PDA

View Full Version : مشاوره درباره برنامه کارپردازی

niloofarabi137
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 22:06 عصر
سلام خدمت دوستان
ممنون از اینکه وقت می گذارین .
می خوام یک برنامه با دلفی بنویسم برای کارپردازی .
توضیح برنامه : اینکه سه تا کارپرداز می خواهند با این برنامه کار کنند و نفر چهارم که رئیس است می خواهد حسابها را چک کند . هر کارپرداز باید بتونه فقط وارد جدول خودش بشه و اسناد و مخارج رو وارد کند + (واریزیها و برداشتها و اشخاص ذینفع رو) و اگر سندی کمتر یا بیشتر از مبلغ فاکتور بود به آن اصلاحی بزند و در پایان هم مبلغ اصلی را نگه داشته تا بتواند بفهمد مبلغ اصلی چی بوده و بعد از اصلاحی چی شده است و یا اصلاحی مربوط به کدام سند یا فاکتور بوده . رئیس هم که فقط امکان کنترل داشته باشه .

سئوال : شما دوستان چه راهی برای ساختن دیتا بیس این برنامه می کنید تا در موقع کد نویسی به مشکل نخورم آیا باید برای هر کارپرداز یک Table در نظر بگیرم ؟؟؟
اگر جوابتون مثبته اگر من صد تا کارپرداز داشته باشم پس باید 100 تا Table در نظر بگیرم ؟؟؟
پیشنهاد شما چيه ؟؟؟
راه حل درست چيه و چرا ؟؟؟

niloofarabi137
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 22:43 عصر
از دوستان دیگه هم خواهش می کنم تا نظر خودشون رو اعلام کنند که به مشکلی بر نخورم و بهترین راه حل رو انتخاب کنم . با تشکر

Accidentboy
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 22:53 عصر
من هم با نظر دوست عزیزKharaee_Com موافقم

یه Table که شامل کد پرسنلی هم باشه هنگام login از Table دیگه که مثلا pass نام داره کلمه عبور رو گرفته و کد پرسنلی آن کلمه عبور رو تو Table اصلی فیلتر می کنی

شما خالا تعداد user هات کم باشه ولی فکر بعد هم باش که user هات زیاد شدند

niloofarabi137
یک شنبه 22 اردیبهشت 1387, 23:06 عصر
ممنون از راهنمایی شما دوستان اما یک سئوال
این عزیزان هر کدام باید چکهای خودشون رو و حساب و کتابهاشون رو داخل همین Table وارد کنند حالا ما در نظر می گیریم که از یک جدول استفاده کنیم پس من باید برای سه تا user مثلا سه تا مبلغ چک وارد کنم چون مبالغ واریزی به حساب هر کدوم از کارپردازها باید در داخل حساب خودشان برود و در ثانی عملیات محاسباتی روی کار هر یک از کارپردازها انجام بشه و سایر فیلدها که مشابه است باید سه بار تعریف شود و اگر این کارپردازها به 100 نفر برسند باید 100 بار تکرار صورت پذیرد این کار چه فرقی با تعریف جداگانه جدول داشت ؟؟؟؟ یا نه من دارم اشتباه می کنم لطفا بیشتر و دقیقتر راهنمایی بفرمایید . از طرفی چه طور مشخص کنم که مبالغ واریزی مختص هر کارپرداز به حساب همان کارپرداز اضافه بشه .؟

echoes
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 17:42 عصر
شما یک جدول برای یوزر ها در نظر بگیر و یه فیلد هم تو جدول حساب کتابت برای کد یوزرت داشته باش، موقع وارد کردن هر چک کد اون یوزر رو هم با مشخصات چک ذخیره کن و برای کوئری گرفتن و نمایش هر حساب همیشه کد یوزری که در حال استفاده هستش رو با بقیه And کن. ضمنا شما می گید 100 تا جدول، چطور می خوای مدیریتشون کنی؟؟؟! اگر 1000 تا شد چی؟

در ثانی عملیات محاسباتی روی کار هر یک از کارپردازها انجام بشه
چطو عملیاتی قراره انجام بشه؟

babak_delphi
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 22:54 عصر
شما باید در جدولتان یک فیلد برای کد کاربر داشته باشید و هر کاربر که کاری انجام می دهد با این فیلد مشخص می شود
حالا هرجا نیاز بود که کاربر فقط رکوردهای مربوط به خود را ببیند یا محاصبه بر اساس رکوردهای مربوط به همان کاربر انجام شود ، در زمان نوشتن Query باید کد کاربر را هم لحاظ کنید و اگر نیاز بود که مثلا در زمان محاسبات یا گزارش گیری ، رکورد های ثبت شده توسط کاربران دیگر هم لحاظ شوند در آن صورت در زمان ساختن Query بدون در نظر گرفتن کد کاربر این کار را انجام دهید (که در اکثر مواقع هم چنین خواهد بود)