PDA

View Full Version : تغییر یافتن داده های ذخیره شده(مهمه)

maryam_jamshid
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 11:19 صبح
سلام
من یه مشکل بزرگ دارم که خیلی مهمه که حل بشه.
من یکسری اطلاعات رو در دیتابیسم که sqlserver2000 ذخیره کردم یکی از فیلدهای این رکوردم امتیاز هست،
مشکل من اینه که داده های امتیازم تغییر میکنه.
مثلا من در تاریخ 16/07/86 امتیاز یکی از رکوردهام 2.00 بوده ولی حالا در تاریخ 25/02/87 این امتیاز شده 0.75.
چرا چنین چیزی پیش اومده؟؟
راهی برای جلوگیری از این مشکل هست؟
لطفاً کمکم کنید.خیلی مهمه.

Amir_Safideh
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 11:45 صبح
تنها چیزی که میتونم بگم اینه در دیتابیس چیزی به خودی خود تغییر نمیکنه مگر اینکه این تغییر اعمال بشه از طرف کاربر . شما باید پروسه ارسال اطلاعات رو به این جدول چک کنید . شاید شما UpDate انجام میدید و در زمان UpDate کد شما کامل و دقیق نیست و رکوردهای دیگه رو هم تغییر میده . شما در زمان UpDate میبایست شرطهائی رو که در دستور Where قرار میدید به درستی مشخص کرده باشید . و احتمال دیگه هم اینه که اگر برنامه شما تحت شبکه کار میکنه و چندین کاربر داره در اینصورت ممکنه که یکی از کاربرها این مقدار رو تغییر داده باشه .
------------
موفق باشید .

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 11:46 صبح
سلام.شما متونی روی جدول مذکور یک trigger بنویسی برای بروز رسانی. که وقتی داده ای خواست تغییر بکنه اگر شرط خاصی نداشت اونو rollback کنه؟
حالا چرا این اتفاق می افته نمی دونم.شما میتونی تمامی جاهایی که در سورست دارن عملیات update رو روی این جدول انجام میدن بررسی کنی حتما به جواب خواهی رسید.

maryam_jamshid
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 12:11 عصر
چطوری تریگر رو بنویسم؟؟؟