PDA

View Full Version : گرفتن خروجی یه برنامه به عنوان ورودی برنامه ایی دیگر

free
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 10:50 صبح
سلام دوستان.
من می خواهم خروجی یک نرم افزار را که بصورت یک فایل text هست را به عنوان فیلدهای ورودی برنامه خودم قرار بدهم. آیا این امکان وجود داره؟ فرض کنید که فایل خروجی شامل 3 ستون است که به ترتیب طول عرض ارتفاع را نشان می دهد. حال من می خواهم آن سه پارامتر را به عنوان ورودی در برنامه خودم استفاده کنم. چطور می تونم این کار را بکنم؟ باید محتویات فایل تکست را در یک شی مثل edit یا memo قرار بدم و در آن جستجو کنم و یکی یکی ارقام را برگردانم یا راه بهینه تری هست؟
چه راه حلی را پیشنهاد می کنید؟
با تشکر

vcldeveloper
پنج شنبه 19 اردیبهشت 1387, 17:36 عصر
باید محتویات فایل تکست را در یک شی مثل edit یا memo قرار بدم و در آن جستجو کنم و یکی یکی ارقام را برگردانم یا راه بهینه تری هست؟برای لود کردن یک فایل Txt نیازی نیست که حتما یک کنترل Memo یا کنترلی شبیه به آن را در فرم داشته باشید. می تونید از روش های قدیمی پاسکال (مثل پست شماره 2) استفاده کنید، یا از کلاس TStringList استفاده کنید. در صورت استفاده از TStringList، می تونید مقادیر را بصورت Item=Value در فایل Text ذخیره کنید و خیلی راحت با پیدا کردن یک Item از لیست، مقدار Value آن را بخوانید.

اما راه دیگه برای این کار استفاده از Registry (پست شماره 3) یا فایل های INI هست.

برای آشنایی بیشتر با TStringList اسمش را در سایت جستجو کنید.
برای آشنایی بیشتر با نحوه استفاده از فایل های INI عبارت TIniFile را در سایت جستجو کنید.

free
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 12:18 عصر
دوستان گرامی خروجی برنامه اول را من تعیین نمی کنم چون برنامه اول خروجی یه نرم افزار است که خودش در یک فایل تکست دخیره می شود و هیچ گونه دسترسی به دیتابیس آن نرم افزار وجود ندارد. و حالا من باید برنامه ایی بنویسم که کاربر با دکمه brows فایل تکست را انتخاب و سپس برنامه من باید مقادیر مورد نیاز را از آن فایل بخواند. فرض کنید که فایل تکست شامل سه ستون است با عناوین نام - طول - عرض و من باید فقط مقادیر عددی طول و عرض را به برنامه خود انتقال دهم.در ضمن با رجستری کار نکرده ام. چه کنم؟

vcldeveloper
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 20:09 عصر
دوستان گرامی خروجی برنامه اول را من تعیین نمی کنم چون برنامه اول خروجی یه نرم افزار است که خودش در یک فایل تکست دخیره می شود و هیچ گونه دسترسی به دیتابیس آن نرم افزار وجود ندارد.
از همون TStringList برای خوندن فایل Text استفاده کنید.