PDA

View Full Version : error هنگام export

phantasm
چهارشنبه 21 مرداد 1383, 15:57 عصر
سلام;

در هنگام export کردن دیتابیس به سرور به خطای زیر برخورد میکنم.کسی میدونه علت چیه؟

اصلا روش صحیح Upload کرد دیتابیس همینه که با استفاده از DTS اونو export کنیم؟

AminSobati
چهارشنبه 21 مرداد 1383, 21:42 عصر
دوست عزیز سلام،
- اطلاعاتتون رو به چه نوع بانک اطلاعاتی دارین انتقال میدین؟ اون هم SQL Server هست؟
- لطفا بنویسید که دقیقا از کدوم Taskها در DTS استفاده کردین.
- نوع ارتباط با مقصدتون چیه؟ از طریق اینترنت یا LAN یا ....
موفق باشید..

phantasm
پنج شنبه 22 مرداد 1383, 02:41 صبح
بله اون هم یه بانک SQL Server هست.
DTS Import/Export Wizard) Export Data )٬اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم.البته نصف بیشتر داده ها رو هم انتقال میده ولی یه دفعه خطای بالا رو میده.ممکنه تنظیمات خاصی رو درست ست نکرده باشم؟؟
مقصد هم سرور یه سایت هست .از طریق اینترنت.

ممنون از توجهتون.

AminSobati
پنج شنبه 22 مرداد 1383, 11:04 صبح
از اطلاعات بیشتری که نوشتین ممنونم، فقط یک مورد رو فراموش کردین! :)
اینکه از کدوم Taskها استفاده میکنید.
ببینید، در DTS شما سمت چپ یک Toolbar دارید که به دو قسمت تقسیم شده. قسمت پایینی Taskها هستن. کدومیک از اونها رو برمیدارید؟

phantasm
پنج شنبه 22 مرداد 1383, 23:33 عصر
خواهش میکنم. شرمنده میکنید قربان.

یادم نرفته بود بلکه اشکال از بی سوادی است!! :roll:
اگه اشتباه نکنم Copy Database Wizard DTS Custom دارای پنج نوع Task مختلف هست:
Database Move/Copy و Logins Copy و Jobs Copy وMaster Stored Procedures Copy و Error Messages Copy .
ولی در مراحلی که من انجام میدم هیچ کجا اون چیزی که شما فرمودید رو ندیدم ?ممکنه مراحل رو غلط برم..
در specify table copy or query من copy table and view from the source database رو انتخاب کردم.آیا درسته؟

اگه مراحل انجام درستش رو بگین ممنون میشم.

AminSobati
جمعه 23 مرداد 1383, 14:25 عصر
اگر چه من هنوز نمیدونم که شما این Wizard رو از کجا Start میکنید ولی مهم نیست.
من دو حدس میتونم بزنم در مورد اشکالی که پیش میاد:
یکی اینکه تعداد رکوردهای شما بالاست و اشکالات ارتباطی شما با اینترنت باعث میشه عمل انتقال Data به مشکل بخوره. برای رفع این مشکل سعی کنین در هر سری از انتقال، تعداد رکوردهای محدودی رو انتخاب کنین. یعنی از User a query to specify... استفاده کنید. مثلا اگر نام جدول شما MyTable باشه و دارای یک فیلد شمارنده (Identity) به نام ُTableID، در هر دفعه از Query های زیر استفاده کنین:

select * from MyTable where TableID<=500

به این ترتیب فقط 500 رکورد اول انتقال پیدا میکنه. دفعه بعد:

select * from MyTable where TableID>500 and TableID<=1000

حالا 500 رکورد بعدی منتقل میشه و الی آخر...
البته در این روش فقط رکوردها منتقل میشن و شما باید ایندکسها و همینطور Trigger ها رو (اگر دارید) برای جدول در مقصد بسازید.

حدس دوم اینکه یک رکورد خاصی باعث بروز این مشکل میشه، اگر همیشه در لحظه انتقال اون رکورد اشکال پیش میاد، یکبار هم جدول رو بدون اون رکورد خاص انتقال بدین.
راستی تا حالا امتحان کردین که جدول رو در SQL Server روی کامپیوتر خودتون از یک دیتابیس به دیتابیس دیگه منتقل کنید؟ شاید اینجا هم مشکل خودش رو نشون بده.

phantasm
شنبه 24 مرداد 1383, 03:05 صبح
سلام ٬

خیلی خیلی از کمکتون ممنونم :flower:
با استفاده از Query و تیکه تیکه کردن اطلاعات تونستم Upload کنم. (:D)
اما یه چیزی.با Q A که تیبل رو باز کردم فیلد فارسی رو درست نشون نمیداد ٬ آیا باید فونت ها رو روی سرور هم Upload کنم یا ...؟؟

AminSobati
شنبه 24 مرداد 1383, 09:03 صبح
کلا ارسال فونتها به سرور تاثیری نداره. چون کسی پشت سرور قرار نیست اطلاعات شما رو تماشا کنه! بلکه یوزرهای برنامه شما باید فونت رو داشته باشن. اگر شما فونتهای لازم رو دارید ولی در QA بطور صحیح اطلاعات رو نمیبینین، بعد از انجام SELECT، روی نتیجه Right Click کنین و از منو، Font رو عوض کنین. البته بازهم این ملاک صد در صد نیست. مهم اینه که در نرم افزاری که نوشتین این اطلاعات درست دیده بشه. اگر نرم افزار شما Web Based هستش، پس باید در محیط Internet Explorer تست کنین.
موفق باشین!