PDA

View Full Version : جوک سال : کار گروهی در ایران

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 11 تیر 1382, 23:48 عصر
نمی دونم چرا ما ایرانی ها این قدر توی کارهای گروهی ضعیفیم . واقعا شرم آوره ! یه پروژه گروهی کوچولو هم نمی تونیم تموم کنیم ! نمونه اش توی همین سایت ، یکی دوتا پروژه قرار شده کار کنیم ولی نمی تونیم :evil:
نمی دونم اشکال کار از کجاست ؟
لطفا نظرات خودتون رو در این مورد بگید :roll:

مهدی کرامتی
پنج شنبه 12 تیر 1382, 00:08 صبح
اولین باری که من پیشنهاد چنین کاری دادم سال گذشته در Forum قبلی بود. اون موقع هم چند نفر مثل شما آقای منتظرالظهور، اعلام همکاری کردند. اما وقتی اولین قدم پروژه رو خواستیم برداریم و اعلام کردم زمان‌بندی هاتون رو اعلام کنید تا ببینیم هرکس چه وقت میتونه رو پروژه کار کنه، غیر از آقای مهدوی هیچ کس اعلام حضور نکرد و همه در رفتند.
اون موقع به خودم شک کردم که نکنه من کوتاهی کرده‌ام ، اما به خودم گفتم من که تو کار گروهی و Remote با خارجی ها مشکلی نداشته‌ام و همیشه موفق بوده‌ام پس چرا اینجا اینجوری است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حالا جوابمو میدونم. چند وقت پیش گفتید کار تیمی، من نیومدم وسط، چون وقت نداشتم. دوستان از من خواستند هدایت کار را بعهده بگیرم، گفتم چشم. اولین قدم پروژه تحقیق است. موضوع تحقیق را مشخص کردم و از علاقه‌مندان خواستم هرکدام یک قسمت تحقیق را بعهده بگیرند. فقط یک نفر شروع کرد که اونم آقای Dracula بود.

این ماجرا ریشه دراز دارد. میخوای بدونی چرا؟
چون هرکسی فکر میکنه اگه بیاد اینجا یه خط کد بنویسه، اون خط از کد باعث لو رفتن به اندازه یک خط از علم پنهان اون میشه و دیگران هم به اندازه یک خط به قدرت پنهان اون شخص نزدیکتر میشن. بنابراین ترجیح میده اونو مخفی نگه داره. :roll:
البته با وجود اینهمه سوء استفاده‌چی بی‌علم در بازار کار من تا حدودی این حق رو به اشخاص مخفی کننده علم میدم.
اگر خواستید ادامه دارد...

Mohammad_Mnt
پنج شنبه 12 تیر 1382, 00:48 صبح
مگه شما مدیر پروژه نیستید ؟ شما باید تقسیم کار را انجام بدید . من اصلا نمی دونم باید چی کار کنم :? همین طوری فقط می گید تحقیق و دو تا سایت هم معرفی می کنید . آخه من چی کار کنم با این دو تا سایت ؟
رفتم یه سری مطالب و مقاله های انگلیسی از توی چند تا سایت در آوردم ولی درست متوجه نمی شم چی می گند این ها ! من انگلیسی ام فول نیست . 4 تا کلمه تو مدرسه یاد گرفتم ، یه کمی هم خودم مطالعه کردم ولی نمی تونم مفهوم مقالات انگلیسی رو درک کنم .
شما باید تقسیم کار کنید . مثلا به من بگید تو مسئول فلان کار ، دراکولا مسئول .... و ... .
در مورد پروژه قبلی هم من چیزی یادم نمی آد :shock: می شه بگین کدوم پروژه رو می گید ؟

