PDA

View Full Version : سوال: سي شارپ و بازار كار

shahinghorbani
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 07:56 صبح
من سوالي كه داشتم البته شايد خيلي كلي باشه. اما ميخواستم بدونم توي اين آگهي هايي كه توي روزنامه ها ميده مي گه كه به يكنفر مسلط به سي شارپ و sql نيازمنديم. اين ها امتحانشان يا مصاحبه شان به چه صورتيه ؟ چه چيزهايي بايد بلد باشه آدم؟ رزومه ميخواهند يا تست ميگيرند؟ البته مي دونم سوال خيلي كليه اما بيشتر مواقع چه جوريه؟

hozouri
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 08:32 صبح
اولاً یه روزمه کاری می خوان
دوماً وقتی میگن مسلط به سی شارپ منظورشون هم webApplication و هم windowsApplication است
سوماً معمولاً کار با بانک اطلاعاتی sql2000 یا 2005 رو بلد باشی چون بیشتر برنامه نویسی های ایران روی بانک اطلاعاتی متمرکزه .
چهارماً اول یک سری سوالات در مورد سی شارپ مثلاً Object Oriented می پرسن ببینن چقدر طرف بارشه
پنجماً اگه شرکت گسترده و حرفه ای باشه حتماً باید RUP و UML رو بلد باشی
ششماً معمولاً از ادم نمونه کار میخوان چون توی اون وقت کم نمی شه از کسی تست عملی گرفت

انشا الله موفق باشی

shahinghorbani
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 10:18 صبح
اخه من خيلي از دوستام هستند كه هيچ كدام از اين چيزها رو بلد نيستند اما بدون پارتي سركار هستند. اونا يعني شركتاشون پيشرفته نيست؟ اگر كسي sql ‌رو و ارتباط با سي شارپ و عمليات مختلف روي جدول را بلد باشد شانسي برايش هست؟

User-os
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 12:53 عصر
هیچ موقع بسته فکر نکن .مخصوصا تو برنامه نویسی .ریسک کن برو جلو .مطمئن باش بیشتر پیشرفت میکنی.

Mahdi-563
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 18:34 عصر
هیچ موقع بسته فکر نکن .مخصوصا تو برنامه نویسی .ریسک کن برو جلو .مطمئن باش بیشتر پیشرفت میکنی.

بابا چي مي‌گي اگه يه نفر يه برنامه رو شروع كرد و به نتيجه رسيد كه از عهدش بر نمي ياد چي؟

آدم بايد پا شو اندازه گليمش داراز كنه:خجالت::لبخند:

eyes_shut_number1
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 18:39 عصر
بابا چي مي‌گي اگه يه نفر يه برنامه رو شروع كرد و به نتيجه رسيد كه از عهدش بر نمي ياد چي؟

آدم بايد پا شو اندازه گليمش داراز كنه:خجالت::لبخند:
اگه اینطوری باشه که آدم به جایی نیمرسه!
باید تا جایی که میتونی بری جلو و از شکست نترسی

sarnev6t
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 19:25 عصر
سلام به دوستان!
با اجازه اساتید محترم...
دوستان گلم برنامه نویسی را هیچ وقت به چشم شغل نبینید اگه بخواهی از برنامه نویسی کسب درآمد کنی به نظر من باید اول عاشقش باشی!
عاشق بودن برنامه نویسی یعنی وقت نشستی یک برنامه بنویسی یا یک جایی کارت گیر کرد وقتی از جات بلند شدی بفهمی چند ساعت گذشته و متوجه نشدی :لبخندساده:
نمیدنم این حرفم تا چه حد درست باشه ولی من فکر میکنم استخدام شدن تو یک شرکت فقط و فقط مانع پیشرفت میشه به چند دلیل:
1-همیشه تو شرکت ها از آدم بیگاری میکشن چه برنامه نویس باشی چه منشی!:چشمک:
2-تو اونجا مجبوری اون کاریو بکنی که اونا میخوان نه کاری که دوست داری این باعث میشه نتونی کارهای ابتکاری وخلاقانه بکنی(حداقل کمتر بتونی)
3-هر وقت کارشون یا پروژشون تموم شد میگن به سلامت! به همین سادگی :اشتباه:

