PDA

View Full Version : سوال: ترازو ديجيتال

khoshtip118
چهارشنبه 15 خرداد 1387, 00:44 صبح
سلام
من در حال نوشتن يه برنامه واسه طلافروشي هستم
آيا كسي اطلاع داره كه يه ترازو ديجيتال چه طور به كامپيوتر اطلاعات ميفرسته آيا مثل باركدخوان عمل ميكنه و به سادگي اون هست يا برنامه نويسي داره و اطلاعات اسالي به پورت سريالش كد شده هستن و بايد ديكد بفرسته مثلا وزن 22.256 گرم رو چهطور ميفرسته
به دليل استطاعت مالي قادر به خريد نيستم و متاسفانه طلافروشهاي شهرمون هم حاضر به همكاري نيستن
اگه كسي اطلاعاتي داره ممنون ميشم كمكم كنه
//-------------------------------------------------------------------//
دلم ميخواهد از خواب بيدار شوم ولي حيف كه خوابم را دوست دارم

razavi_university
چهارشنبه 15 خرداد 1387, 03:21 صبح
پیشنهاد می کنم به جای رفتن سراغ طلافروشها با پشتیبانی شرکت های تولید کننده یا وارد کننده ترازوها صحبت کنی. گاها حتی حاضر میشن کاتالوگ و اطلاعات تخصصی محصولات رو هم واست بفرستن

khoshtip118
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 04:00 صبح
پیشنهاد می کنم به جای رفتن سراغ طلافروشها با پشتیبانی شرکت های تولید کننده یا وارد کننده ترازوها صحبت کنی. گاها حتی حاضر میشن کاتالوگ و اطلاعات تخصصی محصولات رو هم واست بفرستن
سلام دوست عزيز به اونها ميل زدم تماس هم گرفتم ولي جواب درست حسابي نگرفتم
توصيه شما به من چيه ترازو از هر شركتي باشه فرق نميكنه فقط يه چيزي باشه كه بتونيد منو راهنمايي كنيد ممنون ميشم

kernel
پنج شنبه 16 خرداد 1387, 12:35 عصر
سلام دوست عزيز به اونها ميل زدم تماس هم گرفتم ولي جواب درست حسابي نگرفتم
توصيه شما به من چيه ترازو از هر شركتي باشه فرق نميكنه فقط يه چيزي باشه كه بتونيد منو راهنمايي كنيد ممنون ميشم

خدمت دوست عزیز :
نوشتن یک سیستم نرم افزاری برای ارتباط با سخت افزار نیازمند اطلاعاتی پایه ای در مورد الکترونیک می باشد.
اساس کار سنسور های فشار و وزن بر پایه اطلاعات آنالوگ می باشد و معمولا ترازوهای موجود در بازار برای نمایش این اطلاعات آنها را به داده های دیجیتال تبدیل می کنند تا بر روی نمایشگر خود به نمایش در اورند که به این تبدیل اصطلاحا A/D ( ای تو دی ) گفته می شود.
در مدل های جدید این ترازوها که در طلافروشی ها مورد استفاده قرار می گیرد یک پورت سریال برای دادن خروجی به کامپیوتر تعبیه شده است.
شما برای انجام این کار دو راه دارید:

1- با استفاده از ابزاری که در VS برای ارتباط با پورت Serial قرار داده شده ، داده های خروجی را بخوانید و بعد مورد پردازش قرار دهید .

2- این ترازوها به همراه خود یک نرم افزار ارائه می دهند که داده های موجود در پورت را به نرم افزار Excel انتقال می دهند تا کاربر از آن استفاده کند.شما هم می توانید فایل Excel را خوانده و بعد مورد پردازش قرار دهید.

البته اگر شما بخواهید برای فروشگاه خاصی برنامه بنویسیدمی توانید از دو راه ذکر شده استفاده کنید.
اما اگر بخواهید سیستم خود را بطور گسترده توزیع کنید این دو راه غیر قابل استفاده می باشند چون ترازوهای دیجیتال از شرکتهای مختلف با پروتکلهای مختلف داده خود را منتقل می کنند و نرم افزار خود را دارند.
در اینجا باید به فکر طراحی ترازو باشید !
کار مشکلی نیست ، می توانید با استفاده از یک سنسور فشار و اتصال آن به میکرو کنترلر داده های آنالوگ را به دیجیتال تبدیل کنید و با پروتکلی که خودت تعریف میکنی با پورت سریال یا USB به نرم افزار خودت انتقال بدی .
اگه سوالی داشتی می تونی با من تماس بگیری 8021 651 0935

khoshtip118
یک شنبه 19 خرداد 1387, 04:56 صبح
سلام دوست عزيز از راهنماييتون ممنون
ببينيد من ميخوام به محض اينكه اطلاهات پورتم تغيير كردن اونهارو بخونم
حالا وقتي اطلاعات روي سيستم ميان و رو فايل اكسل ذخيره ميشن آيا داده آخري ذخيره ميشه يا همشون و من بايد خودم به سوراغ آخري برم
آخه حقيقتان تا اينجا كه پيش رفتم خيلي نرم افزار كاركردن باهاش آسونه نميخوام اين تيكه واسه كاربر سخت بشه
اگه بتوني يه منبعي معرفي كني در مورد يه ترازوي خاص ممنون ميشم