PDA

View Full Version : مشکل با sql 2005 و نشناختن بانک و جدول ها

top7news
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 09:49 صبح
سلام به همه عزیزان
من این ترم دارم پروژه ام رو با C# , SQL 2005 انجام میدم
بار اوله که با 2005 کار می کنم
الات به مشکلی که برخوردم اینه که دات نت سرور منو میشناسه ولی بانک و جدولا رو نشون نمیده
کسی می دونه چرا ؟؟
بانک من SQL server 2005 Standard هستش

razavi_university
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 11:57 صبح
اگز درست متوجه مشکلتون شده باشم, در ServerExplorer لیست جداول نمایش داده نمی شوند؟
چه نیازی به نمایش انها در VisualStudio است؟

hdv212
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 12:10 عصر
سلام به همه عزیزان
من این ترم دارم پروژه ام رو با C# , SQL 2005 انجام میدم
بار اوله که با 2005 کار می کنم
الات به مشکلی که برخوردم اینه که دات نت سرور منو میشناسه ولی بانک و جدولا رو نشون نمیده
کسی می دونه چرا ؟؟
بانک من SQL server 2005 Standard هستش
دوست عزیز، آخه یه کدی، متن خطایی، یه چیزی بذار که ما ببینیم مشکلت دقیقا کجاست، ConnectionString رو چی نوشتی ؟ اونو هم بذار.

top7news
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 23:06 عصر
سلام و ممونو از توجهتون
خوب مشکل اصلی من اینه که
من توی چندتا از فرم هام احتیاج به استفاده از sql data adapter دارم
واسه کار با تونم که باید یه connection جدید تعریف کنم برای دات نت ، خو ب وقتی میرم تو قسمت SqlDataAdapter Configuration wizard بعد دکمه new coonection رو میزنم
توی این صفحه که باز میشه data source این گزینه است : Microsoft SQL Server (SqlClient) , Server name هم که اسم سروری که اول ساختم و اسمش PAYAM هست.
حالا مشکل من اینه که چه وقتی این سرور هست چه وقتی نقطه میزارم دات نت تو قسمت select or enter data base name دش چیزی قبول میکنه نه خودش هیچ بانکی و میشناسه
هیچ پیغام error هم نمیده که بفهمم چشه اخه .اگه از قسمت attach a data base file هم برم این error رو میده که شکلشو گذاشتم
http://img.villagephotos.com/p/2007-2/1243888/error1.JPG

gdevnb
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 02:56 صبح
سلام
مشکلتون اتصال به بانکه.
اگه از ویزارد خود VS استفاده می کنی, ConnectionString رو بهت میده.
شما اسم سرورت رو (Local) بزار و از ویندوز اوتوریزیشن استفاده کن.

top7news
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 14:29 عصر
بازم سلام
من سرور و هم . هم اسم سرور و هم local تعریف کردم
ولی اصلا بانک و نمیشناسه و نشون نمیده
ضمنا یه سئوال دیگه هم این بود که 2005 مثل 2000 آیکون فعال بودن بانک و داره یا نه
؟؟؟؟

hdv212
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 15:24 عصر
با Sql Server ManagementStudio به سرور مورد نظرت متصل بشو، ببین اصلا خود Sql Server هم متصل میشه، اگه شد، هرچی که جای ServerName نوشتی رو ببر توی برنامه ت ازش استفاده کن، اگه وصل نشدی، برو سرویس های Sql Server رو در Start > All Programs > Microsoft Sql Server 2005 > Configuration Tools > Sql Server Configuration Manager >
بررسی کن ببین در حالت Start باشه، از استارت بودن سرویس Sql Browser هم اطمینان حاصل کن.

top7news
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 15:48 عصر
سلام
ممنون این قسمتایی که گفتین بررسی کردم
این گزینه Sql Browser غیر فعاله
و هرچی هم باش سروکله هم زدم فعال نشد
میشه بگین حالا باید چی کنم؟

hdv212
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387, 18:32 عصر
به این لینک (http://support.microsoft.com/kb/914277) رجوع کنید.

