PDA

View Full Version : گفتگو: شروع فريم ورك دات نت با VB.Net

مهران موسوی
سه شنبه 07 خرداد 1387, 00:32 صبح
با سلام خدمت دوستان گرامي ...

بعد از مدت ها برنامه نويسي تصميم گرفتم دانسته هاي خودم رو در جهت دنياي فريم ورك دات نت گسترش بدم ... اين تكنلوژي در بين كاربران از محبوبيت بالايي برخوردار هست و اميد به رشد اون وجود داره .. خلاصه تونستم خودم رو راضي كنم كه در عرصه ي دات نت قدم بزارم ...

اولين كاري كه كردم چند تا سورس كد از همين جا گرفتم ... پسوندشون رو به txt تغيير دادم و كدهاش رو ديدم .. برام جالب بود .. برنامه نويسي در VB.Net تغريبا شبيه به VB Win32 هست ... بعد از اون رفتم مجموعه ي Microsoft Visual Studio 2008 رو تهيه كردم ... يك ساعتي طول كشيد تا همه چيش رو نصب كنم روي سيستم ... بعد با يك چيز ناخوشايند رو به رو شدم ... يك IDE و تمام زبانهاي Microsoft .... اين امر زياد براي من خوشايند نبود .. انتظار داشتم هر زبان مثل Microsoft Visual Studio 6.0 يك IDE مستقل داشته باشه .. ولي اين طوري نبود ... :گیج:

من چون تازه دارم دات نت رو شروع ميكنم يكمي كيج شدم ... دوستان لطفا راهنمايي كنند كه من چه مجموعه اي رو بايد براي برنامه نويسي در VB.Net تهيه كنم تا بتونم در اون برنامه ها رو با محيط كاربري قوي بنويسم .. ايا محيطي براي اين زبان وجود داره كه مثلا مثل VB6 يا VC++6 از عموميت خاصي برخوردار باشه و همه از اونها استفاده كنن ؟؟

لطفا محيطي كه خودتون استفاده ميكنيد رو معرفي كنيد ... ؟؟

مثلا من وقتي يك پرژه رو در Microsoft Visual Studio 2008 باز كردم با شكل زير رو به رو شدم ... نه فورمي نه چيزي ... :متفکر: لطفا در اين گونه زمينه ها راهنمايي كنيد تا بتونم از شروع دات نت خاطره ي خوبي رو داشته باشم ... :خجالت:

با تشكر ...

combo_ci
سه شنبه 07 خرداد 1387, 00:59 صبح
خوب دوست عزيز يه كم با منو ها ور برو .....ide جديد visual stadio خيلي كارا رو نصبت به vb 6 راحتر كرده
براي اضافه كردن فرم هم ميتوني از solotion explorer روي پروژت كليك راست كني و از منوي add گزينه windows form رو اتنخاب كني

مهران موسوی
سه شنبه 07 خرداد 1387, 01:27 صبح
خيلي ممنون دوست عزيز .. جالب بود ..

ولي سوال عمده ي من اينه كه پس فورم اصلي برنامه اي كه باز كرده بودم كجاست ؟؟ در قسمت solotion explorer چيزي نميبينم ولي وقتي برنامه رو Run ميكنم فورم ظاهر ميشه ... !! چه جوري بايد به اون فورم دسترسي پيدا كنم ...

اگه ميشه يكم در مورد قابليتهاي و گزينهاي اين IDE توضيح بديد .. مثلا قسمت كامپايلش كجاست و دقيقا چطور ميشه پرژه ها رو ايجاد كرد و ...

اون كاري كه در بالا گفتيد رو انجام دادم ... درست عمل كرد ... واقعا محيط قوي شده و مثا اب خوردن ... كار برنامه نويس رو 90 درصد راحت تر كرده ... تا ميخواي يه چيزي تايپ كني خودش برات مياره و ... اصلا دنيايي هست باسه خودش ...