مهدی کرامتی
پنج شنبه 12 تیر 1382, 01:02 صبح
والا منم تو مدرسه انگلیسی رو یاد گرفتم.
شما تو دانشگاه هم که ببینید یه استاد تو دانشگاه برای تحقیق کردن فقط منبع معرفی میکنه. من قبلا همون مطالب رو مطالعه کرده‌ام. اما اگه قرار است نتیجه تحقیق رو اینجا براتون بنویسم که دیگه نمیشه تحقیق... و همون طوری که قبلا هم گفتم "اونوقت شما قرار است چکار کنید" ؟؟؟
توصیه به همه
1- اگر میخواهید برنامه‌نویس خوبی باشید باید خیلی تحقیق کنید.
2- اگه میخواهید تحقیق کنید سعی کنید کتابها و مطالب انگلیسی رو بخونید.
3- اگه میخواهید کتاب انگلیسی بخونید زبان تون را تا حد ممکن قوی کنید.

(امید)
پنج شنبه 12 تیر 1382, 06:44 صبح
چون هرکسی فکر میکنه اگه بیاد اینجا یه خط کد بنویسه، اون خط از کد باعث لو رفتن به اندازه یک خط از علم پنهان اون میشه و دیگران هم به اندازه یک خط به قدرت پنهان اون شخص نزدیکتر میشن. بنابراین ترجیح میده اونو مخفی نگه داره. :roll:

سلام اسیستنت جان .
من خودم به شخصه اصلا به این چیزی که نوشتی اعتقاد ندارم. اصلا فکر نکردم که همچین دلیلی هم می تونه وجود داشته باشه.
دلایل خود من برا شرکت نکردن تو این کار به رغم علاقه زیادم اینه :
1- سطح سوادم رو در حدی نمی بینم که بخوام در این موارد اظهار نظر بدم
2- من دانشجو نیستم . شاغلم . و همین الان که این تاپیکو می نویسم بعدش شروع به کار می کنم تا 9 شب. به جز یه ساعت واسه نهار و 1 ساعت ورزش دیگه هیچ وقتی ندارم.

مسلما بقیه دوستان هم دلایلی دارند .
به هر حال در صورت مشخص شدن قسمتی برای کد نویسی و ... من حتما سعی می کنم وقتی برای این کار در نظر بگیرم.

امید

Dracula
پنج شنبه 26 تیر 1382, 09:22 صبح
با سلام خدمت همه دوستان عزیز

برای رفع این مشکلات :

1. تقسیم کار
2. زمانبندی صحیح ( ایرانی )

1) باید کار رو تقسیم کرد و هر شخص رو برای انجام کاری که از عهدش بر میاد در نظر گرفت .
2) به همون دلیلی که امید اشاره کرد . واقعا ما هممون از صبح تا شب جون میکنیم و وقت آزاد ما ( بدلیل بی نظم بودن شرایط کاری ) دقیقا مشخص نیست . پس میتونیم برای انجام هر بخش از تحقیق و کار مدتی رو در نظر بگیریم . مثلا آقای X برای ترجمه فلان مقاله 1 هفته یا 1 ماه وقت داشته باشه .

من نظرم رو گفتم حالا بیاین گیر بدین .... :oops:

Mashatan
دوشنبه 30 تیر 1382, 01:36 صبح
البته با وجود اینهمه سوء استفاده‌چی بی‌علم در بازار کار من تا حدودی این حق رو به اشخاص مخفی کننده علم میدم.
اگر خواستید ادامه دارد...

میبخشید من شما رو مخاطب قرار دادم و قصدم بحث نیست چون در برنامه نویسی بحث اینجوری مفت نمیرزه !
ولی این برداشته منه ، ما هنوز بلد نیستم شخصی کار کنیم چه برسه به گروهی !!
فقط یه مثال میزنم Blog در ایران موفق بود به دلیل اینکه هر کسی میتونه خودش رو با ساده ترین حالت معرفی کنه ! به نظر منم باید بستری ایجاد بشه که برنامه نویس ما اول خودشو معرفی کنه اونم در سطح خیلی وسیع اینکه مقطعی بخواید کاری رو انجام بدید هیچ نتیجه در بر نخواهد داشت .