اینارو گفتم که بازم بگم باید عاشق برنامه نویسی باشی وبه نظر من اگه خودت واسه خودت کار کنی خیلی خیلی بهتره!
البته باید به بعضی مسائل توجه خاصی داشته باشه :
اول- گرگ باش! یعنی کارو رو هوا بزن! (اگه احتیاج مالی داری!!)
دوم-فکر کن! یعنی ببین چه جور کاری الان مورد نیازه یا چه جور کاری زود تر به نتیجه میرسه!
سوم-نترس! هر چقدر هم کارت بد بشه وقت داری بهترش کنی چون عاشقشی! شده روزها هم نمیخوابی :گیج:
چهارم- ایده هاتو برای خودت نگه دار و کمتر مطرحشون کن!
پنجم- توکلت به خدا باشه!
به امید موفقیت همه برنامه نویسهای ایران.....

Sajjad.Aghapour
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 00:11 صبح
البته باید به بعضی مسائل توجه خاصی داشته باشه :
اول- گرگ باش! یعنی کارو رو هوا بزن! (اگه احتیاج مالی داری!!)
دوم-فکر کن! یعنی ببین چه جور کاری الان مورد نیازه یا چه جور کاری زود تر به نتیجه میرسه!
سوم-نترس! هر چقدر هم کارت بد بشه وقت داری بهترش کنی چون عاشقشی! شده روزها هم نمیخوابی :گیج:
چهارم- ایده هاتو برای خودت نگه دار و کمتر مطرحشون کن!
پنجم- توکلت به خدا باشه!

فکر کنم یه خورده ترتیبش به هم خورده.......(بگذریم)
دوست عزیز ذهنت رو اصلا درگیر این چیزا نکن.بذار سطح فکری که داری باعث پیشرفتت بشه.به قول استادمون ،اگه واقعا یه برنامه نویس باشی لازم نیست بری دنبال کار ،کار فراوونه.به هر حال و در هر شرایطی منفی نباش...................
موفق باشید.............

shahinghorbani
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 08:56 صبح
با تشكر از دوستان من فكر ميكنم خيلي بحث كلي شد بالاخره اگر ادم شركت هم بخواهد بزنه بايد اول يك جايي برنامه نويسي بكنه تا راه بيفته . من ميخواهم بدونم سطح اين افرادي كه توي شركت هاي برنامه نويسي هستند در چه حديست . اخه خيلي ازدوستاي من كه مشغول به كار هستند نه چند رشته اي بلد هستند نه گرافيك در سي شارپ و نه امثالهم.

smt_414
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 12:44 عصر
سلام

مطالب زیبایی مطرح شده
مخصوصا مطالب دوستمون sarnev6t
اما داشتن رزومه ، حتما احتیاجی به کار تو شرکت نداره

اما ریسک کردن ، تجربه جالبیه :لبخند:

خود من همیشه بیشتر از اون چیزی که در زمان حاضر بلدم قول می دم ، چون مطمئنم که می تونم
و گذر زمان اینو ثابت کرده

موفق باشید

razavi_university
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 13:39 عصر
با تشكر از دوستان من فكر ميكنم خيلي بحث كلي شد بالاخره اگر ادم شركت هم بخواهد بزنه بايد اول يك جايي برنامه نويسي بكنه تا راه بيفته . من ميخواهم بدونم سطح اين افرادي كه توي شركت هاي برنامه نويسي هستند در چه حديست . اخه خيلي ازدوستاي من كه مشغول به كار هستند نه چند رشته اي بلد هستند نه گرافيك در سي شارپ و نه امثالهم.
بنا بر تجربه خودم تا ميتوني شركت تاسيس نكن (حداقل تا وقتي دانشجويي و وقت آزاد نداري و ...)
اداره كردن شركت به اين راحتي ها نيست(خيلي مسائل مشكل ساز پيش مياد)
وقتي شما حرفه اي باشي شركت ها ميان سراغ شما براي انجام پروژه ها نه اينكه شما برين سراغشون
به قول يكي از دوستان عزيز سعي كن خداي سر سوزن باشي نه آچار فرانسه

shahinghorbani
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387, 07:31 صبح
حالا بعد از دانستن كار با ديتابيس كدوم قسمت از همه پر كاربرد تره توي بازار و بايد براي يادگرفتنش اولويت داد؟!

hozouri
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387, 10:21 صبح
حالا بعد از دانستن كار با ديتابيس كدوم قسمت از همه پر كاربرد تره توي بازار و بايد براي يادگرفتنش اولويت داد؟!

