PDA

View Full Version : راهنمایی

klinux
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 15:05 عصر
سلام.
ببخشید که این سوال رو می پرسم . شاید تکراری باشه ولی ممنون میشم جواب بدین .
من رشته دانشگاهیم الکترونکیه . الان تو مقطع کارشناسی ناپیوسته هستم و 2 ترم دیگه انشاالله درسم تموم میشه . من بیشتر از اینکه رشته ی خودمو دوست داشته باشم خیلی بیشتر به کامپیوتر و برنامه نویسی علاقه دارم . البته اینو بگم که من این علاقه رو از دوران داشتم نه اینکه یکدفعه برام پیش بیاد . مخصوصا دوست دارم تو برنامه نویسی # C موفق باشم . شما چه پیشنهادی برای من دارین؟ الان هم تقریبا 3 ماهه که کار با c# رو شروع کردم . البته قبلا مقداری Vb کار کردم . لطفا راهنماییم کنید . ا
ضمنا برای تمرین بیشتر از کجا تمرین بیارم . خودم برای خودم تمرین درست کنم یا از کتاب پیدا کنم .
ازتون ممنون میشم....:لبخند:

sinpin
پنج شنبه 26 اردیبهشت 1387, 23:18 عصر
ضمنا برای تمرین بیشتر از کجا تمرین بیارم . خودم برای خودم تمرین درست کنم یا از کتاب پیدا کنم .
از ديدن نمونه سورس هاي آماده در سايت هاي مختلف شروع كنيد و بتدريج خودتون يك پروژه رو شروع كنيد.
نحوه ی آغاز سی شارپ و معرفی منابع و کتابهای مفید (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=37949)

hozouri
جمعه 27 اردیبهشت 1387, 10:20 صبح
شما اول باید ببینید هدفتون از این کار چیه ؟
می خواید کلی یاد بگیرید . گرافیک کار کنید . بانک اطلاعاتی کار کنید یا نه.
اگر می خوای کلی یاد بگیری باید این کتاب ها رو اول بخونی : ASP.net , C#.net , ADO.net و اگر بعداً قصد کار در جایی رو داری حتماً RUP , UML رو بخون تقریباً در مورد مهندسی نرم افزاره.
اگر می خوای بانک اطلاعاتی یاد بگیری : SQL Server و ADO.net رو حتماً یاد بگیر.
اگر می خوای Web Application کار کنی : ASP.net
اگر میخوای بازی بسازی : DirectX
لازم به ذکر هست که در همه موارد باید C#.net رو لااقل در حد مقدماتی بلد باشی.

اگر توضیحات بیشتری خواستی بگو حالا از هر طریقی شده اطلاعات رو در اختیارتئن می ذارم.