PDA

View Full Version : آیا دستوری در دات نت هست که برنامه یک کلمه از هر رکورد دیتابیس رو نشون بده؟

vahid_visualbasic
جمعه 03 خرداد 1387, 21:07 عصر
سلام دوستان من یک برنامه در ویژوال دات نت نوشتم که دیتابیس این برنامه در اکسس هست و دیتابیس این برنامه دیتابیس یه دیکشنری هست که شامله 53000 کلمه هست
ولی در هر رکورد از دیتابیس چند کلمه موجود هست.من میخوام اگه امکانش باشه یه دستور به برنامه بدم که در دیتابیس دنبال یک کلمه خاص بگرده مثلا وقتی از برنامه بخوایم کله کلمه هایی که در دیتابیس باحرف ب شروع شده رو نشون بده.من این کارو کردم ولی دیتابیس کله کلمه های موجود در اون رکورد رو نشون میده که بعضیهاشون بی ربطن.ادیت کردن دیتابیس 53000 رکوردی هم وقت میبره!!!! آیا این امکان داره که برنامه بتونه توی رکوردها سرچ کنه و از هر رکورد هر کلمه که لازمه نشون بده؟؟

ممنون میشم اگر جوابمو واضح بدین.آخه من تازه واردم و جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم......

mojtaba-saleh
جمعه 03 خرداد 1387, 21:34 عصر
من کد رو با دیتابیس sql بلدم. اینجوریه :

Dim objcon As New SqlConnection("Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Datab.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True")

Dim command As New SqlCommand
command.Connection = objcon
Command.commandtext = "Select * From Table Where Text Like %text% "
objcon.open
dim reader as sqldatareader
reader = command.ExecuteReader
Do While reader.Read
listbox1.items.add(reader("Text")
Loop
objcon.close

vahid_visualbasic
جمعه 03 خرداد 1387, 21:41 عصر
ممنون دوست عزیز خب من چطور میتونم دیتابیس رو به sql انتقال بدم؟؟
و دستور اتصال به sql چیست؟

mojtaba-saleh
جمعه 03 خرداد 1387, 23:08 عصر
بیا دوست عزیز این هم کد برای دیتابیس اکسس

Dim objcon As New OleDb.OleDbConnection("provider=microsoft.jet.oledb.4.0;data source =" + Application.StartupPath + "\db1.mdb; jet oledb:database password=;")
Dim command2 As New OleDb.OleDbCommand
command2.Connection = objcon
command2.CommandText = "Select * From Table1 Where Text Like '%متن%'"
objcon.Open()
Dim Reader As OleDb.OleDbDataReader
Reader = command2.ExecuteReader
Do While Reader.Read
ListBox1.Items.Add(Reader("text"))
Loop
objcon.Close()

reza6384
دوشنبه 06 خرداد 1387, 17:07 عصر
من چطور میتونم دیتابیس رو به sql انتقال بدم؟؟

برای انتقال دیتابیس به SQL باید Enterprise Manager رو باز کنی و یه دیتابیس جدید بسازی و روش کلیک راست کنی و Import Data رو بزنی و بعدش Sourceرو فایل اکسس ات قرار بدی و Destination رو دیتابیسی که ساختی.

Dariuosh
سه شنبه 07 خرداد 1387, 00:46 صبح
من کد رو با دیتابیس sql بلدم. اینجوریه :

ممنون دوست عزیز خب من چطور میتونم دیتابیس رو به sql انتقال بدم؟؟
و دستور اتصال به sql چیست؟
شما از همون کامندهايي که در Access استفاده ميکنيد ميتونيد در MSSql هم استفاده کنيد (TSQL) يعني زبونشون مشترکه