در جواب شما باید بگم بستگی داره توی چه شرکتی باشی اگه کوچیک باشه مثل من باید چند ماه وقت بذاری و همه کار انجام بدی از جمله طراحی بانک اطلاعاتی , برنامه نویسی , گرفتن باگ های برنامه که همون آزمایش برنامه هستش , ... که من ظرف مدت 5 ماه نرم افزار اتوماسیون اداری با 2 بخش کارتابل و دبیرخانه درست کردم ولی اگر من توی یه شرکت بزرگ بودم مثلاً اگه توی قسمت برنامه نویسی بودم کمی اطلاعات در مورد چگونگی عمل کرد بانک اطلاعاتی باید بلد باشم و اگر هم قسمت بانک اطلاعاتی بودم قضیه بلعکس می شد. ولی ناگفته نماند 90 درصد کار رو توی محیط کار یاد می گیری چون واقعاً برنامه نویسی کاری هست که هرچه قدر هم حرفه ای باشی بعضی وقت ها باست اتفاقات منحصر بفردی میفته پس اگه واقعاً می خوای بری جایی کار کنی برنامه نویسی رو در حد تکمیل اصطلاحات یاد بگیر کد نویسی رو در حد متوسط و بانک اطلاعاتی رو پیشرفته. چون موقع مصاحبه همش در باره مفاهیم و اصطلاحات برنامه نویسی ازت می پرسن و وقتی که جوا بشون رو بدی شاید یه تست عملی کوچیک هم ازت بگیرن و بقیه برنامه نویسی رو خواسته یا نخواسته یاد می گیری تا برات پیش نیاد شاید نتونی باهاش دست و پنجه نرم کنی.

kiarayan
یک شنبه 28 تیر 1388, 00:33 صبح
با تشکر از پاسخ های دوستان من هم با عقاید شما موافقم

برای تازه کارها : اما یک نظر دارم اونم اینه که ابتدا سعی کنید یک پروژه رو کامل خودتون تا آخر انجام بدین هم رزومه می شه و هم فرآیند ها رو کامل طی کردید دوما سعی کنید اطلاعات فنی آبجکت اورینتد رو فول باشید و در آخر هم دیتا بیس و نحوه کار با اون بعد برای حرفه ای شدن لازمه شما تو شرکت ها کار کنید نه تنهایی !

به نظر من اگر می خواین تنها کارکنید دیر به هدف حرفه ای شدن می رسید پس تا حدودی که راه بیفتید تنهایی کار کنید بعد دلو بزنید به دریا و توکل به خدا برید جلو یکم هم خالی ببندید و اینا دیگه تمومه بعد از چند سال برنامه نویسی تو شرکتهای کوچیک و بزرگ حرفه ای شدید برای تمام ساعت های شبانه روزتون کار وجود دارده !

فقط اول باید یکم زرده بکشید ! یا سماق بمکید !
موفق و پیروز باشید

WorldProgramer
یک شنبه 28 تیر 1388, 09:44 صبح
سلام
باید بگم که اگه بخوای همین جور بشینی بگی بهتر بشم بعد برم برای مصاحبه هیچوقت موفق نمی شی!!
توکل به خدا کن و برو جلو!!تا میتونی مصاحبه برو!!فوقش میگن نه!!تو که چیزی رو از دست نمیدی در عوض تجربه کسب میکنی:چشمک:در ضمن اگرهم کار پیدا کنی تنها نیستی!!کسی اونجا هست که تا زمانی که راه بیفتی کمکت میکنه:چشمک:پس به این حرفها گوش نده که اگه نتونی چی؟....میتونی وباید تلاش کنی!!پس به جای خونه نشستنو چه کنم چه کنم گفتن حرکت کن,مطمئن باش موفق میشی و خدا کمکت میکنه:چشمک:

Armin060
یک شنبه 28 تیر 1388, 11:11 صبح
معمولا شركت ها سابقه كاری می خوان. يك سال، دو سال و بيشتر. خيلی كم پيدا ميشه كه سابقه كاری نخوان.
حالا ما كه سابقه كاری توی‌ هيچ شركتی نداريم چی كار كنيم؟
شما ميگيد ريسك كن و برو جلو. خوب ما هم ريسك كرديم و رفتيم جلو، بعد چی ميشه؟
اول از همه رزومه كاری می خوان و ميبينن كه سابقه كاری 0 ثانيه. بعد ميگن خداحافظ.