top7news
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 15:19 عصر
ممنون از دوستای گل که توجه کردین
hdv212 عزیز این لینکی که دادی و رفتم و طبق دستوراتش connection رو ساختم ولی انگار نه انگار
نمیدونم این دات نت من چشه تا همین چند لحظه پیش یه مشکلشو با راهنمایی آقای رضوی حل کردیم
حالا این مشکل بانک هم قوض بالا قوضه
اگه کسی از دوستان با بانک 2005 کار کرده و به همچین مشکلی برخورده و رفعش کرده ممنون میشم منم راهنمایی کنین
متاسفانه تو دانشگاه ما که با SQL 2000 هم به زور کار کردن اصلا 2005 کار نداریم که بخوام راهنمایی بگیرم
استاد راهنما هم که فعلا رفته د دری (د دری یه چیزی تو مایه های همون دودر کردن دانشجو با کیف بسیار است ، برگرفته از فرهنگ خود ساخته داشجو :-D)

hdv212
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 17:00 عصر
ممنون از دوستای گل که توجه کردین
hdv212 عزیز این لینکی که دادی و رفتم و طبق دستوراتش connection رو ساختم ولی انگار نه انگار
نمیدونم این دات نت من چشه تا همین چند لحظه پیش یه مشکلشو با راهنمایی آقای رضوی حل کردیم
حالا این مشکل بانک هم قوض بالا قوضه
اگه کسی از دوستان با بانک 2005 کار کرده و به همچین مشکلی برخورده و رفعش کرده ممنون میشم منم راهنمایی کنین
متاسفانه تو دانشگاه ما که با SQL 2000 هم به زور کار کردن اصلا 2005 کار نداریم که بخوام راهنمایی بگیرم
استاد راهنما هم که فعلا رفته د دری (د دری یه چیزی تو مایه های همون دودر کردن دانشجو با کیف بسیار است ، برگرفته از فرهنگ خود ساخته داشجو :-D)
دوست عزیز کانکشن چیو ساختی ؟
اصلا ببین میتونی با Sql Server Management Studio به دیتاسورست وصل بشی ؟ (دقیقا همونی که میخوای از طریق دات نت بهش وصل بشی)
بعد لطفا ConnectionString ات رو هم بنویس که از چی استفاده میکنی ؟
بلاخره Sql Browser استارت شد ؟
سرویسات استارت هستن ؟
در ضمن اگه از طریق Sql server Management Studio تونستی کانکت بشی، روی سرورت کلیک راست کن و برو به قسمت properties و در بخش Connections ببین گزینه ی Allow remote connections to this server تیک خورده یا نه.

علیرضا مداح
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 17:49 عصر
سلام دوست عزیز
در پی وقوع این پیغام خطا باید عوامل متعددی چک شوند ، چک کنید که سرویس Sql اجرا شده باشد ، اطمینان حاصل کنید که فایروال مشکلی ایجاد نکرده باشد ، نام سرور را در ConnectionString چک کنید ، مطمئن شوید که به Sql Server اجازه دسترسی به صورت Remote داده شده باشد ، برای اینکار Sql Server Surface Area Configuration را اجرا و سپس وارد قسمت Surface Area Configuration for Services and Connections شده و وارد بخش Remote Connections شوید و اطمینان حاصل کنید که Local and Remote Connections انتخاب شده باشد ، ......

top7news
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 22:32 عصر
سلام و یه دنیا تشکر از علیرضا مداح عزیز
و البته ممنون از همه دوستای دیگه که توجه کردن ، فکر کنم مشکل از دو چیز بود که اینجا میگم که اگه کسی به این مشکل برخورد مثل من معطل نشه
1- از اسمی که دات نت به عنوان سرور میشناخت که PAYAM بود در حالی که باید اینو میشناخت PAYAM\SQLEXPRESS
پس نتیجه اخلاقی اینکه به اسمی که دات نت به عنوان سرور شناسایی میکنه اصلا اعتماد نکنیم
2- از مشکلی بود که آقای مداح زحمت رفعش رو کشیدن :

