PDA

View Full Version : سوال: پروژه ی MFC با استفاده از DataBase

mohsen.alipour
یک شنبه 15 اردیبهشت 1387, 23:52 عصر
سلام :گریه: چند تا سوال در مورد يه پروژه ی ++C با استفاده از بانک اطلاعاتی و Microsoft Visual Studio 2003 دارم ، می خواستم بدونم چطور ميشه با ساده ترين روش از بانک اطلاعاتی برای پروژه های MFC استفاده کرد :لبخند:

ممنون ميشم يه نگاهی به اين عکس و پروژه ی من بندازيد بدجوری داره اذيتم می کنه

اين پروژه حتما بايد تحت Visual C++.net 2003 و MFC باشه و از DataBase استفاده بشه :ناراحت:

با تشکر :چشمک

حسین محمدی
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 12:42 عصر
با سلام

استفاده از بانک اطلاعاتی در Visual C++ .Net پیچیدگیهای خودش را دارد. ولی اجازه بدهید پله به پله پیش برویم. و اگر شما از اینترفیسهای OleDb استفاده می کنید باید مبحث COM را کاملا آشنا باشید.

می توانید بگویید از چه بانک اطلاعاتی استفاده می کنید ؟

حسین محمدی
سه شنبه 17 اردیبهشت 1387, 19:35 عصر
شما باید ابتدا دیتابیس مورد نظرتان پیاده سازی کنید. مثلا چنانچه شما از SQL Srver استفاده می کنید باید ابتدا دیتابیس را بر روی SQL Server پیاده سازی کنید و سپس در برنامه خود یا از طریق اینترفیسهای OLEDB یا از طریق کلاسهای موجود در MFC کارتان را ادامه دهید.

اگر چنانچه از اینترفیسهای OLEDB استفاده می کنید باید ابتدا یک DataSource را Initialize کرده تا یک کانکشن به دیتابیس خود داشته باشید و سپس با ارسال Command و دریافت یک Rowset اطلاعات دیتابیس خود را بازسازی کنید.

حسین محمدی
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 11:36 صبح
به خاطر حجم بالای فایلهای دانلودی شما آنها را دانلود نکردم. می توانید به اختصار بگویید از چه روشی برای دسترسی به بانک اطلاعاتی استفاده کردید؟

iranpcl
پنج شنبه 05 خرداد 1390, 12:38 عصر
سلام
درسته این تایپیک مال قدیم مدیماست ولی من هم این مشکل رو دارم
میخوام با VS2010 با پروژه های MFC(با خود کلاس هاش) به Sql Server Compact3.5 وصل شم
در این رابطه کلیه منابع داخلی و خارجی رو یک هفته ای زیرو رو کردم(منجمله msdn)، نتیجه ای که آخر شد استفاده از clr بود که اونم موقع دیباگ و کامپایل ارور میداد
هرکاری کردم جواب نداد
لطفا اگر کسی آشنایی داره جواب بده
اگر پیشنهادی هم برای پایگاه داده های فایلی جز sql server compact داشتید ممنون میشم