يا مثلا يكی برنامه نويسی رو خوب بلده، ولی مدرك نداره. باز هم میگن خداحافظ.

با اينا بايد چی كار كرد؟
دوستانی كه توی‌ شركت ها الآن در حال كار هستند، از كجا شروع كردند؟

naeeme
یک شنبه 28 تیر 1388, 14:20 عصر
سایت های کاریابی مثل jobIran برای افراد تازه کاری که سابقه کاری ندارن خیلی خوبن. معمولا شرکتهای نوپا از این سایتها استفاده می کنن و شما می تونین یک سال توی این شرکتها کار کنین و تجربه کسب کنین و بعد هم اگر موقعیت بهتری پیدا شد به شرکت جدیدی برید.
شرکتهای بزرگ هم از اطلاعات این سایتهای کاریابی خیلی استفاده می کنن. من خودم اولین کارم رو وقتی که حتی تجربه برنامه نویسی نداشتم و تنها تجربه ام تدریس پاسکال و ویژوال بیسیک 6 بود، از همین طریق پیدا کردم و کسی توی شرکت هم از من توقع کارهای بزرگ نداشت تا زمانی که تجربه پیدا کردم.
در مراکز کاریابی ثبت نام کنین، اطلاعات صحیح بدید و تا می تونید به مصاحبه برید. وقتی هم مشغول به کار شدید تمام تلاشتون رو برای بالا بردن سطح خودتون انجام بدین و نگران عکس العمل دیگران نسبت به بی تجربگیتون نباشید چون خودشون می دونن شما بی تجربه هستین و توقعشون از شما فقط تلاش برای کسب تجربه و همکاری با دیگر اعضا هست.

Armin060
یک شنبه 28 تیر 1388, 14:43 عصر
تشكر

ولی اين فقط در مورد تجربه كاری بود. مدرك تحصيلی چطور؟

hozouri
یک شنبه 28 تیر 1388, 15:29 عصر
ببینید مدرک تحصیلی بیشتر روی حقوق شما تاثیر می ذاره.

وقتی کسی ببینه که یه دیپلم می تونی کاری رو که لیسانس بلده انجام بده دیپلم رو استخدام می کنه ...

اینجوری ها هم نیست که می گیم استخدام از همون روز اول قرارداد کاری ببندید معمولاً شرکت ها یه زمانی رو مثلاً 3 ماه می ذارن تا طرف بیاد اونجا کار کنه که ببینن چقدر بارشه ...

هرچی توی این دوره آزمایشی خودت رو بیشتر نشون بدی بردت بیشتره ...

توی مصاحبه هم که مثلاً ازت سوال می کنن کار با فلان رو بلدی ( اگر کمی از اون مورد رو بلد هم هستی) با قاطعیت بگو : بلدم .

و واقعاً در اون مدت کم اگر تونستی برو دنبال اون مورد تا یه چیزهایی از اون دستگیرت بشه و توی محیط کار هم خیلی مورد ها هست که یاد می گیری ...

Armin060
یک شنبه 28 تیر 1388, 16:47 عصر
تشكر.

