PDA

View Full Version : تغییر مقادیر دو جدول با یک update

baran_mehr
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 16:39 عصر
سلام
ایا میشه با یه دستور Update مقادیر فیلدهای دو جدول رو تغییر داد؟:متفکر:

majid_afra222
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 18:20 عصر
سلام
یک View از دو جدول بسازید، یک تریگر از نوع INSTEAD OF برای INSERT و UPDATE و DELETE روی اون View تعریف کنید و بعد View رو تغییر بدید.

SYNDROME
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 19:43 عصر
سلام
ایا میشه با یه دستور Update مقادیر فیلدهای دو جدول رو تغییر داد؟:متفکر:
اگر دو جدول به هم Relation هم داشته باشند وقتی جدول PK را Update کنید جدول دوم هم Update می شود.
موفق باشید

رضا عربلو
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 20:55 عصر
چرا می خواهید این کار را انجام دهید. بهتر است بیشتر توضیح دهید. شاید راه حل ساده تری باشد.
مثلاً اگر به این دلیل است که می خواهید دو دستور آپدیت یا اجرا شوند یا اجرا نشوند می توانید از ترانس اکشن استفاده کنید.

baran_mehr
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 06:23 صبح
سلام.
یه همچین کارایی میخواستم کنم که مثلا ما دو تا جدول با نام a,b داریم که به هم ارتباطی هم ندارن
اما میخواستم با یک دستور update مقدار فیلد نام از جدول a و مقدار یک فیلد از جدول b رو تغییر بدم ...نمیخوام از دستورات دیگه استفاده کنم .میخوام اگه بشه فقط از دستور update استفاده کنم

SYNDROME
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 07:16 صبح
کد زیر با یک Join چنین کاری را انجام می دهد.

UPDATE Tbl_Test1
SET Tbl_Test1.ID = Tbl_Test2.Code
FROM Tbl_Test1
INNER JOIN Tbl_Test2
ON (Tbl_Test1.ID = Tbl_Test2.Code);

موفق باشید

baran_mehr
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 12:15 عصر
سلام دوست عزیز
این کدی که شما گذاشتید دو جدول رو به هم اتصال میده و مقدار یک فیلد از جدول دوم رو به فیلد دیگه در جدول اول میده.
من میخوام کار دیگه ای بکنم....میخوام با یک دستور update مثلا از جدول یک فیلد کد دانشجو رو تغییر بدم و با همون دستور فیلد نام خانوادگی از جدول دوم رو هم تغییر بدم...امیدوارم منظورمو تونسته باشم برسونم.