PDA

View Full Version : DATAREPORT

شفیعی
یک شنبه 18 مرداد 1383, 05:18 صبح
سلام
اگر بخواهیم مسیر فایلهای موجود در DATAREPORT را از داخل برنامه تغییر داد چکار باید کرد

v_shalchian
یک شنبه 18 مرداد 1383, 21:28 عصر
اگه سوالتون رو درست متوجه شده باشم شما باید خصوصیات DataSource و DataMember از DataReport رو ست کنید.

شفیعی
یک شنبه 18 مرداد 1383, 22:49 عصر
سلام
دوست عزیز اگر ممکن است یک مثال بزنید تا بنده بهتر متوجه شوم
درضمن من می خواهیم برنامه را هرجا نصب می کنم DATAREPORT به بانک اطلاعاتی که از نوع اکسس است دسترسی داشته باید در برنامه از چه دستوراتی استفاده کنم
در ضمن دستور زیر را که انجام می دهد پیغام خطا می دهد

Private Sub Command1_Click()
DataReport1.Show
End Sub

FAILED GETTING ROWSET(S) FROM CURRENT DATA SOURCE

DATAENVIRONMENT1(DATAENVIRONMENT1.DSR)
DATAREPORT1(DATAREPORT1.DSR)

مسیر فایل را باید در DATAENVIRONMENT مشخص کنم یا در DATAREPORT .

v_shalchian
دوشنبه 19 مرداد 1383, 00:07 صبح
شما باید در DataEnvironment یک Connection بسازید که البته حاوی اسم فایل است.
بعد یک Command می سازید که در آن مجموعه ای از داده ها مثلا یک جدول را انتخاب می کنید.
حالا خصوصیت DataSource از گزارش را به DataEnvironment و خصوصیت DataMember از گزارش رو به Command مورد نظر تغییر می دهید.
در ضمن این پیغام خطا به این خاطر است که شما داده هایی را که باید به نمایش در بیاید هنوز معرفی نکرده اید.
با تنظیم درست DataSource و DataMember دیگر این پیغام خطا را نخواهید گرفت.

شفیعی
دوشنبه 19 مرداد 1383, 05:35 صبح
سلام
دوست عزیز اگر ممکن است دستوات را تایپ کنید در داخل DataEnvironment مسیر فایل مشخص می کنیم من می خواهیم در داخل خود برنامه مسیر فایل را مشخص کنم مثلا برنامه را در خانه می نویسیم درست کار می کند ولی وقتی جای دیگر می برم برنامه مسیر فایل را پیدا نمی کند می خواهم هر جا برنامه نصب کردم مشکلی پیش نیاید . من می خواهم از ورودی اسم فایل را دریافت کنم و سپس با استفاده از دستورات به DataEnvironment بگویم مسیر فایل اینجاست و بعد فایل را چاپ کنم .

v_shalchian
دوشنبه 19 مرداد 1383, 09:12 صبح
شما احتمالا App.path رو بشناسید که مسیر فایل برنامه رو به شما نشون میده.
پس در رویداد Load شدن اولین فرم برنامه این کد رو بنویسید :

DE1.Connection1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\db1.mdb;Persist Security Info=False"

فکر نکنم این دستور نیازی به توضیح داشته باشه.