ولی خوب دیپلم هم يه مدرك تحصيلی هست. اگر دیپلم هم نداشتيم چی؟

newgoldenman
یک شنبه 28 تیر 1388, 18:35 عصر
shahinghorbani (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=41843) جان، سلام.
آقا بچه كجایی شما؟ شما كه اینهمه عشق كاری، ببین اگه همشهری مایی یا نزدیكیم یه جورایی، بیا با خودم كار كن!
یا علی مدد

gilaseabi
یک شنبه 09 بهمن 1390, 21:29 عصر
سلام
بحث خیلی خوبیه ، با اینکه زمان زیادی از اون گذشته ، من هم استفاده کردم:لبخندساده: من دختری 23 ساله و دانشجوی ترم آخر کامپیوترم ، محیط های کاری رو به دلایلی نمیپسندم و ترجیح میدم خودم تنها کار کنم ، به تازگی برنامه نویسی سی شارپ رو شروع کردم ، به نظر شما چقدر زمان میبره که به این زبان تسلط پیدا کنم ، میدونم بستگی به تلاش خودم داره ، ولی متوسط زمان لازم که خودتان صرف کرده اید رو بگید ، ممنون میشم. در ضمن اگر پیشنهاد و یا نظری برای پیشرفت کاریم بدهید نیز سپاسگذارم.

gilas1368
یک شنبه 09 بهمن 1390, 22:11 عصر
سلام
بحث خیلی خوبیه ، با اینکه زمان زیادی از اون گذشته ، من هم استفاده کردم:لبخندساده: من دختری 23 ساله و دانشجوی ترم آخر کامپیوترم ، محیط های کاری رو به دلایلی نمیپسندم و ترجیح میدم خودم تنها کار کنم ، به تازگی برنامه نویسی سی شارپ رو شروع کردم ، به نظر شما چقدر زمان میبره که به این زبان تسلط پیدا کنم ، میدونم بستگی به تلاش خودم داره ، ولی متوسط زمان لازم که خودتان صرف کرده اید رو بگید ، ممنون میشم. در ضمن اگر پیشنهاد و یا نظری برای پیشرفت کاریم بدهید نیز سپاسگذارم.

به نظر من شما باید اول با یه مبحث شروع کنین مثلا پایگاه داده ( چون تو ایران بیشتر برنامه ها توی این رنج قرار میگیرن )
اونو بطور کامل فرابگیرین
بعد وارد سایر بخش ها بشین
به نظر من دنیای برنامه نویسی مثل یه اقیانوسه
شما تمام اقیانوسو نمی تونی برداری
فقط همون مقداری ازش برمیداری که گنجایششو داری

Hybrid
یک شنبه 09 بهمن 1390, 22:17 عصر
سلام

سلام دوست عزیز ،

اولا اینکه تسلط داشتن روی یک زبان خیلی حرفه حتی برنامه نویسهای خیلی حرفه ای هم نمیتونن بگن من روی این زبان تسلط کامل دارم چون فکرش رو بکنین این زبان سی شارپ به طور مثال چند کلاس داره هر کدوم از این کلاس ها چند متد دارن اونقت کار این متدها چیه؟؟؟ خو ب واقعا سخته ... در کل حرفه ای شدن بگین بهتره...

ثانیا واقعا نمیشه گفت چقدر وقت میبره ... شما اگه واقعا علاقه داشته باشید ممکنه تا 2 1 سال وقتتون رو ببره و اونوقت هم نمیشه گفت حرفه ای هستید ولی کارهایی رو دیگران میگن میتونین انجام بدین... خودم پیشنهادم اینه یک کتاب فارسی جامع بخونین تا راه بیوفتین بعد از اون حتما حتما حتما برین سراغ رفرنس های خارجی تا پیشرفت کنین روی مباحث بانک های اطلاعاتی و گزارش گیری خیلی وقت بزارین...

اینا نظرات شخصی من هستند ولی مطمئنا دوستان نظرات بهتری رو دارند.

موفق باشید./

gilaseabi
یک شنبه 09 بهمن 1390, 23:26 عصر
ممنون از راهنماییهاتون ، من با sql کار کردم و حتی کلاس هم رفتم ولی تا حالا با یه برنامه دیگه ارتباطش ندادم:ناراحت:، به برنامه نویسی هم علاقه دارم، و یه آشنایی کمی هم با سی شارپ داشتم و الآن هم با یه کتاب الکترونیکی شروع کردم که به نظرم خیلی خوبه . دغدغه من این که چقدر میتونم بدون وارد شدن به محیط های کاری پیشرفت کنم ؟:افسرده: دوست دارم از تجربیات شما پیشکسوتان استفاده کنم، نمیدونم از کی میتونم سفارش کار بگیرم ؟ در واقع به گفته شما کی میتونم بگم حرفه ای شدم؟

