کنید ، اعدا 0 داخل شماره ها رو ذخیره نمیکنه
بهترین حالت تعریف رشته با طول مشخصه

Good Looking
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 00:37 صبح
با تشکر از شما دوستان گرامی
در واقع این اولین برنامه عملی است که بعد از مطالعه مسائل تئوری مشغول ان هستم و احساس می کنم که در یک محیط برنامه نویسی واقعی قرار گرفته ام بنابراین خیلی از مطالب هنوز به صورت بسته بندی شده در ذهن من قرار دارند.
حالا از دوستانی که لطف کردند و به این سئوال پاسخ دادند -اگر می شود-لطف کنند و به صورت اموزشی این مسئاله را توضیح بدهند.
با تشکر

SYNDROME
شنبه 14 اردیبهشت 1387, 06:04 صبح
حالا از دوستانی که لطف کردند و به این سئوال پاسخ دادند -اگر می شود-لطف کنند و به صورت اموزشی این مسئاله را توضیح بدهند.

دوست عزیز سوال شما واضح نیست.
خوب شما برای ذخیره تاریخ یک Edit بر روی صفحه قرار دهید تا کاربر شماره تلفن یا تلفنها را در آن وارد کند.
بعد از وارد کردن شماره تلفن آن را در بانک ذخیره می کند.فکر نکنم کار چندان سختی باشد.
برای همه این کارها و فیلتر کردن اطلاعات ورودی هم در سایت نمونه هایی زیادی وجود دارد.
موفق باشید