مطمئن شوید که به Sql Server اجازه دسترسی به صورت Remote داده شده باشد ، برای اینکار Sql Server Surface Area Configuration را اجرا و سپس وارد قسمت Surface Area Configuration for Services and Connections شده و وارد بخش Remote Connections شوید و اطمینان حاصل کنید که Local and Remote Connections انتخاب شده باشد ، ......
دستتون درد نکنه
حالا من یه مدجل کوچولوی دیگه هم دارم در اصل یه سئوال دارم :
اگه الان بانکی که بوسیله SQL Express خود دات نت ساختم رو حذف کنم برای پروژه مشکلی درست نمیشه؟؟

علیرضا مداح
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 08:05 صبح
اگه الان بانکی که بوسیله SQL Express خود دات نت ساختم رو حذف کنم برای پروژه مشکلی درست نمیشه؟؟

اگر منظور شما اینست که کانشکن ایجاد شده در Server Explorer را حذف کنید ، خیر .

top7news
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 16:01 عصر
سلام
نه منطورم اون فایل بانکی که توی solution explorer اضافه شده
چون مجدد میتونم از SQL Server 2005 استفاده کنم و دیگه نیازی به بانک تولیدی توی خود دات ندارم اگه اونو حذفش کنم خود پروژه آسیبی نمیبینه ؟
با تشکر

Azura_stone
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 16:29 عصر
دوست من بیا یک New Text Document روی دسک تاپ بساز با notepad بازش کن با پسوند UDL آن را save as کن . الن یک فایل کانکشن داری , بعد روی آن راست کلیک کن Properties را انتخاب کن باکس New Properties را برات باز می کنه از سر برگ Provider , SQL را انتخاب کن و تو سر برگ Connection هم هر چی لازمه پر کن و بعد از تست connection بیا OK کن . بعد همین فایلت را با notepad باز کن , یک خط Provider داره که همان connectionString درسته .

leilav_1984
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 08:13 صبح
سلام
برنامه من در طول زمان Develop هیچ مشکلی در ارتباط بر قرار کردن با Database نداشت ولی وقتی publish شده و رفته روی Server اصلی شرکت این مشکل (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=519716#post519716) پیدا شده
راه حل چیه دوستان؟

sadaf_m
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 19:56 عصر
در پی وقوع این پیغام خطا باید عوامل متعددی چک شوند ، چک کنید که سرویس Sql اجرا شده باشد ، اطمینان حاصل کنید که فایروال مشکلی ایجاد نکرده باشد ، نام سرور را در ConnectionString چک کنید ، مطمئن شوید که به Sql Server اجازه دسترسی به صورت Remote داده شده باشد ، برای اینکار Sql Server Surface Area Configuration را اجرا و سپس وارد قسمت Surface Area Configuration for Services and Connections شده و وارد بخش Remote Connections شوید و اطمینان حاصل کنید که Local and Remote Connections انتخاب شده باشد ، ......

من این کاراییو که گفتید کردم ولی بازم همچنان با این Error مواجه هستم... رفع نشد!! نمی دونم چیکار کنم!!
در ضمن من با sqlconnection , sqlDataAdaptor, DataSet به DB وصل میشم(یعنی با استفاده از کد نه ویزارد خود ویژوال)

خطاییم که میده اینه:

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: Named Pipes Provider, error: 40 - Could not open a connection to SQL Server)

علیرضا مداح
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 20:52 عصر
local and remote connections را بر روی using both TCP/IP and named pipes تنظیم کنید ، در صورتیکه مشکل هنچنان ادامه داشت به تاپیک زیر مراجعه نمایید :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=60985