PDA

View Full Version : radio button & post

searchman
چهارشنبه 01 خرداد 1387, 21:55 عصر
با سلام
تو اين تالار كسي تا حالا براي پست كردن متغيير هاش با مشكل بر نخورده؟
يعني مشكل من اينقد مضحك؟
در هر صورت من كه حسابي سر كار گزاشته
ببينيد من فقط مي خوام مقدار انتخاب شده از يك مجموعه radio رو "بدن اينكه بخوام فرم رو submit كنم" توي فايل ديگه بگيرم. كه اصلا title پست نمي شه.
دوستان اگه كمك كنن خيلي ممنون مي شم.
وضعيت من الان درست مثل دونده اي كه بعد از شروع مسابقه ميبينه بند كفشش به زمين گره خورده:لبخندساده:

<form method="post" action="show_hyper.php" name="f1" >
عنوان اول<input type="radio" name="title" value="a"></br>
عنوان دوم<input type="radio" name="title" value="b"></br>
عنوان سوم<input type="radio" name="title" value="c"></br>
</form>

function set_value(){
if(isset($_POST ['title']))
show_hyper();
else echo"harchi";
}

tabib_m
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 11:15 صبح
ببينيد من فقط مي خوام مقدار انتخاب شده از يك مجموعه radio رو "بدن اينكه بخوام فرم رو submit كنم" توي فايل ديگه بگيرم. كه اصلا title پست نمي شه.
اگر میخوای توی php ازش استفاده کنی، که بدون سابمیت، امکان پذیر نیست...

اگر فقط میخوای توی صفحه ی html یا ازش استفاده کنی، میتونی از javascript کمک بگیری و دیگه اصلا قضیه ربطی به php نداره...

موفق باشید.

searchman
پنج شنبه 02 خرداد 1387, 14:10 عصر
ممنون از وقتي كه گزاشتيد
من php رو با خوندن يك سورس شروع كردم و توي اونجا دقيقا با همين روش چندتا text رو به فايل ديگه اي پاس داده و البته جواب مي ده.يعني فقط در مورد راديو ها نمي شه اين كار رو انجام داد؟
من اين كار رو صرفا براي تمرين مي كنم(البته توي جاوا هم بهم گفتن بدون سابميت امكان نداره)

hamed_m
جمعه 03 خرداد 1387, 12:33 عصر
میشه از رویداد onclick استفاده کرد. البته همونطور که tabib_m گفت باید با javascript کار کنید.

امید امرایی
جمعه 03 خرداد 1387, 16:45 عصر
برای پاس دادن راه های زیادی وجود داره

ولی در مورد مولفه های بصری بدون استفاده از جاوااسکریپت فقط باید Submit کرد

yaqubian
یک شنبه 12 خرداد 1387, 11:34 صبح
بدون submit اصلا امکان نداره

maysamscript
یک شنبه 12 خرداد 1387, 11:48 صبح
بدون submit اصلا امکان نداره بدون submit هم میشود
راهش استفاده از Ajax هست. در واقع کار اصلی Ajax ارسال و دریافت اطلاعات بدون رفرش و یا submit است

امید امرایی
یک شنبه 12 خرداد 1387, 15:38 عصر
با سلام

سوال شما هم به قدرکافی نا مفهوم و گنگ هست که نشه بهش پاسخ کاملی داد . بهتره واضح تر بگین . اصلا چرا radio های شما از فایل "دیگه" جدا هستند ؟ و اینکه دقیقا چه کاری می خواید انجام بدین ؟

در این مورد Ajax راه حل کاملی نیست چرا که مشکل دوستمون استفاده از اطلاعات فایل جاری در یک فایل دیگس و نه بلعکس

bphp32
چهارشنبه 16 دی 1388, 23:53 عصر
سلام من چند تا رادیوباتن دارم که میخام وقتی کاربر یکی از رادیو ها رو انتخاب میکنه یک فرم نمایش داده بشه و در ضمن من از پی اچ پی استفاده می کنم . بنابراین تو پی اچ پی چطور می تونم چک کنم که رادیو باتن کلیک شده یا نه؟

mooQTeam
پنج شنبه 17 دی 1388, 09:12 صبح
سلام من چند تا رادیوباتن دارم که میخام وقتی کاربر یکی از رادیو ها رو انتخاب میکنه یک فرم نمایش داده بشه و در ضمن من از پی اچ پی استفاده می کنم . بنابراین تو پی اچ پی چطور می تونم چک کنم که رادیو باتن کلیک شده یا نه؟

سلام
با php خالی امکان اینکار که با کلیک روی رادیو فرم رو نمایش بدی نداری ... باید یه گوشه اش هم از جاوا اسکریپت استفاده کنی ...
در کل از AJax رو پیشنهاد میکنم بهت که هم php رو داشته باشی هم کارت راه بیوفته ... :)