PDA

View Full Version : سوال: توضیح در مورد کنترل جانوس

e601
جمعه 17 خرداد 1387, 17:09 عصر
با سلام خدمت دوستان گرامی
در مورد کامپوننت جانوس توی سایت سرچ کرم ولی جواب چند تا سوال رو پیدا نکردم. از اساتید محترم میخوام اگه در مورد این سوالها اطلاعاتی دارن منو راهنمایی کنن.
1- آیا جانوس فقط محدود به گرید هست؟ یعنی کنترل دیگه ای مثل کومبو بوکس با دکمه یا چیزای دیگه نداره؟
2- بین ورژن 2 و 3 اون از لحاظ عملکرد چقدر تفاوت وجود داره؟
3- با توجه به اینکه ظاهرا جانوس از R2L پشتیبانی میکنه ولی گرید DevExpress از این خاصیت پشتیبانی نمیکنه به نظر شما کدومشون از لحاظ عملکرد قوی تر هستند؟
4- اگه دوستان عکسی از این کامپوننت دارن ممنون میشم اینجا بذارن چون سایت جانوس که فیلتر شده!!!!!!!!!!!!!!!!! با فیلتر شکن هم که وارد میشم چیز خاصی نداره

با تشکر...

ali_kolahdoozan
جمعه 17 خرداد 1387, 17:58 عصر
اين كامپوننت سنگين است - زياد هم بدرد نمي خورد . چيزهاي بهتري هم پيدا ميشود به telerik ها نگاهي بنداز

touraj
جمعه 17 خرداد 1387, 19:39 عصر
با فیلتر شکن که وارد شدی، توی قسمت products عکس محصولاتش رو گذاشته. چیزای دیگه ای هم داره. اما من کلاً خیلی از جانوس خوشم نمیاد. همونطور که دوستمون گفت، سنگینه.
آقایون هم ظاهراً خیلی حالشون خرابه. سایتش که چیزی نداره، احتمالاً چون اسمش یهودیه فیلتر شده!!!!

e601
جمعه 17 خرداد 1387, 20:20 عصر
نظر دوستان در مورد Telerik چیه؟
تو سایتش رفتم هم جالب بود هم زیبا ولی بعضی جاها احتیاج هست که برنامه ظاهر کلاسیک و معمولی ویندوز رو داشته باشه. در این صورت آیا این کنترلها میتونن ظاهری مشابه کنترلهای معمولی ویندوز رو داشته باشن یا اینکه همیشه همین ظاهر گرافیکی رو دارن؟

touraj
جمعه 17 خرداد 1387, 21:14 عصر
نظر دوستان در مورد Telerik چیه؟
تو سایتش رفتم هم جالب بود هم زیبا ولی بعضی جاها احتیاج هست که برنامه ظاهر کلاسیک و معمولی ویندوز رو داشته باشه. در این صورت آیا این کنترلها میتونن ظاهری مشابه کنترلهای معمولی ویندوز رو داشته باشن یا اینکه همیشه همین ظاهر گرافیکی رو دارن؟

من از Teleric استفاده نکردم. اما عکسهایی که الان ازش دیدم، شبیه office 2007 بود که اکثر جاها الان دارن روش کار میکنن.
من از DotNetBar استفاده کردم که مال DevComponents هستش. ازش راضیم. ضمن اینکه خیلی از موارد ویندوز کلاسیک رو هم داره. اگه هم نداشت، از ابزارهای خود دات نت استفاده میکنم.

gdevnb
شنبه 18 خرداد 1387, 13:10 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=103739

رضا عربلو
شنبه 18 خرداد 1387, 16:44 عصر
Telerik به خوبی Janus از RTL پشتیبانی نمی کند.
در ضمن Janus اصلاً سنگین نیست و نسبت به Telerik سربار کمتری بروی سیستم می گذارد.

e601
شنبه 18 خرداد 1387, 17:55 عصر
با تشکر از دوستانی که نظر دادند من یه گریدی میخوام که RTL رو ساپرت کنه و امکاناتی مثل سابفرم اکسس بهم بده یعنی امکاناتی مثل گروه بندی ، فیلتر ، دسترسی راحت به سلولهای گرید ، انجام اعمال محاسباتی مثل جمع و میانگین و ... رو بهم بده. حالا زیباییش در درجه بعدی قرار داره چون به نظر من اگه کسی بخواد پروژه بزرگی را کار کنه ظاهر کلاسیک ویندوز برای برنامه کلاس برنامه رو هم بالاتر میبره...

