PDA

View Full Version : تبدیل فرم اوراکل به وب

hmm
یک شنبه 18 مرداد 1383, 13:56 عصر
با سلام
این پست رو اینجا مینویسم چون جای بهتری سراغ ندارم
کسی میدونه فرمهای اوراکل را چطوری به فرمهای وب compile کنیم
با تشکر

hmm
یک شنبه 25 مرداد 1383, 09:00 صبح
اساتید جواب نمیدن

Inprise
یک شنبه 25 مرداد 1383, 10:54 صبح
باید Oracle Forms and Reports Services رو داشته باشی ؛ با استفاده از قابلیتهاش میتونی فرمها و گزارشهائی که تابحال استفاده میکردی رو به صفحات قابل دسترس از طریق وب مبدل کنی ( بسته به مورد : تبدیل به یک Servlet یا تبدیل به Applet )

موفق باشی

hmm
دوشنبه 26 مرداد 1383, 07:01 صبح
این برنامه در سی دی oracle - client وجود ندارد اگه امکان داره بفرمایید از کجا میتوانم بدست آورم
دوم اینکه یک فرم html است بنام run a form on the web که ظاهرا فرمها را تبدیل به html میکنه ولی هر
کاری کردم درست کار نکرد اگه در این مورد هم توضیح بفرمایید ممنون میشم

Inprise
دوشنبه 26 مرداد 1383, 10:04 صبح
این برنامه در سی دی oracle - client وجود ندارد اگه امکان داره بفرمایید از کجا میتوانم بدست آورم

این ابزار اصولا" در مجموعهء 9i نیست و ربطی به بستهء بانک اطلاعاتی نداره . باید تو سی دی های 11i پیداش کنی .

یک فرم html است بنام run a form on the web که ظاهرا فرمها را تبدیل به html میکنه ولی هر
کاری کردم درست کار نکرد

اصلا نفهمیدم چی میگی

hmm
دوشنبه 26 مرداد 1383, 12:24 عصر
نقل قول:
یک فرم html است بنام run a form on the web که ظاهرا فرمها را تبدیل به html میکنه ولی هر
کاری کردم درست کار نکرد

اصلا نفهمیدم چی میگی
موقعی که form server و report server رو نصب میکنیم این فایل هم نصب میشه که از طریق منوی start ویندوز هم قابل دسترس میباشد.

mozhdeh
یک شنبه 01 شهریور 1383, 10:41 صبح
سلام،
بانصب Oracle ApplicationServer و یا Oracle Developer Suite ( که تا ورژن 10g اونا رو من نصب کردن و می دونم که کار می کنه) شما امکانات Form server (یا services) را پیدا می کنید.
از همون برنامه run a form on the web استفاده کنید و آدرس فایل fmx. خودتون را بدید به اون. دقت کنید که باید در قسمت Port شماره پورتی را که Form server شما روی آن نصب شده رو مشخص کنید که می توانید آنرا از فایلهای install.log و یا port.ini پیدا کنید.
بعد از اینکه این اطلاعات را درست وارد کردید و فرم را اجرا نمودید، اول برنامه JInitiator روی سیتم شما نصب می شه (فقط اولین بار) و بعد فرم شما را در قالب Applet به شما نشون می ده!
نکته : شدیدا روی فارسی مشکل داره که البته 2تا شرکت هستند در تهران که برای حل مشکلات فارسی مذکور Patchset داده اند و لی یه نموره، همچین بگی نگی گرونه و باید حتما عضو یه شرکت باشی که حاضر بشه برای این خرید پول بده.

موفق باشی.

(خبر بدید که تونستم کمک کنم یا نه؟)

hmm
دوشنبه 02 شهریور 1383, 07:25 صبح
متاسفانه من 9i رو دارم و نتونستم با این برنامه کار کنم آیا پورت همان پورت پیش فرض بانک اطلاعاتی یعنی 1521 میباشد یا خیر
اگه امکان داره یک عکس از اون فرم و اطلاعاتی که داده اید رو اینجا بگذارید خیلی ممنون میشم
یه سوال دیگه ای form server رو هر کلاینتی میشه نصب کرد و از آنجا اجرا کرد چون ما بطور مستقیم به کامپیوتر سرور دسترسی نداریم

mozhdeh
شنبه 07 شهریور 1383, 14:12 عصر
سلام.
نه! port مورد استفاده برای Formserver های مختلف، متفاوت است. مثلا من روی 2 تا سیستم با دو Port مختلف دارم کار می کنم، یکجا 7781 و یکجا 80! می توانید آنرا از فایلهای install.log و یا port.ini پیدا کنید.
من تا به حال روی Client نصب نکردم ببینم میشه یا نه ولی می تونید از توی Installation guide خودش ببینید که روی چه OS هایی نصب میشه.
موفق باشید.