PDA

View Full Version : کسی میتونه کدی بنویسه که با فشردن یک دکمه برنامه به دیتابیس

vahid_visualbasic
شنبه 04 خرداد 1387, 01:39 صبح
بینید این یک فایل دیتابیس در اکسس هست توی هر رکورد چند لغت هست

بین لغتها فاصله هست.کسی میتونه کدی بنویسه که با فشردن یک دکمه برنامه به دیتابیس

اتصال پیدا کنه و در هر رکورد

لغت اول رو بزاره و بقیه لغتهارو پاک کنه؟ یعنی به space اول در رکورد که رسید شروع به حذف کردن کنه.

حجم 7 کیلوبایت http://www.4shared.com/file/48698503...db_online.html (http://www.4shared.com/file/48698503/6760f83a/db_online.html)

f.nabavi
شنبه 04 خرداد 1387, 11:34 صبح
من فکر می کنم اگر از تابع split استفاده کنید، مشکل حل بشه:

a = split ( your string)
a(0) = first word

در این کد اولین کلمه در a(0) قرار می گیرد. حالا که اولین کلمه رو دارید می شه با replace بقیه رشته رو پاک کرد.

مهران رسا
شنبه 04 خرداد 1387, 11:49 صبح
خوب این مسئلله چه ربطی به دیتابیس داره ؟!!

این موضوع مربوط میشه به کار با توابع رشته ای که مثال های زیادی در سایت موجود هست و برای راهنمایی من استفاده از تابع Mid رو پیشنهاد می کنم ...

vahid_visualbasic
شنبه 04 خرداد 1387, 13:02 عصر
خوب این مسئلله چه ربطی به دیتابیس داره ؟!!

این موضوع مربوط میشه به کار با توابع رشته ای که مثال های زیادی در سایت موجود هست و برای راهنمایی من استفاده از تابع Mid رو پیشنهاد می کنم ...
خب دوسته عزیز میشه بیشتر توضیح بدید؟؟!!!

vahid_visualbasic
شنبه 04 خرداد 1387, 16:22 عصر
لا اقل بیشتر راهنمایی کنید شما که با تابع midکار کردین

SeyedMoosavi
شنبه 04 خرداد 1387, 19:32 عصر
این کد رو نیگاه کن

a = Mid(Text1.Text, 1, 3)
Text1.Text = a
اگه نفهمیدی بگو بیشتر توضیح بدم

vahid_visualbasic
یک شنبه 05 خرداد 1387, 00:17 صبح
ببینید من زیاد وارد نیستم من فقط اگه میشه میخوام بدونم چه دستوری بین این دو خط بزارم که این کارو انجام بده.اولم به دیتابیس متصل شه

privaite sub command_click1

end sun

ali_habibi1384
یک شنبه 05 خرداد 1387, 02:21 صبح
اگه فکر می کنی با تابع Mid کارت راه بیوفته توضیح میدم واست:

mid(text,start,length)

این تابع برای کار با رشته است. یک رشته رو بعنوان پارامتر ورودی دریافت میکنه و شما می تونی قطعه خاصی از این رشته رو بعنوان خروجی بگیری . مثلا اگر ما 3 کاراکتر از اول رو احتیاج داشته باشیم مقدار start=1 , length=3 خواهد بود .
شما برای کاری که می خوای بکنی با این تابع کاراکترهای مختلف رشته ات رو پیمایش کن و بعد هم با space مقایسه کن اگه درست بود کاری که می خوای با رشته انجام بده.

vbhamed
دوشنبه 06 خرداد 1387, 12:46 عصر
سلام
اين دستور Sql رو اجرا كن مشكلت حل ميشه

Update Table1 Set FieldName = Left(FieldName, iif(Instr(FieldName & '', ' ')-1>1, Instr(FieldName & '', ' ')-1,Len(FieldName & ''))