PDA

View Full Version : تفاوت vb6 و vb.net

morteza_dehghan
پنج شنبه 12 تیر 1382, 01:45 صبح
سلام
یکی به من بگه چه فرقی مابین vb6 و vb.net است کدوم راحت تر جالب تر قویتر و دلچسب تر است آخه من vb.net را ندیدم و باهاش کار نکردم ولی خیلی تعریفش را شنیدم آیا من که با vb معمولی کار میکنم می تونم با آن کار کنم؟؟؟ خیلی مشکله؟؟؟ اصلا کلاً چه فرقی داره آیا پیشنهاد میکنید با آن کار کنم یا با همین معمولیه ؟؟؟ وآیا فراگیریش خیلی مشکله یا نه چقدر تقریبا تخمین میزنید تا یک نفر تقریبا به آن وارد تقریبی بشه و بتونه بدون مشکل با آن کار کنه :oops: :wink: :?: :?: :?:

با تشکر از راهنما یها

Voldemort
پنج شنبه 12 تیر 1382, 16:05 عصر
مرتضای عزیز تفاوت از زمین تا آسمان است.
حتما .NET را یاد بگیر حتما حتما VB.NET کاملا شی گرا است و بجز یک نکته کوچک که آن هم وراثت چندگانه به شکل مستقیم می باشد همه قواین شی گرایی را رعایت کرده است.
مایکروسافت اعلام کرده که عمر یک آدم کفاف یادگیری تمام .NET را نمی دهد ولی باور نکن و دلسرد نشو
موفق باشید

morteza_dehghan
جمعه 13 تیر 1382, 09:35 صبح
سلام
دوست عزیز الهی که مرسی
رفتیم .net را یاد بگیریم . آقا کتابی ، مجله ، یا سایت آموزشی خاصی (ترجیحاً فارسی :oops: )
سراغ ندارین باسه این کار یادگیری :oops: :wink:
بازم مرسی

Mohammad_Mnt
جمعه 13 تیر 1382, 09:57 صبح
من سراغ دارم : http://www.persiaelearning.com

Voldemort
جمعه 13 تیر 1382, 11:37 صبح
با استفاده از برنامه DC++ و هاست آقاس افشین پور می توانید کتابهای خوبی پیدا کنید ضمنا کتاب خوب فارسی در بازار نیست البته خود من مشغول ترجمه یک کتاب می باشم به محض آماده شدن در همین سایت به دوستان اطلاع می دهم

morteza_dehghan
شنبه 14 تیر 1382, 00:29 صبح
سلام
جدی میگی
انشاءا... کی حاضر چاپ می شه
کامل هست :wink: چند صفحه است ؟؟؟ زیاد که نیست :(
آقا از حالا بگم اولین جلدش مال من یادت نره
گفته باشم
:wink:

چهارشنبه 18 تیر 1382, 12:12 عصر
من VB6 کار نکردم ولی تا اونجایی که دیدم، نسبتا تغییرات زیادی کرده. مهمترین تغییر اون در نحوه کامپایل کردن است، یعنی VB.Net ابتدا به یک کد میانی تبدیل می شه که یکی از مزیت های این کار این است که وقتی شما بصورت تیمی کار می کنین فرقی نمی کنه که هر یک از اعضای تیم از کدوم یک از نرم افزارهای .Net استفاده می کنه !!! ( البته مساله ای که این جا هست، این که برای اجرای برنامه شما بر روی کامپیوتر های مختلف، باید حتما FrameWork دات نت روی اون کامپیوتر نصب باشه)
خیلی از دستورات هم بصورت جزعی تغییر کرده.
من پیشنهاد می کنم هر چه زودتر .Net رو شروع کنین و فکر می کنم اگر منبع خوبی داشته باشین در کمتر از دو هفته بتونین با VB.Net شروع به برنامه نویسی بکنین. چون من که تازه VB.Net رو شروع کردم و قبلا هم با VB کار نکرده بودم این مدت برای شروع کار من کافی بود، البته برای شروع .. چون مطلب برای یادگیری خیلی زیاد وجود داره ....

morteza_dehghan
پنج شنبه 19 تیر 1382, 23:50 عصر
جداً دو سه هفته طول میکشه بابا بی خیال حداقل باید قید یکی دوتا قرادادتوپ را بزنم :cry: نه شیر شتر میخواهیم نه دیدار عرب :wink: راستی آیا (بهم نخندین ها ) برنامه ای که با .net نوشته می شه قابل اجر بر روی ویندوز 98 است چون عموما در ایران همه از ویندوز 98 استفاده میکنن مخصوصا این شهر ما که نمی دونم چه تعصبی به این 98 پیدا کردن که ول کنش نیستند :oops:

Voldemort
دوشنبه 23 تیر 1382, 08:36 صبح
مرتضی عزیز هر کجا که .NET Framework نصب شده باشد برنامه شما هم قابل اجراست
شیما جان من که همان اول گفتم فرق آن از زمین تا آسمان است اما چشمگیرترین آنها که دهان مخالفان وی بی را بسته است همان شی گرایی کامل آن می باشد که تازه خودش بسیاری از محدودیتها را از جلوی سازندگان آن و همچنین کسانی که با‌ان برنامه نویسی می کنند برداشته است.
کتاب من هم حدود 800 صفحه دارد و علاوه بر آموزشی بودن حکم مرجعی برای استفاده از کلاسهای.NEt را هم دارد و آموزش آن هم با توجه به کسانی که قبلا با وی بی آشنا بوده اند است.

morteza_dehghan
دوشنبه 23 تیر 1382, 15:52 عصر
بابا پس این کتاب که اینقدر دل ما را باهاش آب کردی کی میره برای چاپ :cry: اینقدر انتظارمون نده بدش بیرون :wink: دهه