PDA

View Full Version : دیتا گرید ولی نه به شکل معمول

mohammad-gh
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 12:09 عصر
با سلام
ذوستان من در نمایش اطلاعات بانک نیاز به این دارم که اطلاعات را به صورت ستونی نمایش بدهم ، همه می دانیم وقتی اطلاعات را در دیتا گرید می ریزیم به صورت سطری نمایش می دهد من همان اطلاعات را می خواهم به صورت ستونی ببینم یعنی نام هدر ها به صورت ستونی باشد و.. این کار را برای مقایسه دو رکورد نیاز دارم که تعداد فیلدهای انها بسیار زیاد است.
نمایش در دیتا گرید:

fild1 fild2 fild3
111 111 111
222 222 222

نمایش ستونی مورد نظر

222 111 fild1
222 111 fild2
222 111 fild3

رضا عربلو
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 16:41 عصر
مجموعه DevExpress یک کامپاننت داره به اسم VerticalGrid

mohammad-gh
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 10:40 صبح
مجموعه DevExpress یک کامپاننت داره به اسم VerticalGrid
ببخشید این مجموعه یا خود VerticalGrid رو از کجا بیارم.:متفکر:

saman_itc
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 22:01 عصر
من از DevExpress 7.3 استفاده میکنم.ولی خطا میده!!

mohammad-gh
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 10:39 صبح
پس یعنی را ه حلی برای این مشکل نیست . کمی عجیب نیست.
در ضمن همین DevExpress چه جور بیارم تو برنامه ام.

parsavb
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 16:12 عصر
شما بایستی دو تا زیر برنامه بنویسی
اولی برای بدست آوردن نام ستونهای یک جدول خاص و قرار دادن آنها در یک DATASETکه این مورد در خود SQL هم موجوده
دومی بدست آوردن اطلاعات یک جدول و UPDATE کردن آن در جدول قبلی

jafari1
جمعه 03 خرداد 1387, 23:18 عصر
جناب آقاي عربلو
حال كه شما پيشنهاد كرديد از devexpress استفاده شود برنامه هايي كه شامل كامپوننت هاي devexpress باشند فايل Exe آن اجرا نميشود ( در سيستم هاي ديگر) حال چه بايد كرد تا اجرا شود؟

jafari1
جمعه 03 خرداد 1387, 23:20 عصر
در ضمن همین DevExpress چه جور بیارم تو برنامه ام.

بايد كامپوننت آن را نصب كنيد تا در toolbox اضافه شود

رضا عربلو
جمعه 03 خرداد 1387, 23:42 عصر
نقل قول :
جناب آقاي عربلو
حال كه شما پيشنهاد كرديد از devexpress استفاده شود برنامه هايي كه شامل كامپوننت هاي devexpress باشند فايل Exe آن اجرا نميشود ( در سيستم هاي ديگر) حال چه بايد كرد تا اجرا شود؟

بایستی اسمبلی های آن را (لیست کاملی از اسمبلی های استفاده شده را می توانید در References چروژه تان ببینید) همراه با برنامه تان توزیع کنید. همچنین با ساختن setup می توانید به راحتی برنامه تان را بدون هیچ مشکلی همراه با اسمبلی های مورد نیاز غیر دات نت فریم ورکی deploy کنید.

jafari1
شنبه 04 خرداد 1387, 22:06 عصر
ظاهرا devexpress امكان Right to Left ندارد ؟

رضا عربلو
شنبه 04 خرداد 1387, 23:01 عصر
متاسفانه بله.

odiseh
دوشنبه 06 خرداد 1387, 11:21 صبح
نقل قول :
جناب آقاي عربلو

بایستی اسمبلی های آن را (لیست کاملی از اسمبلی های استفاده شده را می توانید در References چروژه تان ببینید) همراه با برنامه تان توزیع کنید. همچنین با ساختن setup می توانید به راحتی برنامه تان را بدون هیچ مشکلی همراه با اسمبلی های مورد نیاز غیر دات نت فریم ورکی deploy کنید.

سلام
بهترین روش برای ساخت Setup برنامه چیه؟ از کدوم نرمافزار باید برای ساخت setup برنامه دات نت استفاده کنیم؟

رضا عربلو
دوشنبه 06 خرداد 1387, 18:21 عصر
من معمولاً از خود Setup Project ویژوال استودیو استفاده می کنم. البته برنامه های بسیار قوی مثل Installshield است که حتیفرایند نصب دیتابیس تان را اتوماتیک می کند ولی من ترجیح می دهم اعمالی که مربوط به دیتابیس است را مثل نصب و یا Attach کردن دیتابیس را بصورت دستی انجام دهم.