touraj
شنبه 18 خرداد 1387, 18:04 عصر
با تشکر از دوستانی که نظر دادند من یه گریدی میخوام که RTL رو ساپرت کنه و امکاناتی مثل سابفرم اکسس بهم بده یعنی امکاناتی مثل گروه بندی ، فیلتر ، دسترسی راحت به سلولهای گرید ، انجام اعمال محاسباتی مثل جمع و میانگین و ... رو بهم بده. حالا زیباییش در درجه بعدی قرار داره چون به نظر من اگه کسی بخواد پروژه بزرگی را کار کنه ظاهر کلاسیک ویندوز برای برنامه کلاس برنامه رو هم بالاتر میبره...

خب از کنترلهای دات نت استفاده کن. لااقل استفاده ازشون آسون تره و Help دم دسته. اما با بحث کلاس موافق نیستم. من الان از 2008 استفاده می کنم. اما اگه بخوام یه نرم افزار با فرمت Office 2007 و یا حتی 2003 بسازم، مجبورم که از این کامپوننتها استفاده کنم. چون 2008 چنین طرحهایی نداره. Office 2007 هم یه برنامه با کلاس تحت ویندوز به حساب میاد.

e601
شنبه 18 خرداد 1387, 19:11 عصر
خب از کنترلهای دات نت استفاده کن. لااقل استفاده ازشون آسون تره و Help دم دسته.

کنترلهای دات نت اون امکاناتی که من میخوام را بصورت کامل ندارن البته شاید اطلاعات من کم هست

اما اگه بخوام یه نرم افزار با فرمت Office 2007 و یا حتی 2003 بسازم، مجبورم که از این کامپوننتها استفاده کنم. چون 2008 چنین طرحهایی نداره. Office 2007 هم یه برنامه با کلاس تحت ویندوز به حساب میاد.

حرف شما کاملا درسته که آفیس 2007 یه برنامه با کلاس تحت ویندوز هست ولی میکروسافت همیشه در کنار زیبایی ویژگیهای منحصر به فرد و جدیدی رو هم به محصولات جدیدش اضافه میکنه.البته فکر میکنم تصدیق بفرمایید که تکنولوژیی که میکروسافت الان دست ما قرار داده تکنولوژی منسوخ شده خودش هست یعنی ما همیشه چندین قدم عقب تر از اونا هستیم. بنابراین ما در کنار ظاهر به روز برناممون ، نمیتونیم چیز منحصر به فردی رو به نرم افزارها اضافه کنیم.
به همین جهت اگه ما ظاهر برنامه رو به اصطلاح بزک کنیم ولی باطن برنامه چیز دندون گیری نداشته باشه شاید مشتری ما در ذهن خودش اینو عوام فریبی از جانب ما تلقی کنه بخاطر همین ، روش من همیشه اینه که اول سلیقه مشتریم رو بسنجم بعد از ابزارهای لازم استفاده کنم وگرنه کسی منکر زیباتر شدن برنامه ها با این کامپوننتها نیست. البته من جسارتی نسبت به برنامه های شما نمیکنم مطمئنم که نرم افزارهای شما ارزشمند هستند. من بطور کلی نظرمو گفتم :بوس:

وای چقدر حرف زدم!!!!!!!!!!!

touraj
شنبه 18 خرداد 1387, 19:26 عصر
میکروسافت همیشه در کنار زیبایی ویژگیهای منحصر به فرد و جدیدی رو هم به محصولات جدیدش اضافه میکنه.البته فکر میکنم تصدیق بفرمایید که تکنولوژیی که میکروسافت الان دست ما قرار داده تکنولوژی منسوخ شده خودش هست یعنی ما همیشه چندین قدم عقب تر از اونا هستیم. بنابراین ما در کنار ظاهر به روز برناممون ، نمیتونیم چیز منحصر به فردی رو به نرم افزارها اضافه کنیم.

با این حرف شما کاملاً موافقم.

