PDA

View Full Version : سوال: بایند کردن کمبو باکس و tab control

top7news
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 15:52 عصر
سلام به همه دوستای عزیر
یه راست میرم سراغ سئوالم ، البته با کمی توضیحات مقدماتی
فرض کنید که دو تا جدول دارم به اسم های 1 و 2 ، که جدول 1 اصلی و دارای کلید و جدول 2 فرعی و فاقد کلید خارجی و با کلید اصلی در ارتباط با جدول 1 هست .
اطلاعات یکی از سطرهای جدول یک به یک کمبو باکس بایند شده و در اصل کمبو باکس اطلاعاتش رو از جدول یک می خونه ، من میخوام توی فرمم با انتخب هر کدوم از گزینه های کمبو باکس ، به تعداد زیر شاخه های موجود در جدول 2 که با این فیلد در جدول یک در ارتباط هستند ، tab control ایجاد بشه ، آیا امکانش هست ؟؟
نمیدونم منظورم م تونستم برسونم یا نه ؟

اگه بخوام عامیانه تر بگم اینطوری میشه که با انتخاب فیلد (الف) از جدول 1 در فرمم یه tab control باز بشه با 3 زبانه (الف -1) (الف - 2) و (الف - 3) که این سه گزینه در جدول فرعی ذخیره شدن.
و با انتخاب گزینه (ب) از کمبو باکس یه Tab control جدید با زبانه های متفاوت دیگه؟
ممنون میشم منو راهنمایی کنین یا اگه راه حلی دارین بگین

top7news
دوشنبه 30 اردیبهشت 1387, 22:07 عصر
ممنون از این همه توجه و بزل عنایت همه شما دوستای گلم.
با این همه جوابهای مناسب و خوبتون منو شرمنده کردین.

Mahdi.Kiani
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 01:15 صبح
سلام
بر اساس مقداری که از combo انتخاب شده، یک select از جدول دوم بزنید..
می تونید ValueMember کنترل Combo را برابر با کلیدی که در واقع رابط بین دو جدول هست قرار بدید..
سپس می تونید با SelectedValue از combo مقدار value انتخاب شده را بگیرید و از جدول دوم select بزنید و در شرط اون سطر هایی را fetch کنید که مقدار کلید جدول دوم با Value انتخاب شده از combo برابر باشد.
سپس به تعداد سطر های کوئری مذکور ، tabPage ایجاد کرده و آن ها در یک کنترل TabControl قرار دهید.

top7news
سه شنبه 31 اردیبهشت 1387, 23:43 عصر
سلام
ممنون از راهنماییتون
من یه سری کارا کردم و الان به یه مشکل دیگه رسیدم
فرض بر این که ما بوسیله چند تا شرط به برنامه گفتیم که اون فیلدی و که توی کمبو باکس انتخاب شده رو با مقدار موجود در جدول چک کن و در صورت برابری
برو به شرط بعدی
حالا مشکل من اینجاس که به من میخوام تمام رکوردهایی که در جدول 2 هست و شماره ردیفشون با شماره ردیف جدول اصلی برابره انتخاب کنم.
واضح تر بگم جدول اصلیم یه کلید داره و جدول فرعی کلید اصلی نداره و به جاش یه کلید خارجی با نام کلید اصلی جدول اصلیم تعریف کردم.
حالا فرضا در جدول اصلی شماره ردیف 1 انتخاب بشه و من در جدول فرعیم 3 تا رکورد با شماره ردیف 1 داشته باشم ، حالا چه طور به برنامم بگم که این 3 تا رکورد رو انتخاب کنه و بر اساس اسم اونها سه تا tab page برام بسازه؟؟