PDA

View Full Version : نحوه قرار دادن ایکن برنامه در کنار ساعت

hentjanson
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 12:26 عصر
سلام چطور میشه در هنگام اجرای برنامه ایکن برنامه رو در کنار ساعت سیستم داشته باشم دوستان حتی الامکان توضیحاتی دقیق بدید .
مرسی

hentjanson
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 12:52 عصر
گشتم میشه بگید اسم تایپیک شما چیه رو اینترنت پیدا کردم ولی نمیدونم ازش چطور استفاده کنم

etedali
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 12:54 عصر
اگر از CodeGear 2007 استفاده کنی در قسمتAdditinal یه گزینه به نام TTrayIcon داره که این کار را انجام میده

hentjanson
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 12:57 عصر
میشه مثال بزنی برام ؟

hentjanson
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 14:55 عصر
ok ino chetori va kojaee barnamam bayad vared konam mishe tozeh bede dar in mored ham

etedali
شما اول باید CodeGear 2007 را نصب کنی چون این گزینه را دلفی 7نداره
بعد ازنصب در قسمت Aditional بایدTtryIcone را به فرم اضافه کنی سپس قسمت ایکن هر ایکن مه دوست داری انتخاب کن در قسمت کپشن عبارت مورد نظر خود را تایپ کن بعد برنامه را اجرا کن ایکن انتخابی را کنار ساعت میتوانی ببینی:لبخندساده::لبخندساده:

hentjanson
من اینو دیدم میشه بگید این کد رو کجا بنویسم من از قبل برنامه ای رو نوشتم از این چطور استفاده کنم

اصغر (پآچ)
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 15:26 عصر
سلام دوست عزیز

شما اگه این کامپوننت رو در دلفی نصب کنی می تونی به راحتی هر آیکونی که بخوای رو کنار ساعت ویندوز داشته باشی

برای نصب کامپوننت هم باید روی گزینه کامپوننت از منوی اصلی دلفی کلیک کنی و گزینه اینستال نیو کامپوننت رو انتخاب کنی و بعد از پنجره باز شده روی علامت بعلاوه کلیک کن و آدرس کامپوننت رو بده بعد یه اخطار ظاهر میشه اونو Ok کن و پنجره باز شده قبلی رو ببند و دوباره ok کن بعد در منو های ابزار دلفی این کامپوننت اضافه میشه موفق باشی

hentjanson
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 15:42 عصر
یک سوال اون قسمت class name و ancestor type چی بنویسم اینو از قسمت unit name file باید لود کنم

etedali
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 16:39 عصر
اگر TTryIcon را استفاده کردی این کد را درForm Create
بنویس
TrayIcon1.Visible := true;
TrayIcon1.Animate := true;
و بالن هینت را هرچی دوست داری بزار درست میشه

اصغر (پآچ)
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 07:20 صبح
راستی اگه یک منوی Pop-Up هم بهش نسبت بدی می تونی با کلیک راست روی اون آیکون یک لیست داشته باشی

اصغر (پآچ)
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 07:25 صبح
مثلا برای minimize فرم فعال روی صفحه از دستور
x

Screen.ActiveForm.Minimized;

استفاده کنی !

موفق باشی