مهران موسوی
سه شنبه 07 خرداد 1387, 11:15 صبح
با سلام ... دوستان هيچ كس قصد راهنمايي نداره ... ؟؟

اخه من بايد بدونم كه كدهايي كه عموما توي اين بخش گذاشته ميشه براي چه نسخه اي از VB.NET هست ..؟

ايا تمامي اين كدها بر روي Microsoft Visual Studio 2008 اجرا ميشه ... ايا اين نسخه قابل اطمينان هست و در طريقه ي كد نويسيش با نسخه هاي قبلي تفاوتي ايجاد شده يا نه ؟؟ يا فقط مشكلاتش برطرف شده ؟

لطفا يك راهنمايي كنيد در مورد Microsoft Visual Studio 2008 ؟؟ ايا همين نسخه براي شروع مناسب هست ... البته منظورم شروع برنامه نويسي نيستش .. شروع دات نت ... چون سالهاست دارم با زبانهاي مختلف در سطوح مختلف كار ميكنم ولي تازه دارم روي دات نت متمركز ميشم ...

منتظر راهنماييهاتون هستم ..

rezapassword
سه شنبه 07 خرداد 1387, 12:59 عصر
من 2005 رو پیشنهاد میکنم
کارش خیلی درسته
جا افتاده تر هم هست چون فکر کنم 2008 فرام ورک 3 رو بخواد که کاربرا کم تر دارن

touraj
سه شنبه 07 خرداد 1387, 17:31 عصر
با سلام ... دوستان هيچ كس قصد راهنمايي نداره ... ؟؟

اخه من بايد بدونم كه كدهايي كه عموما توي اين بخش گذاشته ميشه براي چه نسخه اي از VB.NET هست ..؟

ايا تمامي اين كدها بر روي Microsoft Visual Studio 2008 اجرا ميشه ... ايا اين نسخه قابل اطمينان هست و در طريقه ي كد نويسيش با نسخه هاي قبلي تفاوتي ايجاد شده يا نه ؟؟ يا فقط مشكلاتش برطرف شده ؟

لطفا يك راهنمايي كنيد در مورد Microsoft Visual Studio 2008 ؟؟ ايا همين نسخه براي شروع مناسب هست ... البته منظورم شروع برنامه نويسي نيستش .. شروع دات نت ... چون سالهاست دارم با زبانهاي مختلف در سطوح مختلف كار ميكنم ولي تازه دارم روي دات نت متمركز ميشم ...

منتظر راهنماييهاتون هستم ..

از نظر ظاهر 2005 و 2008 خیلی فرق ندارن. یعنی بهتره بگم که خیلی شبیه هستن. اما اشکالات زیادی از 2005 در 2008 برطرف شده. مثلاً نوشتن برنامه به زبان فارسی خیلی راحت تر شده.
دستورات به همون شکله (تقریباً). به عنوان مثال توی MSDN خیلی از مطالب رو که جستجو میکنی، صفحات مربوط به 2005 میاد که این نشون میده که چقدر شبیه هم هستن.
پنجره هایی مثل Solution Explorer، Properties و... رو میتونی از داخل منوها فعال کنی که همیشه روی صفحه باشن یا نه.
یه کم باهاش ور برو. یه برنامه باهاش بنویس، ببین چه جوریه. آخه اینجوری که نمیشه درست توضیح داد برادر.

مهران موسوی
سه شنبه 07 خرداد 1387, 17:51 عصر
باشه ممنونم ... يكم باهاش كار ميكنم ببينم چي ميشه ... البته يهو پريدم روي C# چون قبلا با پدارنش خيلي كار كردم ... هر چند بدم نمياد كه با VB.NET هم كار كنم كه اين كار رو هم هم حتما انجام ميدم ...

روي جلد CD من نوشته كه از دات نت 3.5 استفاده ميكنه نه 3 ....

touraj
سه شنبه 07 خرداد 1387, 18:28 عصر
باشه ممنونم ... يكم باهاش كار ميكنم ببينم چي ميشه ... البته يهو پريدم روي C# چون قبلا با پدارنش خيلي كار كردم ... هر چند بدم نمياد كه با VB.NET هم كار كنم كه اين كار رو هم هم حتما انجام ميدم ...

روي جلد CD من نوشته كه از دات نت 3.5 استفاده ميكنه نه 3 ....

#C هم خوبه. 3.5 درسته. اما دوستان مختصرش میکنن:چشمک: