PDA

View Full Version : پاسخ مودم به شماره های خاص ورودی

orion188
پنج شنبه 29 مرداد 1383, 12:08 عصر
سلام
من توی XP یک Incoming Connection راه انداختم. حالا میخواستم ببینم راهی وجود داره که من فقط به چند شماره خاص از طریق مودم پاسخ بدم؟
با Caller ID هم مشکلی نیست (میتونم توی یک محیط برنامه نویسی شماره ورودی رو تشخیص بدم).
اما توی تنظیمات این Connection که چیزی پیدا نکردم از یک طرف ، از طرف دیگه وقتی چنین Connectionی ساخته میشه ، یه همه تماسها فقط طی 2 بار زنگ خوردن پاسخ میده ، و گزینه Disable هم نداره. فقط باید Delete بشه.

اگه راهنمایی کنین ممنون میشم :)

Gladiator
جمعه 30 مرداد 1383, 20:56 عصر
تعداد زنگهایی که مودم قبل از برقراری ارتباط میخوره رو میتونی با فرمانهای :

at&f

at s0=1

حالا شما مودم رو توی محیط ویندوز آماده کردی که به تعداد مورد نظر شما زنگ بخوره . اون کانکشن هم باید پیرو همین تنظیمات باشه اگر نیست دلیلش اینه که توی ویندوز ان تی و 2000 و اکس پی سرویس RAS رو داریم که تنظیمات مربوط به خودش رو داره و این تنظیم کردن شما احتمالا روش کار نمیکنه .

قدیما که ویندوز 2000 هنوز به بازار نیومده بود ٬ توی ویندوز ان تی 4 میشد از طریق رجیستری این کار رو انجام داد .

شما الان توی اکس پی امتحان کن شاید جواب بده :

این کلید رو بساز :

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\RasMan\Parameters

بعد متغییری از نوع REG_DWORD بساز ( توی همین کلید ) به اسم :

NumberOfRings

حالا میتونی با تغییر دادن مقدار این متغییر از 0 تا 20 تعداد زنگها رو تنظیم کنی .

موفق باشی .

orion188
شنبه 31 مرداد 1383, 15:10 عصر
سلام
خیلی ممنون از شما آقای گلادیاتور. تعداد زنگها درست شد. :flower:
بازم ممنون

اما راجع به اون موارد دیگه که سوال کرده بودم...
من امروز حدود 5-6 ساعت سرچ آنلاین و آفلاین و .. کردم و توی API ویندوز گشتم و تست کردم و ....
هیچ جا درست معرفی نشده بود که برای پاسخگویی به یک Incomming Connection آیا دستورات API وجود دارند یا نه. حتی من کامپوننتی پیدا نکردم که بخواد چنین کاری رو برای من انجام بده.
کلی گیج شدم توی انتخاب TAPI یا RAS برای سرچ کردن. آخر هم هیچکدومشون جواب درستی ندادن.

یک دور دیگه از دوستان این سوال رو بپرسم که اگه دوستان دیگه هم خواستن، لطف کنن جوابشو بگن، قضیه یه کم داره "فورس ماژور" میشه:
من میخوام توی برنامه خودم ، به هر زبانی که باشه (ترجیحا" Delphi , C++Builder و ...) این کارها رو انجام بدم:

1- زنگ تلفن رو detect کنم (این کار رو تونستم از طریق کنترل مستقیم مودم انجام بدم)
2- اگر خواستم به تماس ورودی پاسخ بدم ::: این پاسخ از پاسخهای مدل خود ویندوز باشه. یعنی یه Connection درست حسابی ایجاد بشه که من بتونم مثلا Netmeeting رو اجرا کنم.

