PDA

View Full Version : سوال: خواندن اطلاعات فایلهای نصب شونده از طریق برنامه setup

zrahimic
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 12:29 عصر
با سلام.

من میخوام یه برنامه Setup کلی برای چند برنامه بسازم و از طریق فایلهای خارجی برای هر سی دی تنظیمش کنم. مثلا بتونم عنوان فرمهای برنامه ی نصب و اشیای موجود در فرمها، همچنین نام و مسیر فایلهایی که باید نصب بشن رو از طریق یک فایل خارجی به برنامه ی Setup بدم.
رفتم سراغ InstallShield و دیدم یه بخش Custom Action داره.

حالا کسی میدونه که چطور میتونم این کار رو انجام بدم؟
اصلا با این برنامه ی InstallShield میشه این کار رو کرد؟

ممنون

zrahimic
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387, 09:21 صبح
باز هم سلام.

در برنامه ی InstallShield سراغ بخش اسکریپت نویسی رفتم دیدم که آنجا میشه خیلی کارها رو انجام داد و خیلی هم جالب بود.
همون جا تونستم از یک فایل عنوان برنامه و پیامها رو بخونم.
ولی حالا مشکلی که وجود داره اینه که بعد از ساختن setup چهار حرف فارسی به صورت سه نقطه نشون داده میشه. فرمت فایل من Unicode هست.
بخش افزودن زبان هم غیر فعال هست. و زبانهای فعال هم شامل عربی و فارسی نمیشه.
به نظرتون من چه کاری باید انجام بدم؟

zrahimic
شنبه 28 اردیبهشت 1387, 09:40 صبح
یعنی هیچ کس اینجا نمیتونه به سوال من جواب بده؟؟؟؟

zrahimic
دوشنبه 13 خرداد 1387, 12:26 عصر
خب بعد از گذشت چند هفته بالاخره تونستم به هدفم برسم. حالا اگه کسی هست که بخواد این کار رو انجام بده و نمیدونه چطوری بگه تا براش توضیح بدم.

noshin2008
جمعه 31 خرداد 1387, 23:18 عصر
سلام جناب zrahimic

اگه منظوره شما این است که ما چند تا برنامه داریم .مثلا winamp-setup factory-smart install maker و مامیخواهیم این چند تابرنامه رو به اسم خودمون با اینستال شیلد به اسم خودمون ستاپ درست کنیم یعنی یه ستاپ کلی واسه این چند تابرنامه که بشه به هرکدوم مسیر خاصی بدیم تا تو پوشه جدا نصب بشن .اگه منظوره شما این است به من تو این زمینه کمک کنید که خیلی نیاز دارم.اگه منظورتون چیز دیگست اگه اشکالی نداره منظوره خودتون رو واضح تر بگید اخه من هرچی خوندم چیزی از منظور شما سر در نیاوردم:خجالت:
حالا به هرحال ممنون میشم

با تشکر

zrahimic
چهارشنبه 05 تیر 1387, 09:48 صبح
سلام.
همانطور که قبلا هم گفتم:
من یه نرم افزار دارم که قرار هست برای نسخه های مختلف اون فقط یه برنامه ی نصب وجود داشته باشه. ولی چون داده های نسخه های نرم افزار اصلی با هم فرق میکنه برنامه ی نصب باید بتونه اطلاعات (اسم و مسیر و ... ) فایلهایی که میخواد نصب کنه رو از بیرون بگیره (یعنی ثابت نباشه).
من این کار رو از طریق یه فایل *.ini انجام میدم.
امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه.

noshin2008
جمعه 07 تیر 1387, 18:29 عصر
سلام خسته نباشید.

میخواستم بپرسم منظور شما چیه از اینکه میگویید تنضیمات را ب فایل *.ini انجلم میدید.
خوب اگه از اونجا قراره تنضیم بشه خوب مینوشتید.در ضمن شما گفته اید که نرم افزار معرفی کردید! اما من در صحبتهای شما که خوندم شما اصلا اسمی از نرم افزار نبردید!!!
اگه هم بردید کجا و کدوم تاپیک؟ یه چیز دیگه گفتید که نسخه برنامه فرق میکنه.من با اینستال شیلد 12 کار میکنم؟حالا منظور شما هر چی هست خواهش میکنم واضح تر بگویید.

با تشکر