PDA

View Full Version : remote desktop

khazaie01
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 14:26 عصر
سلام به همه

دارم یه پروژه مینویسم برای کافی نت .
تمام قسمتاش درسته فقط یه مشکلی هست

برای دیدن مانیتور کاربران , راهی پیدا نکردم به ناچار برای اینکار از صفحه دسکتاپ عکس میگیرم و برای سرور میفرستم ولی اصلا راه جالبی نیست

کسی میدونه باید چکار کنم ؟

Valadi
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 15:00 عصر
با سلام
شما می تونید از کامپونت استفاده کنید
http://www.realthinclient.com

khazaie01
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 16:19 عصر
دوست عزیز خیلی ممنون
ولی فکر کنم این برنامه هم ( نمونه های که این تو http://www.realthinclient.com بود ) داره از صفحه نمایش عکس میگیره !!!!!

مشکل عکس گرفتن از صفحه نمایش اینه که فشار زیادی رو سیستم کاربر میاره .

حتما یه راه حل دیگه برای اینکار هست

کسی کمک نمیکنه ؟؟؟؟

nouri2015
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 16:35 عصر
شما دو راه حل دارید :یا یک فیلم بسازید و بفرستید یا عکس بگیرید و بفرستید که در هر دو حالت دارید از صفحه desktop عکس می گیرید آیا راه حل سومی هم هست؟...

khazaie01
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 16:47 عصر
برنامه netschool رو دیدین یا هندی کافی یا امثال اینها .
هیچ کدوم ار صفحه نمایش عکس نمیگیرن ! خودتون امتحان کنید یه تایمر بزارید و از دسکتاپ عکس بگیرید , اونوقت متوجه میشین که راه سومی هم هست ! دوستان کسی در این مورد چیزی نمیدونه ؟

AlirezaBahredar
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387, 22:36 عصر
دوستان عزیز اینقدر ساده لوحانه با این قضیه برخورد نکنید....داداش من اگه قرار بود که به همین سادگی شما فقط عکس بگیری و بعد ارسال کنی که همه می شدن برنامه نویس حرفه ای.....پشت همه این برنامه ها الگوریتمهای خفن فشرده سازی وجود داره
دو کار می تونی بکنی
1)استفاده از Remote Desktop(البته ocx)
2)استفاده از ocx برنامه netmeeting(در نرم افزار Netmeeting امکانی وجود داره به اسم Descktop sharing که براحتی می تونی سیستم طرف رو کنترل کنی)
البته راه سومی هم امکان پذیر هست که اون استفاده از کامپوننتهای مخصوص این کاره هست......اما یه کمی گرونه(900$)

onlymaj
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 00:32 صبح
با سلام
دوست عزیز همون طور که قبلا دوستان اشاره کردن شما باید با INDY از کلاینت عکس بگیری و به سرور بفرستی . این سورس کد می تونه کمکت کنه
http://delphi.about.com/library/weekly/code/src012004.zip

onlymaj
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 00:33 صبح
راستی یادم رفت اینم متن کامل آموزش
http://delphi.about.com/library/weekly/aa012004c.htm

khazaie01
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 07:39 صبح
دوست عزیز منم همون کار رو میکنم . با indy کار میکنم عکس میگیرم و میفرستم .
اگه اینجوری باشه که برنامم تکمیله . الان هم صفحه نمایش کاربر رو نشون میده هم سرور میتونه موس و کیبرد کاربر رو در اختیار بگیره . همشو درست کردم ولی مشکل اینجاست که وقتی از سیستم عکس میگیری و در stream ذخیره میکنی رو سیستم فشار میاد ( البته cpu من 1.6 ) وقتی تو stream ذخیره میکه مشکل داره

آقای AlirezaBahredar از راهنمایتون ممنون ولی من نگفتم که عکس گرفتن راه درستی . خوب این تاپیک رو زدم تا راه درست رو پیدا کنم . در ضمن خیلی دوست دارم خودم پیاده سازیش کنم .

