PDA

View Full Version : سوال: فارسی در Report Builder (در SQL Server 2005)

Exception
دوشنبه 23 اردیبهشت 1387, 22:22 عصر
سلام،

من کار با Microsoft SQL Server 2005 Reporting Services رو میخوام شروع کنم و در مورد ساختن گزارش فارسی در Report Builder مشکل دارم.
آیا امکان راست به چپ(RTL) کردن نوشته ها و جدولها در Report Builder وجود داره؟ (اگر هست چطور؟) و آیا امکان فارسی کردن جمله هایی مثل Total و Filter (در Footer گزارشها) هست؟
به طور کلی چطور در این محیط میشه یک گزارش فارسی ساخت؟ آیا ورژن خاصی از Reporting Services رو باید داشته باشم برای این کار (مثلا حتما SP2 یا 2008 یا ...)؟

و سوال دیگه هم اینکه آیا صلاح هست من این محیط رو در اختیار کاربر نهایی بگذارم برای اینکه گزارشهای خودش رو طراحی کنه؟ اگر این کار منطقی هست، کاربری که میخواد از طریق Report Manager، این Report Builder رو اجرا کنه، باید حتما Reporting Services رو روی کامپیوترش نصب کرده باشه یا فقط Report Builder رو میشه جدا نصب کرد؟

با تشکر

Exception
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387, 19:50 عصر
در مورد سوال دوم، خودم جوابش رو فهمیدم. هیچ چیز خاصی لازم نیست کاربر نصب کنه. وقتی که کاربر Report Builder رو خواست اجرا کنه، یه فایل حدود 5 مگابایتی رو دانلود میکنه و با اون کار میکنه. بنابراین وقتی گزارش ساز بخواد در LAN اجرا بشه، مشکلی نیست.

ضمنا ظاهرا کسی با این محیط تا حالا کار نکرده! اگر اینطوره که پیشنهاد میکنم حتما روش وقت بذارین. بجز مشکل کار فارسیش، واقعا عالیه. اگر هم کار کردین، یه توضیحی بدین برای زبان فارسی چه کار کردین؟ البته با راست چین کردن نوشته ها و حذف عبارتهای Filter و Total میشه تا حدودی صورت مساله رو پاک کرد! ولی بازم اگر راه حل اصولی دارین، ممنون میشم توضیح بدین.

aida82
سه شنبه 05 آبان 1388, 13:26 عصر
1-من از bussiness intelligence برای ساختن گزار استفاده میکنم و فقط یک فایل xml برای طراحی دارم ،راهی است که دکمه view report فارسی بشه ؟
2- هم در فایل xml خود ریپورت و هم در css صفحه htmviewer و هم در فایل aspx. در فولدر page ریپورت سرورم تگ body رو RTL کردم ولی بازم اسکرول گزارشم چپ به راست میشه راهی وجود داره که این مشکل حل بشه

zakieh
یک شنبه 18 بهمن 1388, 16:34 عصر
سلام

من هرچی می گردم لینک دانلود SQL Builder 2005 رو پیدا نمی کنم.
اگر کسی داره لطف می کنه بگذاره اینجا؟