Hybrid
یک شنبه 09 بهمن 1390, 23:35 عصر
ممنون از راهنماییهاتون ، من با sql کار کردم و حتی کلاس هم رفتم ولی تا حالا با یه برنامه دیگه ارتباطش ندادم:ناراحت:، به برنامه نویسی هم علاقه دارم، و یه آشنایی کمی هم با سی شارپ داشتم و الآن هم با یه کتاب الکترونیکی شروع کردم که به نظرم خیلی خوبه . دغدغه من این که چقدر میتونم بدون وارد شدن به محیط های کاری پیشرفت کنم ؟:افسرده: دوست دارم از تجربیات شما پیشکسوتان استفاده کنم، نمیدونم از کی میتونم سفارش کار بگیرم ؟ در واقع به گفته شما کی میتونم بگم حرفه ای شدم؟

دوست عزیز ، عجله کردن اصلا درست نیست شما اول باید بیاین خودتون رو به سطح عالی برسونین و از خودتون مطمئن بشن تا وقتی وارد یک شرکت میشین شما واسه اونا تعیین و تکلیف کنین نه اونا واسه شما...رمز اینکه در برنامه نویسی پیشرفت کنین اینه که فقط فقط فقط تمرین کنین اصلا نیاز به هوش و استعداد خاصی نیست فقط باید پشتکار داشت و تمرین و ممارست به خرج داد... شما هنوز باید کار کنین و هر روز چیزه جدیدی رو یاد بگیرین تا بعد از مدتی به یک سطح عالی برسین و برین واسه خودتون زندگی کنین و به دیگران تو زمینه ی برنامه نویسی کمک کنین.

موفق باشید./

dj.graph
دوشنبه 10 بهمن 1390, 12:06 عصر
سلام دوستان ، بحث خیلی خوبیه، مخصوصا برای ما تازه کارها، از خوندن نوشته های بچه ها خیلی استفاده کردم. منم تازه وارد دنیای برنامه نویسی شدم. اول از ویژوال بیسیک 6 شروع کردم و الان هم دارم سی شارپ کار می کنم. پیش یک استاد واقعا خوب و حرفه ای، همیشه سر کلاسمون میگه ما اینجا جمع شدیم که برنامه نویسی یاد بگیریم که ازش پول دربیاریم، و به قول استاد روش تدریسش بیزینسی هستش ، خیلی خوب هم یاد گرفتم تو این مدت کوتاه ، نظرم اینه که وقت خیلی زیادی میخواد ، تلاش بالایی می خواد و استفاده از منابع خوب. و از همه مهم تر نداشتن دید دانشگاهی به حرفه برنامه نویسی...
با نظر The Life هم موافقم ، من هم دارم به امید حرفه ای شدن کار میکنم نه مسلط شدن. چون واقعاً تسلط بر یک نرم افزار یا زبان برنامه نویسی سخته، قبل از اینکه وارد دنیای برنامه نویسی بشم 9 سال تموم گرافیک کار کردم و هنوزم نمی تونم بگم فتوشاپ رو مسلطم. در صورتی که روزی 15 ساعت گرافیک کار می کردم.

بازم ممنون از بحثی که راه انداختید. خیلی استفاده کردم....

sajjadsrz
شنبه 26 فروردین 1391, 15:31 عصر
اگه اینطوری باشه که آدم به جایی نیمرسه!
باید تا جایی که میتونی بری جلو و از شکست نترسی

سلام
بابا این حرفا چیه خود من برای اولین بار پروژه اتوماسیون کردن هیت اسکی رو برداشتم وبا این که چیز زیادی رو بلد نبودم

میشه شروع کرد و تلاش کرد تا به موفقیت رسید.

موفق باشید.

sajjadsrz
شنبه 26 فروردین 1391, 15:40 عصر
سلام

این موضوع خیلی خوبه که در بارش بیشتر صحبت کنیم من که برنامه نویسی رو به عنوان شغل دومم انتخاب کردم تا با این شغل هم عشقم رو نگه دارم(برنامه نویسی با سی شارپ) وهم یه درآمد خوبی کنار درآمد

اصلیم داشته باشم .
موفق باشید.