PDA

View Full Version : ارتباط با با نک اطلاعاتی با کاربران متفاوت

cs2007
سه شنبه 07 خرداد 1387, 15:40 عصر
سلام.
من در MySQL چند کاربر تعریف نمودم، با privilages متفاوت و حالا میخواهم که از طریق php ایشان به MySQL ارتباط بر قرار نمایند. باید چکار خاصی انجام دهم؟؟؟

yasercomeng
سه شنبه 07 خرداد 1387, 16:22 عصر
با استفاده از تابع ()mysql_connect میتونی این ارتباط رو برقرار کنی:

Mysql_connect(servername,username,password);

تویه بخش servername اسم سرورتو مثلا (localhost) تویه بخش username هم نام کاربری که می خوای با اون ارتباط رو برقرار کنی مینویسی و تویه بخش password هم رمز عبور این کاربر را برای ورود وارد کنید.
این تابع یه resource بر میگردونه که از اون میتونین برای ارتباطاتون استفاده کنین.

cs2007
سه شنبه 07 خرداد 1387, 16:31 عصر
سلام.
اینرا میدونم، ولی من نمیدونم که کدام کاربر وارد میشه، چون من نمیدونم که کاربر root وصل میشه یا کدام کاربر دیگه...

ناگفته نماند که من از apache security استفاده مینمایم .htaccess و کاربران MySQL در یک فایل دیگری بنام .user دارم

هم چنان من متغیر REMOTE_USER در config فایل های apache و php ندارم ...

cybercoder
سه شنبه 07 خرداد 1387, 18:27 عصر
اصلا هیچ username و passphrase ی داری؟

cs2007
سه شنبه 07 خرداد 1387, 21:02 عصر
سلام.
من در جدول user در پایگاه داده mysql چند یوزر درست نمودم با سطح دسترسی متفاوت مثلا یک یوزر فقط میتواند دستور select رااجرا نماید و یک یوزر دیگر میتواند دستورات Select, Iinsert و غیره را اجرا نماید و الی آخر.
الان من میخواهم که از طریق php ایشان با mysql ارتباط داشته باشند:

خوب اگر من به این صورت کد نمایم که فقط یک یوزر میتواند استفاده نماید با سطح دسترسی مربوط به خودش:
Mysql_connect(servername,username,password);

cybercoder
سه شنبه 07 خرداد 1387, 22:50 عصر
خوب تو برنامت باید Login کنی دیگه. یعنی مقدار username و password رو از یک فرمی چیزی بگیری و به این متغیرها رو به عنوان آرگومان به تابع mysql_connect پاس بدی.

معمولا

cs2007
سه شنبه 07 خرداد 1387, 23:00 عصر
تشکر الان متوجه شدم ...