کسی در این مورد اطللاعاتی نداره ؟

khazaie01
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 10:13 صبح
سلام به همه . دوستان مشکل من جدی لطفا کمک کنید . بی شک یه نفر تو این سایت هست که این کارو انجام داده باشه . منتظر راهنماییتون هستم

khazaie01
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 20:10 عصر
مشکلم حل شد

AlirezaBahredar
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 21:18 عصر
مشکلم حل شد

دوست عزیز لطفا بیشتر توضیح بده....

vcldeveloper
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 00:20 صبح
مشکلتون حل شد، به سلامتی انشاء الله...اما قرار نیست هر کاربری هر سوالی پرسید، وقتی مشکلش حل شد، تاپیک را حذف کنه!!

تاپیک حذف شده به جای خودش برگشت داده شد.

rar
شنبه 20 مهر 1387, 08:46 صبح
با سلام ، دوستان من هم در يك پروژه نياز دارم كه اين كارو انجام بدم ميتونيد من رو هم در كار راهنمايي كنيد ؟

MEHRADIS
یک شنبه 28 مهر 1387, 12:49 عصر
سلام به همه

تاپیک بسیار مفیدی بود. من هم دقیقا به همون مرض مبتلا هستم!
اما لطف کنید جواب مساله رو هم بذارید تا ما هم بتونیم استفاده کنیم. من هم سعیمو می کنم و جواب رو می ذارم تا بقیه هم بتونن استفاده کنن.:قلب::خجالت:

alex-m26
جمعه 10 آبان 1387, 17:38 عصر
اي بابا فقط فكر خودشه تا منتظر جواب بود خوب با ما كار داشت اما تا جواب رو پيدا كرد ديگه كاري با ما نداره

منم مي خواستم بدونم چجوري مي تونم مثل برنامه هاي netscool سيستم ها رو مانيتورينگ كنم

AlirezaBahredar
شنبه 11 آبان 1387, 07:55 صبح
با سلام.....
از چندین روش میشه این کارو کرد.بدلیل گستردگی موضوع من فقط تیتر وار موارد رو می گم:
1) استفاده از ActiveX ویندوز بنام MicroSoft Terminal Services Active Client با کمک این ActiveX شما در واقع می تونید RemoteDesktop ویندوز را در برنامه تان فرا خوانی کنید.

2) استفاده از ActiveX برنامه Netmeeting .برای این مورد ابتدا بایستی برنامه Netmeeting را با دستور conf در Run نصب نموده سپس از طریق دلفی اکتیو ایکس مربوطه را با نام NetMeeting 1.1 Type Library نصب نمایید.گفتن این نکته خالی از لطف نیست که مایکروسافت برنامه Netmeeting را از ویندوز 98 تا کنون در کلیه نسخ ویندوزش قرار داده و آخرین ورژن این برنامه مربوط میشه به سال 2001 (ورژن 3.1) .همچنین مایکروسافت یک SDK برای استفاده ابزای از Netmeeting داده بیرون که هر کی خواست و نتونست تو اینترنت پیدا کنه بگه تا من جایی واسش Uploadکنم.

3)استفاده از کامپوننت های موجود در این زمینه که مهمترین و پرکاربردترین کامپوننت در این زمینه کامپوننتیست بنام VNC.دقیقا همانند برنامه VNC (که احتمالا دوستانی که در زمینه شبکه و مدیریت از راه دور سرورهاشون کار می کنند با این برنامه آشنایی کامل دارند).توجه داشته باشید که این کامپوننت دو قسمت داره VNC Server و VNC Client.

موفق باشید

khazaie01
دوشنبه 24 فروردین 1388, 19:50 عصر
سلام دوستان باید من را ببخشید یه مدت نبودم ببخشید ...

چون نمیخواستم از کامپوننت یا اکتیوکس استفاده کنم مجبور شدم همون عکس گرفتن رو یکم بهینش کنم. راه دیگه ای پیدا نکردم... اومدم عکس رو به JPG تبدیل کردم و فشردش کردم ... حجم فایل خیلی اومد پایین...

به هر حال پروژه کار کرد ... بازم میگم ببخشید ...

دیگه بهتر از این نمیشه (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=153286)