PDA

View Full Version : سوال: آیا در derby دیتا تایپ boolean نداریم

jeus
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 08:55 صبح
آیا در derby دیتا تایپ boolean نداریم ؟
لطفا راهنمایی کنید و در مورد data type های دیگر derby هم توضیحاتی به من بدهید

mazdadoost
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 12:53 عصر
دوست عزیز :
در استاندارد SQL داده نوع Boolean به اسن نام نداریم.معادلش BIT هست.که یه مقدار بیتی!این وظیفه درایور JDBC مثلا با دستور setBoolean() تبدیل نوع مناسب رو از دنیای جاوا به دنیای دیتابیس انجام بده.
این جدول یه شروع خوب برای درک ارتباط بین جاوا و انواع داده دیتابیس های سازگار با SQL مثل Dreby هست.
البته دربی انواع خاصی رو پشتیبانی میکنه که اصولا برای تسهیل برنامه نویسان جاواست.چراکه دربی به عنوان یه دیتابسی که با خود جاوا پیاده سازی شده ارتباط تنگاتنگی رو با جاوا برقرار میکنه.
مثلا دیتا XML!برای کار با اشیائ XML!

jeus
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387, 09:49 صبح
من اصلا در derby نوع داده ای به نام bit نمی بینم
باید چه کار کنم من دارم تیبل هامو در derby می سازم اما همچین data type وجود ندارد
http://db.apache.org/derby/docs/10.1/ref/crefsqlj31068.html

mazdadoost
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387, 14:27 عصر
دوست عزیز :
همونطور که عرض کردم در استاندارد SQL ذکر شده که چه نوع داده هایی باید توسط یک دیتابیس سازگار با SQL پیاده سازی شه.در زبان های برنامه نویسی این داده ها به اشکال مختلفی وجود داره.مثلا در جاوا نوع داده boolean توسط درایور JBDC تبدیل میشه.در دربی نوع BIT توسط SUBTYPE ,CHAR FOR BIT DATA data type پشتیبانی میشه.ُالبته چنانچه از داده های عددی هم استفاده کنید.و هنگام استفاده از متد srtBoolean
تبدیلات لازم روانجام بدین به نتیجه یکسانی میرسید.در نهایت همونطور که گفتم برای اینکه یه فیلد Boolean بسازید نوع فیلد رو char انتخاب کنید و با متد های set و get -Boolean بخونیدو بنوسیدش.بقیه کار ها رو درایور انجام خواهد داد.