ممنون میشم اگر دوستان یه کمکی بکنن (روی بند 2)

موفق باشین

orion188
شنبه 31 مرداد 1383, 18:31 عصر
لطفا" پاسخ بدین دوستان

MM_Mofidi
شنبه 31 مرداد 1383, 18:59 عصر
من میدونم که در مورد کانکشنهای DIALUpشما در Win2Kبه بعد یک گزینه Script هم دارید
با اون میشه خیلی کارا کرد.
ولی در مورد Incoming Connection نمیدونم
میدونم میشه مستقیم با مودم ارتباط برقرار کرد تماس گرفت یا جواب تماس را داد اما استاندارد Connection ٌدر Windows چیست نمیدانم اما حتما کد پیدا میکنید.
مثل نرم افزارهای مختلف Dialling.

ضمنا با Script میشه اجازه اتصال داد بعد اگه شماره مورد نظر نبود اتصال را Close کرد.
یا با یک برنامه خارجی این کار را بکند.

Gladiator
شنبه 31 مرداد 1383, 21:46 عصر
سلام
خیلی ممنون از شما آقای گلادیاتور. تعداد زنگها درست شد. :flower:
بازم ممنون

اما راجع به اون موارد دیگه که سوال کرده بودم...
من امروز حدود 5-6 ساعت سرچ آنلاین و آفلاین و .. کردم و توی API ویندوز گشتم و تست کردم و ....
هیچ جا درست معرفی نشده بود که برای پاسخگویی به یک Incomming Connection آیا دستورات API وجود دارند یا نه. حتی من کامپوننتی پیدا نکردم که بخواد چنین کاری رو برای من انجام بده.
کلی گیج شدم توی انتخاب TAPI یا RAS برای سرچ کردن. آخر هم هیچکدومشون جواب درستی ندادن.

یک دور دیگه از دوستان این سوال رو بپرسم که اگه دوستان دیگه هم خواستن، لطف کنن جوابشو بگن، قضیه یه کم داره "فورس ماژور" میشه:
من میخوام توی برنامه خودم ، به هر زبانی که باشه (ترجیحا" Delphi , C++Builder و ...) این کارها رو انجام بدم:

1- زنگ تلفن رو detect کنم (این کار رو تونستم از طریق کنترل مستقیم مودم انجام بدم)
2- اگر خواستم به تماس ورودی پاسخ بدم ::: این پاسخ از پاسخهای مدل خود ویندوز باشه. یعنی یه Connection درست حسابی ایجاد بشه که من بتونم مثلا Netmeeting رو اجرا کنم.

ممنون میشم اگر دوستان یه کمکی بکنن (روی بند 2)

موفق باشین

با سلام ؛

الان شما میخوای فقط به شماره های مورد نظرت جواب بدی ؛ من پیشنهاد میکنیم این سوال رو توی بخش مربوطه مطرح کنی ( بخش دلفی ) کسانی که توی این سایت بروی پروژه هایی از قبیل اینترنت اکانتینگ و سیستم پاسخگویی تلفن خودکار کار کرده باشند میتونن به شما کمک کنند . برای این کار هم کامپوننتهایی موجوده که باید از آقای کرامتی سرنخشون رو بگیری .

نحوه کار رو هم توی جواب اون پیام خصوصی براتون نوشته بودم .

موفق باشی .

sh
یک شنبه 01 شهریور 1383, 19:01 عصر
یه نگاه تو بخش آگهی ها بزن یه سری کامپوننت بسیار قوی معرفی کردم

orion188
سه شنبه 03 شهریور 1383, 22:20 عصر
سلام
اول مرسی
میشه دقیق تر نشونی بدین؟ من دنبال چی بگردم؟
یه لینک لطف کنین

غلامرضا نو
جمعه 11 فروردین 1385, 09:51 صبح
سلام
جناب آقای کرامتی درمورد توابع Tapi و یا کامپوننت قوی برای ارسال صوت از طریق مودم و گرفتن DTMF نظری بدین شاید مشکل مارا حل کنید

sh
جمعه 11 فروردین 1385, 14:00 عصر
دو تا کامپوننت معروف هست

KDTele 3.6.7.1
TeleTools Enterprise v3.7.1.2