به همین جهت اگه ما ظاهر برنامه رو به اصطلاح بزک کنیم ولی باطن برنامه چیز دندون گیری نداشته باشه شاید مشتری ما در ذهن خودش اینو عوام فریبی از جانب ما تلقی کنه بخاطر همین ، روش من همیشه اینه که اول سلیقه مشتریم رو بسنجم بعد از ابزارهای لازم استفاده کنم

مسلماً کار درست همینه. چون چیزی که اهمیت داره نظر مشتریه و اگه نظرش تأمین نشه تمام زحمات ما به هدر رفته.

البته من جسارتی نسبت به برنامه های شما نمیکنم مطمئنم که نرم افزارهای شما ارزشمند هستند.

چه جسارتی عزیز؟ من هم مثل بقیه. نرم افزارهای معمولی مینویسم. خیلی هم معمولی مینویسم.

اما یه نکته: اگه بخوایم واقع بینانه نگاه کنیم، مشتریها به ظاهر خیلی اهمیت میدن. یه مثال میزنم. یه PC رو در نظر بگیر. Celeron 1.7 اما با مانیتور LCD توی دفتر یه مدیر با کلاس تر به نظر میرسه یا یه PC با پروسسور 3.4 با مانیتور CRT؟ به نظر کسی که اهل فن نیست، اولی باکلاس تره.
حالا شما 2 تا نرم افزار داری با کیفیت مشابه که یکی از اون یکی خوشگلتره. به نظرت مشتری کدوم رو انتخاب میکنه؟
در ضمن، ما میتونیم از کار شرکتهایی مثل مایکروسافت ایده بگیریم. مثلاً مایکروسافت توی Word 2007 کاری کرده که وقتی ماوس روی اسم یه فونت قرار میگیره، تکست به همون فونت تبدیل میشه که کاربر دید بهتری داشته باشه. خب ما هم میتونیم از این ایده ها استفاده کنیم.

منم خیلی حرف زدم. فک که نه، اما دستم درد گرفت!

e601
شنبه 18 خرداد 1387, 20:06 عصر
اما یه نکته: اگه بخوایم واقع بینانه نگاه کنیم، مشتریها به ظاهر خیلی اهمیت میدن. یه مثال میزنم. یه PC رو در نظر بگیر. Celeron 1.7 اما با مانیتور LCD توی دفتر یه مدیر با کلاس تر به نظر میرسه یا یه PC با پروسسور 3.4 با مانیتور CRT؟ به نظر کسی که اهل فن نیست، اولی باکلاس تره.حالا شما 2 تا نرم افزار داری با کیفیت مشابه که یکی از اون یکی خوشگلتره. به نظرت مشتری کدوم رو انتخاب میکنه؟

حرف شما کاملا متین. مردم عقلشون به چشمشونه مشتریها هم جزیی از مردم!!!!!

در ضمن، ما میتونیم از کار شرکتهایی مثل مایکروسافت ایده بگیریم. مثلاً مایکروسافت توی Word 2007 کاری کرده که وقتی ماوس روی اسم یه فونت قرار میگیره، تکست به همون فونت تبدیل میشه که کاربر دید بهتری داشته باشه. خب ما هم میتونیم از این ایده ها استفاده کنیم.

100% باید این کار رو بکنیم. من عقیده دارم هر کسی در هر زمینه ای ، از کارهای بهتر از خودش کپی بگیره یا بهتره بگیم الگو برداره (حتی خیلی عمیق) کار درستی کرده فقط به شرط اینکه بدونه چرا داره الگو برداری میکنه نه صرفا بخاز اینکه اون کار مقبولیت زیادی داشته...
در ضمن من یه بحثی رو توی یه تاپیک مجزا مطرح کردم که متاسفانه مورد کم توجهی قرار گرفت. اون موضوع تا حدودی به این بحث شما مرتبط بود. شاید ما بتونیم با این روشهای ابتکاری کمبودهای خودمونو جبران کنیم...

e601
شنبه 18 خرداد 1387, 20:09 عصر
ببخشید من یادم رفت عنوان تاپیک قبلیمو بگم. بحث من در مورد استفاده از dll یا ocx در طراحی AvtiveX جدید بود. دوستانی که آمادگی دارن حاضرم در همون تاپیک بحث رو دنبال کنیم

چون اینجا که دیگه از موضوع اصلی منحرف شدیم...