PDA

View Full Version : سوال: شبیه سازی شبکه جهت تست برنامه ها

Morteza_s
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 13:17 عصر
من می خوام یک برنامه تحت شبکه بنویسم
طوری که یک نسخه از برنامه به همراه دیتابیس در یک کامپیوتر به عنوان Server قرار بگیره
و نسخه دیگه ایی از برنامه بر روی چند کامپیوتر دیگه (Client) که به Server متصل هستند و اطلاعات رو از دیتابیس Server بخونن.

حالا من برای تست برنامه نیاز به یک شبکه (واقعی یا مجازی) با حداقل دو کامپیوتر(یکی Server و دیگری Client) دارم.
به شبکه واقعی که دسترسی ندارم چون فقط یک کامپیوتر دارم پس باید محیط شبکه رو با استفاده از یک برنامه شبیه سازی کنم.

با جستجویی که کردم Virtual PC و vmware این قابلیت رو دارند، پس Virtual PC رو نصب کردم و یک Windows XP روش نصب کردم.

حالا چطور می تونم کامپیوتر خودم رو به عنوان Server به ویندوز نصب شده در Virtual PC به عنوان Client متصل کنم تا بتونم یک شبکه مجازی داشته باشم؟

امیدوارم این تاپیک با کمک شما دوستان عزیز به یک راهنمای خوب در این زمینه تبدیل شود.
ممنون و متشکر

رضا عربلو
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 16:36 عصر
ایتدا یک Microsoft Loopback Adaptor نصب کنید و به کانکشنت تان یک IP مثلاً 192.18.0.1 بدهید. حالا بایستی به تنظیمات Virtual Machine تان بروید و این Loopback Adapter را به عنوان Network Adaptor ۀن بشناسانید. سپس ویرچوال ماشین تان را استارت کرده و پس از بالا آمدن آن یک IP دیگر در همان رنج مثلاً 192.168.0.2 به کانکشن آن بدهبد. شبکه شما آماده است.
فراموش نکنید که هر دو فایروال خاموش باشند.

بهتر است به بخش شبکه همین انجمن بروید در آنجا لحث های خوبی در این باره شده است.

amirsajjadi
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 17:42 عصر
چرا از IP 127.0.0.1 استفاده نمیکنید

Morteza_s
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 19:10 عصر
ایتدا یک Microsoft Loopback Adaptor نصب کنید و به کانکشنت تان یک IP مثلاً 192.18.0.1 بدهید. حالا بایستی به تنظیمات Virtual Machine تان بروید و این Loopback Adapter را به عنوان Network Adaptor ۀن بشناسانید. سپس ویرچوال ماشین تان را استارت کرده و پس از بالا آمدن آن یک IP دیگر در همان رنج مثلاً 192.168.0.2 به کانکشن آن بدهبد. شبکه شما آماده است.
فراموش نکنید که هر دو فایروال خاموش باشند.

بهتر است به بخش شبکه همین انجمن بروید در آنجا لحث های خوبی در این باره شده است.

ممنون از راهنماییتون

من یک جستجو کردم و این کارها رو انجام دادم:

یک Microsoft Loopback Adapter نصب کردم
به کانکشن ویندوز خدوم آی پی 192.168.0.1 رو دادم
و به کانکشن ویندوز Virtual PC آی پی 192.168.0.2
فایروال ها هم خاموش هستند
به Subnet Mask هر دو کانکشن هم 255.255.255.0 رو دادم
در قسمت Default gateway هم چیزی ننوشتم
DNS رو هم مشخص نکردم

اما وقتی از ویندوز خودم به Virtual PC یا از Virtual PC به ویندوزم ping می کنم جوابی نمی دن.

مشکل از کجاست؟

Morteza_s
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 19:12 عصر
چرا از IP 127.0.0.1 استفاده نمیکنید

ممنون از شما
میشه در این مورد هم کمی بیشتر توضیح بدید.

رضا عربلو
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 20:12 عصر
آی پی 127.0.0.1 به طور پیش فرض توسط سیستم نگهداری می شود تا داده ها را به یک نرم افزار دیگر در همان کامپیوتر برگرداند (یک Loopback Router) بدون آنکه داده ها وارد شکه شوند.

در مورد مشکل Ping شما نیز در Default Gateway هر کدام IP اون یکی کامپیوتر را بده، ببین مشکلت حل می شه یا نه.

Morteza_s
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 20:24 عصر
اینکار رو هم انجام دادم
اما تغییری نکرد

رضا عربلو
جمعه 20 اردیبهشت 1387, 23:49 عصر
تنظیمات درست هستند. مطمئن باش. من خودم بارعا با این تنظیمات توانسته ام شبکه مجازی بسازم. اگر طبق آنچه که در بالا گفتم عمل کرده باشی بایستی دو سیستم بتوانند همدیگر را پینگ کنند. پس دقت کن ببین چه چیزی را از قلم انداخته ای.

Morteza_s
شنبه 21 اردیبهشت 1387, 09:44 صبح
جناب عربلو بسیار ممنون

اشتباه من اینجا بود که من تو ویندوز Virtual PC دوباره یک Loopback Adapter تعریف می کردم، در صورتی که مودمم رو به عنوان کارت شبکه شناخته بود.