abc222
سه شنبه 16 آبان 1391, 16:29 عصر
به نظرم خیلی ها میترسن چند قطعه کدی رو که بلدن و شدن علامه دهر به کسی یاد بدن و این به نظرم آخره خودخواهیه و نمیدینیم اگه تعداد باسوادها در کشور زیاد بشه دیگه حسرت نمیخوریم که چرا از دنیا عقبیم.
اینارو گفتم برای اینکه اشاره کرده باشم به فواید کار گروهی

hgh.just.hony
چهارشنبه 17 آبان 1391, 18:06 عصر
سلام
من یه تازه واردم تو برنامه نویسی
اما یه چیزو میذونم تا حالا با هر کسی برخورد داشتم علمشو در اختیارم گذاشته
تا حالا ندیدم کسی بهم نه بگه
منم به همه هرچی یاد گرفتم یاد دادم
افایون من صمیمانه ذستان اوم ذوستان بزرگواری که سایت و به روز کردن می فشارم و از طرف تمام بچه های تازه وارد به دنیای برنامه نویسی خسته نباشید می گم
ممنونم از همتون:خجالت::قلب::بوس:

MohammadGh2011
چهارشنبه 17 آبان 1391, 21:50 عصر
...

سلام عليکم خدمت دوستان و آقاي کرامتي
من با نظر شما آقاي کرامتي موافقم.
بيشتر ما ايراني ها از دنياي مجازي واهمه داريم.و از اين ميترسيم که اگر در اينجور گروه مشارکت کنيم ممکنه سرمون کلاه بره که شايد هم همينطوره ... :nothing:

veniz2008
چهارشنبه 17 آبان 1391, 22:43 عصر
اگه قرار است نتیجه تحقیق رو اینجا براتون بنویسم که دیگه نمیشه تحقیق... و همون طوری که قبلا هم گفتم "اونوقت شما قرار است چکار کنید" ؟؟؟
سلام. اصلا موافق این حرفتون نیستم. یه نگاه کوچولو که به دنیای وب میندازیم می بینیم خیلی از انسان ها نتیجه ماه ها و سال ها تحقیق و زحمتشون رو در قالب مقالات و کنفرانس ها و ... در اختیار دیگران میزارن. هیچوقت اینو نمیگن که شما هم برید از صفر شروع کنید و چند ماه تحقیق کنید تا به این نقطه ای برسید که من الان رسیدم. اصولا این حرف از اساس، باطل و اشتباه هست. شما اگر نتیجه تحقیقتون رو در اختیار دیگران بذارید شاید ماه ها اون شخص یا اشخاص رو جلو بندازه. ازشون بخواید که تحقیقات شما رو دنبال و موارد جدیدی رو بررسی کنن نه اینکه بگیم برو از اول خودت شروع کن.

JaVa
چهارشنبه 17 آبان 1391, 23:49 عصر
اگه قرار است نتیجه تحقیق رو اینجا براتون بنویسم که دیگه نمیشه تحقیق... و همون طوری که قبلا هم گفتم "اونوقت شما قرار است چکار کنید" ؟؟؟

سلام.
من هم اصلا با این موفق نیستم. من هر زمانی مشکلی داشتم و توی انجمن های مختلف تایپیک زدم

خیلی از افراد خیلی مخلصانه به سئوال من پاسخ می دادن. حتی در یاد گرفتن موضوعات زدید.

موفق باشین.*

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 18 آبان 1391, 20:58 عصر
بيشتر ما ايراني ها از دنياي مجازي واهمه داريم.و از اين ميترسيم که اگر در اينجور گروه مشارکت کنيم ممکنه سرمون کلاه بره که شايد هم همينطوره ... :nothing:
سلام
این به رفتار ما و هم صنفی ها مون مربوط میشه. در واقع رفتار ما باعث شکل گیری یک بی اعتمادی در بین مردم و حتی بین خودمون به خودمون شده.
ما جنبه های منفی کارمون رو بیشتر به مردم نشون دادیم، بنابراین خودمون که جزیی از مردم هم هستیم، به همکارا و هم صنفی ها مون هم اعتماد نداریم. (مثلاً من به شخصه فایل های اجرایی مخصوصاً فایلهایی که توی این سایت یا سایتهای مشابه هست رو با دقت و اکراه باز می کنم چون بعضاً بابت باز کردن این جور فایل ها مشکلاتی برام پیش اومده.)
حالا شما مثلاً یه پزشک عمومی رو در نظر بگیرید، تقریباً از نظر زمانی به اندازه فوق لیسانس بقیه رشته ها درس می خونه اما بهش میگن دکتر! (پزشک عمومی تقریباً 7 سال درس می خونه بهش میگن دکتر بقیه رشته ها باید 10 سال درس بخونن تا بهشون بگن دکتر) چون تونسته اهمیت کار خودشو به مردم نشون بده و اعتماد اونها رو جلب کنه. اما من نوعی اگه جایی مطرح کنم که برنامه نویسم یا مهندس کامپیوترم، مخاطب در خوشبینانه ترین حالت اگه فکر نکنه می خوام اطلاعات کارتهای بانکی شو پیدا کنم یا سیستمشو ویروسی کنم! اولین چیزی که به ذهنش میرسه اینه که می تونی فلان نرم افزار رو کرک کنی یا فلان قفلو بشکنی یا (حتی سطح پایین تر) می تونی فلان سی دی رو برام رایت کنی! و ... .
خلاصه که از ماست که بر ماست

MohammadGh2011
پنج شنبه 18 آبان 1391, 21:32 عصر
سلام
این به رفتار ما و هم صنفی ها مون مربوط میشه. در واقع رفتار ما باعث شکل گیری یک بی اعتمادی در بین مردم و حتی بین خودمون به خودمون شده.
ما جنبه های منفی کارمون رو بیشتر به مردم نشون دادیم، بنابراین خودمون که جزیی از مردم هم هستیم، به همکارا و هم صنفی ها مون هم اعتماد نداریم. (مثلاً من به شخصه فایل های اجرایی مخصوصاً فایلهایی که توی این سایت یا سایتهای مشابه هست رو با دقت و اکراه باز می کنم چون بعضاً بابت باز کردن این جور فایل ها مشکلاتی برام پیش اومده.)
حالا شما مثلاً یه پزشک عمومی رو در نظر بگیرید، تقریباً از نظر زمانی به اندازه فوق لیسانس بقیه رشته ها درس می خونه اما بهش میگن دکتر! (پزشک عمومی تقریباً 7 سال درس می خونه بهش میگن دکتر بقیه رشته ها باید 10 سال درس بخونن تا بهشون بگن دکتر) چون تونسته اهمیت کار خودشو به مردم نشون بده و اعتماد اونها رو جلب کنه. اما من نوعی اگه جایی مطرح کنم که برنامه نویسم یا مهندس کامپیوترم، مخاطب در خوشبینانه ترین حالت اگه فکر نکنه می خوام اطلاعات کارتهای بانکی شو پیدا کنم یا سیستمشو ویروسی کنم! اولین چیزی که به ذهنش میرسه اینه که می تونی فلان نرم افزار رو کرک کنی یا فلان قفلو بشکنی یا (حتی سطح پایین تر) می تونی فلان سی دی رو برام رایت کنی! و ... .
خلاصه که از ماست که بر ماست
بله همينطوره!!! واقعا به برنامه نويسها هيچکي اهميت نميده و ...:متفکر:

سلام. ببخشید من کاربر جدیدم.
نمی دونم کجا باید سوالم رو مطرح کنم
راهنمای سایت هم لاتینه.
ممنون میشم جواب بدین
سلام عليکم
مشکلتون چيه؟!تو صفحه ي اصلي برنامه نويس اون بخشي رو انتخاب کنيد که به سوال شما مربوط ميشه و بعد از وارد شدن به بخش مربوط به سوالتون روي ايجاد تاپيک جديد کليک کنيد و تاپيکتون رو ايجاد کنيد،به خاطر داشته باشيد که عناوين مناسبي موقع ايجاد تاپيک انتخاب کنيد.

موفق باشيد